Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël beschiet Syrië nadat raket in buurt van kerncentrale landt

Israël beschiet Syrië nadat raket in buurt van kerncentrale landt

TEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische leger heeft donderdag een luchtaanval uitgevoerd op Syrische raketlanceringsinstallaties. Dit deed het land nadat een Syrische raket tot ontploffing kwam op ongeveer 30 kilometer afstand van een kerncentrale.

De Israëlische aanval zou zijn afgeweerd door Syrisch luchtafweergeschut. Er zouden vier soldaten gewond zijn geraakt en zou er materiële schade zijn ontstaan. Wat precies beschadigd is, is onduidelijk. Over eventuele gewonden, doden of schade aan Israëlische zijde is momenteel nog niets bekend. Door de ontploffing nabij de kerncentrale zijn er wel verschillende luchtalarmen in de omgeving afgegaan.

Volgens het Israëlische leger was de Syrische aanval niet gericht op de kerncentrale, maar op een Israëlisch vliegtuig. De raket zou dit doel hebben gemist en toen op ongeveer 30 kilometer afstand van de centrale zijn neergekomen.

Onder de getroffen lanceerinstallaties in Syrië is ook de locatie waarvandaan de raket werd geschoten die de centrale bijna raakte. Het gebied dat door Israël is getroffen, zou mogelijk deels in handen zijn van milities die door Iran worden gesteund. Dit gebied is in het verleden vaker getroffen door Israëlische aanvallen. Er is momenteel veel spanning tussen Israël en Iran, deels door de opschaling van het Iraanse nucleaire programma.

Meer uit Buitenland

Liberaal verslaat rechtse populist en is burgemeester Boekarest

BOEKAREST (ANP/RTR) - De Roemeense hoofdstad Boekarest heeft bij de lokale verkiezingen een liberale burgemeester gekozen, zo blijkt uit de gedeeltelijke resultaten. Dit geeft premier Ilie Bolojan de overhand in de fragiele pro-Europese regeringscoalitie en betekent een nederlaag voor de radicaal-rechtse kandidaat die als favoriet gold.

9 minuten geleden
Acht Henri Matisse-gravures gestolen uit bibliotheek in São Paulo

SÃO PAULO (ANP/AFP) - Acht gravures van de Franse schilder Henri Matisse zijn gestolen uit een bibliotheek in de Braziliaanse stad São Paulo. Dat heeft de lokale overheid bekendgemaakt. De dieven maakten ook vijf werken buit van de Braziliaanse schilder Candido Portinari.

1 uur geleden
Nabestaanden Decembermoorden eisen eerherstel en compensatie

PARAMARIBO (ANP) - Zestig erfgenamen van de vijftien slachtoffers van de Decembermoorden van 1982 hebben een vordering ingesteld tegen de staat Suriname. Zij eisen eerherstel van de slachtoffers en hun nabestaanden en schadeloosstelling van de erfgenamen, vertelde advocaat Hugo Essed zondag in het programma Welingelichte Kringen van Radio ABC Suriname. Hij heeft de afgelopen week het verzoekschrift ingediend bij de kantonrechter, namens nabestaanden in Suriname en Nederland.

1 uur geleden
Omroep: 100 ontvoerde schoolkinderen vrijgelaten in Nigeria

ABUJA (ANP/RTR) - De Nigeriaanse overheid heeft de vrijlating bewerkstelligd van honderd schoolkinderen die vorige maand waren ontvoerd van een kostschool in de staat Niger. Dat meldt de Nigeriaanse omroep Channels Television, die geen details gaf over de vrijlating.

1 uur geleden
President Benin na couppoging: situatie volledig onder controle

COTONOU (ANP/RTR) - President Patrice Talon van Benin heeft verklaard dat de situatie in zijn land "volledig onder controle" is nadat veiligheidstroepen een ​​couppoging van een groep soldaten hadden beëindigd. "Het verraad zal niet ongestraft blijven", zei Talon in een tv-toespraak.

2 uur geleden
Legerchef Israël: terugtrekkingslijn in Gaza is 'nieuwe grens'

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische legerchef Eyal Zamir heeft gezegd dat de demarcatielijn waarachter Israëlische troepen zich in Gaza hebben teruggetrokken een "nieuwe grens" is. Dat zei Zamir tegen Israëlische reservisten in de Palestijnse Gazastrook, aldus een militaire verklaring.

4 uur geleden
Oekraïense aanvoerroute onbegaanbaar door Russische aanval op dam

PETSJENIHY (ANP/DPA) - Rusland heeft met een raketaanval een dam in de regio Charkiv geraakt, meldt de burgemeester van het nabijgelegen Petsjenihy. Daardoor is een belangrijke aanvoerroute voor het Oekraïense leger onbegaanbaar geworden.

5 uur geleden