Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël beperkt aantal Palestijnen in Al-Aqsa-moskee met ramadan

Israël beperkt aantal Palestijnen in Al-Aqsa-moskee met ramadan

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft het voorstel van zijn uiterst rechtse veiligheidsminister Itamar Ben-Gvir aanvaard om het aantal Palestijnen te beperken dat tijdens de ramadan in de Al-Aqsa-moskee in Jeruzalem wordt toegelaten. Dat meldt de Israëlische zender Kanaal 13.

Sinds het begin van de oorlog tegen Hamas op 7 oktober vorig jaar hebben Israëlische autoriteiten Palestijnen herhaaldelijk de toegang ontzegd tot de moskee. De Al-Aqsa-moskee in Jeruzalem geldt na de Kaäba in Mekka en de Moskee van de Profeet in Medina als de heiligste plaats in de islam.

De Israëlische binnenlandse veiligheidsdienst Shin Bet had volgens Kanaal 13 de premier gewaarschuwd om een dergelijke stap juist niet te zetten, omdat dit kan leiden tot meer geweld. In april 2023 leidde een Israëlische politie-inval in de moskee tot raketaanvallen op Israël, die Israël beantwoordde met aanvallen in Gaza, Zuid-Libanon en Syrië.

Meer uit Buitenland

Volgende week gesprekken tussen Israël en Libanon in Washington

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.

9 minuten geleden
Poetin kondigt bestand in Oekraïne aan met orthodox Pasen

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.

36 minuten geleden
Melania Trump ontkent banden met Epstein

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.

42 minuten geleden
Libanon stelt dodental door aanvallen Israël naar boven bij

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.

2 uur geleden
Libanon wil staakt-het-vuren voor onderhandelingen met Israël

BEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.

2 uur geleden
Rutte: NAVO wil desgewenst helpen bij Hormuz-coalitie

WASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."

3 uur geleden
Rutte verwacht mijnenjagers, fregatten of radars van Nederland

WASHINGTON (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte verwacht dat Nederland bijvoorbeeld "mijnenjagers, fregatten of radartechnologie" bijdraagt aan een missie om de scheepvaart door de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. De Europese bondgenoten schoten de Verenigde Staten wat traag te hulp, maar leveren inmiddels "alles waar de Amerikanen om vragen", verzekerde Rutte op bezoek in de VS na klachten en dreigementen van president Donald Trump.

3 uur geleden