Israël beschiet VN-vredesmacht in Libanon
BEIROET (ANP/RTR/DPA) - Het Israëlische leger heeft zaterdag een patrouille beschoten van de VN-vredesmissie UNIFIL in Libanon. De soldaten kwamen onder vuur in de buurt van het dorpje Aitaroun, niet ver van de grens met Israël. Niemand raakte gewond, maar in een verklaring noemt de VN de beschieting "zeer zorgwekkend".
Sinds het begin van de oorlog zijn de spanningen in het Israëlisch-Libanese grensgebied opgelopen. De Libanese beweging Hezbollah en het Israëlische leger beschieten er elkaar geregeld. Vrijdag waarschuwde de commandant van de vredesmissie, de Spaanse generaal Aroldo Lázaro, nog voor het toenemende geweld in het gebied. Hij riep beide partijen op de "cyclus van geweld te doorbreken".
UNIFIL is sinds 1978 in het grensgebied van Libanon aanwezig. In Libanon woedde destijds een burgeroorlog. De missie werd in het leven geroepen nadat Israël Libanon was binnengevallen in reactie op Palestijnse aanvallen vanuit het land.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - Oeganda is het zwaarst getroffen door de bezuinigingen op de bestrijding van hiv en aids door de regering van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat meldt het Aidsfonds op basis van voorlopige analyses. Door het stopzetten van Amerikaanse hulp via USAID en PEPFAR, het Amerikaanse programma tegen hiv en aids, is het aantal hiv-besmettingen onder pasgeboren baby's sterk toegenomen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gezegd dat de stop op asielbesluiten in de Verenigde Staten "nog lange tijd" zal duren. De maatregel werd ingevoerd nadat vorige week bij het Witte Huis twee reservisten van de National Guard waren neergeschoten en een van hen om het leven kwam. De verdachte is een Afghaanse statushouder.
4 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - De gezant van de Amerikaanse president Donald Trump, Steve Witkoff, reist maandag naar Moskou, aldus een Amerikaanse functionaris. Witkoff ontmoet de Russische president Vladimir Poetin naar verwachting op dinsdag.
9 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Volgens de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio waren de gesprekken met een Oekraïense delegatie zondag in Florida "zeer productief". Hij voegde eraan toe dat er "nog meer werk" nodig is om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen.
11 uur geledenDHAKA (ANP/AFP) - Een commissie die is ingesteld om een gewelddadige muiterij te onderzoeken waarbij zestien jaar geleden tientallen hoge legerofficieren werden gedood, heeft geconcludeerd dat voormalig premier Sheikh Hasina opdracht had gegeven tot de moorden.
13 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft in een toespraak de Libanese bevolking opgeroepen in het verdeelde en door crisis geteisterde land te blijven. Hij deed dat in het presidentiële paleis in Libanon, waar hij zondagmiddag aankwam.
13 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - In de Amerikaanse staat Florida zijn gesprekken begonnen tussen een Oekraïense delegatie en de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, speciaal gezant Steve Witkoff en Trumps schoonzoon Jared Kushner. Namens Oekraïne zijn onder anderen topfunctionaris Roestem Oemjerov en onderminister Sergiy Kyslytsya aanwezig.
15 uur geleden