Israël beperkt aantal Palestijnen in Al-Aqsa-moskee met ramadan
JERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft het voorstel van zijn uiterst rechtse veiligheidsminister Itamar Ben-Gvir aanvaard om het aantal Palestijnen te beperken dat tijdens de ramadan in de Al-Aqsa-moskee in Jeruzalem wordt toegelaten. Dat meldt de Israëlische zender Kanaal 13.
Sinds het begin van de oorlog tegen Hamas op 7 oktober vorig jaar hebben Israëlische autoriteiten Palestijnen herhaaldelijk de toegang ontzegd tot de moskee. De Al-Aqsa-moskee in Jeruzalem geldt na de Kaäba in Mekka en de Moskee van de Profeet in Medina als de heiligste plaats in de islam.
De Israëlische binnenlandse veiligheidsdienst Shin Bet had volgens Kanaal 13 de premier gewaarschuwd om een dergelijke stap juist niet te zetten, omdat dit kan leiden tot meer geweld. In april 2023 leidde een Israëlische politie-inval in de moskee tot raketaanvallen op Israël, die Israël beantwoordde met aanvallen in Gaza, Zuid-Libanon en Syrië.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met nieuwe bombardementen op Iran als dat land niet akkoord gaat met Amerikaanse eisen. "Als ze niet instemmen, beginnen de bombardementen", schrijft Trump op zijn Truth Social.
1 minuut geledenOSLO (ANP) - Het verzoek van Marius Borg Høiby om zijn voorarrest om te zetten in huisarrest met een enkelband is door de rechtbank in Oslo afgewezen. Dat meldt Noorse persbureau NTB.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Maxime Prévot, heeft de Amerikaanse ambassadeur in België, Bill White, opnieuw op zijn taken gewezen. White haalde via X opnieuw uit naar de Belgische regering vanwege het besluit van het Antwerpse parket om een zaak over joodse rituele besnijders door de rechter te laten behandelen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis denkt dicht bij een conceptovereenkomst met Iran te zijn over een einde aan de vijandelijkheden, meldt het Amerikaanse nieuwsmedium Axios op basis van ingewijden. De Amerikanen zouden de komende twee dagen een antwoord van Iran verwachten.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Israël moet de gearresteerde opvarenden van de hulpvloot voor Gaza, de Global Sumud Flotilla, "onmiddellijk en onvoorwaardelijk" vrijlaten, vindt het VN-mensenrechtenkantoor. Een woordvoerder noemt het geen misdaad om je solidair te verklaren met het lot van de Palestijnen. Ook moeten signalen dat de twee in gevangenschap zouden zijn mishandeld, worden onderzocht.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Londense politie heeft een speciaal team opgericht voor de bescherming van de Joodse gemeenschap. Het bestaat uit honderd agenten, inclusief antiterrorismespecialisten. In de Britse hoofdstad heeft een reeks antisemitische aanvallen plaatsgevonden.
3 uur geledenKYIV (ANP) - Rusland heeft het door Oekraïne afgekondigde staakt-het-vuren geschonden, zegt de Oekraïnse buitenlandminister Andri Sybiha op X. Oekraïne kondigde eerder een bestand met open einde af, dat per woensdag zou ingaan.
5 uur geleden