Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël beschiet Syrië nadat raket in buurt van kerncentrale landt

Israël beschiet Syrië nadat raket in buurt van kerncentrale landt

TEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische leger heeft donderdag een luchtaanval uitgevoerd op Syrische raketlanceringsinstallaties. Dit deed het land nadat een Syrische raket tot ontploffing kwam op ongeveer 30 kilometer afstand van een kerncentrale.

De Israëlische aanval zou zijn afgeweerd door Syrisch luchtafweergeschut. Er zouden vier soldaten gewond zijn geraakt en zou er materiële schade zijn ontstaan. Wat precies beschadigd is, is onduidelijk. Over eventuele gewonden, doden of schade aan Israëlische zijde is momenteel nog niets bekend. Door de ontploffing nabij de kerncentrale zijn er wel verschillende luchtalarmen in de omgeving afgegaan.

Volgens het Israëlische leger was de Syrische aanval niet gericht op de kerncentrale, maar op een Israëlisch vliegtuig. De raket zou dit doel hebben gemist en toen op ongeveer 30 kilometer afstand van de centrale zijn neergekomen.

Onder de getroffen lanceerinstallaties in Syrië is ook de locatie waarvandaan de raket werd geschoten die de centrale bijna raakte. Het gebied dat door Israël is getroffen, zou mogelijk deels in handen zijn van milities die door Iran worden gesteund. Dit gebied is in het verleden vaker getroffen door Israëlische aanvallen. Er is momenteel veel spanning tussen Israël en Iran, deels door de opschaling van het Iraanse nucleaire programma.

Meer uit Buitenland

Burgemeester Kyiv: grote aanval op hoofdstad

KYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv heeft te maken met een grote Russische aanval, meldt de burgemeester van de stad, Vitali Klitsjko. "De vijand valt Kyiv aan met drones en ballistische raketten", schrijft de burgemeester op Telegram.

1 uur geleden
Trump en Xi starten ontmoeting in Beijing met handdruk

BEIJING (ANP) - De Chinese leider Xi Jinping heeft de Amerikaanse president Donald Trump donderdag met een handdruk in Beijing verwelkomd. De twee leiders zijn bij elkaar gekomen voor een topontmoeting over onder meer Iran, handel en Taiwan.

1 uur geleden
Minister: Cuba heeft helemaal geen diesel en stookolie meer

HAVANA (ANP) - Cuba heeft helemaal geen diesel en stookolie meer, zei de minister van Energie en Mijnbouw van het land. De hoofdstad Havana heeft te maken met de ergste stroomuitval in tientallen jaren door een Amerikaanse blokkade die het eiland van brandstof heeft afgesneden.

1 uur geleden
Rubio: VS zetten bij Straat van Hormuz in op hulp van China

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zetten voor het oplossen van de vastgelopen situatie rond de Straat van Hormuz in op de steun van China. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken in gesprek met Fox News aan boord van de Air Force One, onderweg naar China.

4 uur geleden
Kinderboekschrijfster die haar man vergiftigde krijgt levenslang

PARK CITY (ANP) - Een Amerikaanse vrouw die een kinderboek over rouw schreef nadat ze haar echtgenoot had vergiftigd, is veroordeeld tot levenslang zonder mogelijkheid tot vervroegde vrijlating. Dat melden Amerikaanse media.

4 uur geleden
Lichaam tweede vermiste Amerikaanse militair gevonden in Marokko

TAN TAN (ANP) - Het lichaam van de tweede Amerikaanse militair die begin mei vermist raakte in Marokko tijdens een militaire oefening, is gevonden. Dat melden de Marokkaanse strijdkrachten.

6 uur geleden
VAE ontkennen berichten over geheim bezoek Netanyahu

ABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) ontkennen de berichten dat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu onlangs het land heeft bezocht. Het kantoor van de Israëlische premier zei woensdag dat Netanyahu in het geheim een ontmoeting had gehad met de president van de VAE.

6 uur geleden