Israël beperkt aantal Palestijnen in Al-Aqsa-moskee met ramadan
JERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft het voorstel van zijn uiterst rechtse veiligheidsminister Itamar Ben-Gvir aanvaard om het aantal Palestijnen te beperken dat tijdens de ramadan in de Al-Aqsa-moskee in Jeruzalem wordt toegelaten. Dat meldt de Israëlische zender Kanaal 13.
Sinds het begin van de oorlog tegen Hamas op 7 oktober vorig jaar hebben Israëlische autoriteiten Palestijnen herhaaldelijk de toegang ontzegd tot de moskee. De Al-Aqsa-moskee in Jeruzalem geldt na de Kaäba in Mekka en de Moskee van de Profeet in Medina als de heiligste plaats in de islam.
De Israëlische binnenlandse veiligheidsdienst Shin Bet had volgens Kanaal 13 de premier gewaarschuwd om een dergelijke stap juist niet te zetten, omdat dit kan leiden tot meer geweld. In april 2023 leidde een Israëlische politie-inval in de moskee tot raketaanvallen op Israël, die Israël beantwoordde met aanvallen in Gaza, Zuid-Libanon en Syrië.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie komt met een nieuw sanctiepakket tegen Rusland, het twintigste. De nieuwe sancties richten zich onder meer op Russische energie, financiële diensten en handel, laat voorzitter van de Commissie Ursula von der Leyen weten.
49 minuten geledenOSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit heeft excuses aangeboden voor haar "vriendschap met Epstein". Het Noorse hof deelde vrijdag een verklaring van de kroonprinses. "Het is belangrijk voor mij om mijn excuses aan te bieden aan iedereen die ik teleurgesteld heb", schrijft Mette-Marit. De vrouw van kroonprins Haakon biedt ook haar excuses aan "voor de situatie waarin ik de koninklijke familie heb gebracht, vooral de koning en koningin".
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De activisten die afgelopen jaar met een scheepsvloot probeerden Gaza te bereiken maar werden gestopt door Israël, gaan een nieuwe poging ondernemen. Dat zegt een van de destijds gearresteerde opvarenden, Thiago Avila. De flotilla zal op dezelfde dag als de eerdere missie vertrekken, 29 maart. Tegelijkertijd zal een groep over land vertrekken in een poging Gaza te bereiken.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - In Milaan zijn ongeveer duizend mensen de straat opgegaan om te protesteren tegen de aanwezigheid van de Amerikaanse immigratiedienst ICE tijdens de Olympische Spelen. Volgens nieuwssite Rai News organiseerden studenten een mars en droegen ze borden met leuzen als 'ICE out'.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - Rusland eist dat ook kernmachten Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk meedoen aan onderhandelingen over nieuwe afspraken om hun nucleaire slagkracht aan banden te leggen. De Verenigde Staten en Rusland zeggen te willen praten over een vervanger voor het kernwapenbeheersingsverdrag dat donderdag verliep, maar de VS staan erop dat ook rivaal China deelneemt.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov zegt dat Oekraïne achter de aanslag op een generaal in Moskou zit. Hij sprak van een "terroristische daad", die volgens hem is bedoeld om "het vredesproces te verstoren".
3 uur geledenNUUK (ANP/AFP) - Door vrijdag een consulaat in Nuuk te openen, wil Frankrijk beter naar Groenlanders kunnen luisteren en hen steunen in de crisis die is ontstaan door pogingen van de Amerikaanse president Donald Trump om het gebied over te nemen. Dat zei Jean-Noël Poirier, die het consulaat gaat leiden, voor zijn vertrek naar Nuuk tegen persbureau AFP.
3 uur geleden