Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël beschuldigt Iran van piraterij

Israël beschuldigt Iran van piraterij

JERUZALEM (ANP/RTR) - Iran pleegt piraterij volgens de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Israel Katz door een schip aan te houden in de Straat van Hormuz. Katz roept "de Europese Unie en de vrije wereld" op het Iraanse Islamitische Korps van de Revolutionaire Garde (IRGC) tot een terroristische organisatie te bestempelen. Hij noemde het regime van ayatollah Khamenei in Teheran "crimineel" en zei dat het "de misdaden van Hamas steunt".

Het IRGC vormt de militaire en economische elite van het Iraanse regime en is onder meer belast met marine-taken. In de Straat van Hormuz hebben Iraniërs zaterdag een onder Portugese vlag varend containerschip opgebracht en slepen het naar Iran, omdat het schip "banden met Israël" heeft. Het schip met 25 bemanningsleden aan boord heet de MSC Aries en was volgens Maritime Traffic onderweg van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) naar India. Volgens Iran is het vaartuig van het Britse bedrijf Zodiac Maritime, dat in handen is van een Israëlische miljardair.

Het schip wordt geëxploiteerd door MSC, een van origine Italiaanse scheepvaartgigant. Het bedrijf spant zich naar eigen zeggen in voor de veiligheid van de bemanning en de terugkeer van het schip.

De marinecommandant van de Iraanse Revolutionaire Garde verklaarde dinsdag dat Teheran "de Israëlische aanwezigheid" in de VAE als een bedreiging beschouwt en dat het land daarom mogelijk de Straat van Hormuz kan afsluiten. Die zeestraat is cruciaal voor de uitvoer van olie en en gas uit de landen rond de Perzische Golf.

Meer uit Buitenland

Tientallen doden door Israëlische aanvallen op Libanon

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag tientallen doden en honderden gewonden gevallen, meldt de Libanese overheid. Volgens de Libanese premier Nawaf Salam hebben de aanvallen dichtbevolkte gebieden geraakt.

37 minuten geleden
Hegseth: VS behaalde in Iran victorie met hoofdletter V

ARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth zegt dat de oorlog met Iran is geëindigd in een "victorie met de hoofdletter V" voor de Verenigde Staten. Hij claimt een "historische overwinning op het slagveld".

1 uur geleden
Hezbollah roept Libanezen op nog niet terug te keren naar huis

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Hezbollah roept bewoners van het zuiden van Libanon, de Bekaavallei en de zuidelijke buitenwijken van Beiroet op om nog niet terug te keren naar huis. Eerst moet er een "officieel en definitief" staakt-het-vuren worden gesloten, zegt de gewapende groep.

1 uur geleden
Turkse media: tien mensen vast voor aanval Israëlisch consulaat

ISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - De Turkse autoriteiten hebben tien mensen vastzitten voor een schietpartij bij het Israëlische consulaat in Istanbul, zeggen onderzoekers tegen het Turkse staatspersbureau Anadolu. Onder die tien zijn ook twee vermoedelijke schutters die gewond zijn geraakt. Zij worden verhoord. Een derde schutter kwam om.

1 uur geleden
Israël meldt grootste aanvallen op Libanon tot nu toe

BEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische leger voert de grootste aanvallen op Libanon uit sinds het begin van de oorlog, zegt de Arabischtalige woordvoerder van het leger. De aanvallen vinden plaats in verschillende delen van het land.

1 uur geleden
Thailand bevestigt 3 doden door beschieting op Straat van Hormuz

BANGKOK (ANP/RTR) - Thailand heeft bevestigd dat er drie mensen zijn gedood bij een Iraanse beschieting van een vrachtschip op de Straat van Hormuz vorige maand. Eerder werden de opvarenden als vermist opgegeven. De Omaanse marine haalde twintig andere bemanningsleden veilig van boord.

2 uur geleden
Trump: heffingen voor landen die Iran wapens leveren

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan invoerheffingen van 50 procent opleggen aan alle landen die wapens leveren aan Iran, meldt Donald Trump op Truth Social. Die maatregel gaat volgens hem per direct in. "Er zullen geen uitzonderingen zijn!"

2 uur geleden