Israël beschiet VN-vredesmacht in Libanon
BEIROET (ANP/RTR/DPA) - Het Israëlische leger heeft zaterdag een patrouille beschoten van de VN-vredesmissie UNIFIL in Libanon. De soldaten kwamen onder vuur in de buurt van het dorpje Aitaroun, niet ver van de grens met Israël. Niemand raakte gewond, maar in een verklaring noemt de VN de beschieting "zeer zorgwekkend".
Sinds het begin van de oorlog zijn de spanningen in het Israëlisch-Libanese grensgebied opgelopen. De Libanese beweging Hezbollah en het Israëlische leger beschieten er elkaar geregeld. Vrijdag waarschuwde de commandant van de vredesmissie, de Spaanse generaal Aroldo Lázaro, nog voor het toenemende geweld in het gebied. Hij riep beide partijen op de "cyclus van geweld te doorbreken".
UNIFIL is sinds 1978 in het grensgebied van Libanon aanwezig. In Libanon woedde destijds een burgeroorlog. De missie werd in het leven geroepen nadat Israël Libanon was binnengevallen in reactie op Palestijnse aanvallen vanuit het land.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.
2 uur geledenMOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.
3 uur geledenKYIV (ANP) - Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt Rusland verantwoordelijk voor een incident waarbij een drone een wooncomplex raakte in Roemenië. Hij verweet Rusland in een bericht op X een "cynische aanval" te hebben uitgevoerd op civiele infrastructuur in een Oekraïense regio die grenst aan het buurland. Daarbij zou een drone een "normaal woongebouw" aan de Roemeense kant van de grens hebben geraakt.
3 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP/RTR) - Acht leerlingen van een Keniaanse kostschool voor meisjes waar donderdag een dodelijke brand woedde, zijn volgens de politie aangehouden. De brand brak om 01.00 uur in de nacht uit in het midden van een slaapzaal. De politie verdenkt de acht van brandstichting.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De huidige handelsrelatie met China is niet houdbaar. Dat concludeert de Europese Commissie na overleg met alle Eurocommissarissen. Die kwamen vrijdag bijeen voor een oriënterend debat over hoe om te gaan met China.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Roemenië neemt diplomatieke maatregelen tegen Rusland nadat een drone een Roemeens wooncomplex had geraakt. President Nicușor Dan maakte bekend dat het Russische consulaat in de stad Constanța moet sluiten. De consul wordt aangemerkt als persona non grata, wat betekent dat hij niet meer welkom is.
3 uur geleden