Israël belooft 'zero tolerance' voor schendingen bestand Libanon
JERUSALEM (ANP/RTR) - Israël zegt dat het een zerotolerancebeleid zal voeren bij schendingen van een eventueel staakt-het-vuren in Libanon. Minister van Buitenlandse Zaken Israel Katz zei dinsdag tegen VN-gezant Jeanine Hennis-Plasschaert dat de Verenigde Naties streng moeten handhaven als er een bestand komt.
Het Israëlische kabinet spreekt dinsdagavond over een voorstel voor een staakt-het-vuren en Israëlische functionarissen zijn positief over de verwachte uitkomst van het overleg. Katz benadrukt dat er strenge voorwaarden zitten aan het staakt-het-vuren. "Ieder huis dat in Zuid-Libanon wordt herbouwd en weer wordt ingenomen als terroristische basis zal worden vernietigd", zei hij tegen Hennis.
Libanon was al eerder akkoord en de minister van Buitenlandse Zaken Abdallah Bou Habib sprak dinsdag de hoop uit dat Israël ook snel zou instemmen. Hij zei dat Libanon 5000 militairen paraat heeft om naar het zuiden van het land te sturen zodra Israël zijn troepen terugtrekt. De Verenigde Staten zouden een rol moeten spelen in het herbouwen van de verwoeste infrastructuur.
Meer uit Buitenland
BEDFORD (ANP) - Bij een treinongeluk bij het Britse Bedford is één dode gevallen. Dat meldt de verkeerspolitie in een statement. Twee treinen botsten vrijdag op elkaar ten noorden van Londen. Meerdere andere mensen raakten gewond.
2 uur geledenBEDFORD (ANP) - Nabij het Britse Bedford, ten noorden van Londen, zijn twee treinen op elkaar gebotst. Dat meldt onder meer de Britse transportpolitie. Volgens de eerste berichten zouden enkele inzittenden ernstige verwondingen hebben opgelopen, schrijft The Telegraph op basis van een getuige.
4 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki ontneemt zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky de Orde van de Witte Adelaar, de hoogste civiele onderscheiding in Polen. Nawrocki had eerder al die intentie aangekondigd, nadat Polen en Oekraïne verzeild waren geraakt in een diplomatieke rel over een in Polen omstreden Oekraïense legereenheid.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens een Amerikaans inlichtingenrapport kan Israël het gesloten bestand tussen Iran en de Verenigde Staten in gevaar brengen, meldt The Washington Post. De Amerikaanse krant concludeert op basis van het rapport dat premier Benjamin Netanyahu in zijn eigen land onder druk staat om de oorlog voort te zetten en dat dit zijn relatie met de VS op het spel zet.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer neemt dit weekend een besluit over een eventueel aftreden. Dat meldt de Britse krant The Times. Meerdere ministers zouden hem daar vrijdag toe hebben opgeroepen.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU zal geen bemiddelaar zijn in gesprekken tussen Oekraïne en Rusland, herhaalde voorzitter van de EU-leiders António Costa na afloop van de EU-top. Costa kreeg chagrijn over zich heen nadat zijn team eerder deze week had geprobeerd contact te zoeken met Rusland.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Bij de volgende EU-top in oktober moet duidelijk worden waar het geld van de EU-meerjarenbegroting vandaan komt. Dat zei voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen na afloop van een bijeenkomst van EU-leiders in Brussel.
7 uur geleden