Israël belooft 'zero tolerance' voor schendingen bestand Libanon
JERUSALEM (ANP/RTR) - Israël zegt dat het een zerotolerancebeleid zal voeren bij schendingen van een eventueel staakt-het-vuren in Libanon. Minister van Buitenlandse Zaken Israel Katz zei dinsdag tegen VN-gezant Jeanine Hennis-Plasschaert dat de Verenigde Naties streng moeten handhaven als er een bestand komt.
Het Israëlische kabinet spreekt dinsdagavond over een voorstel voor een staakt-het-vuren en Israëlische functionarissen zijn positief over de verwachte uitkomst van het overleg. Katz benadrukt dat er strenge voorwaarden zitten aan het staakt-het-vuren. "Ieder huis dat in Zuid-Libanon wordt herbouwd en weer wordt ingenomen als terroristische basis zal worden vernietigd", zei hij tegen Hennis.
Libanon was al eerder akkoord en de minister van Buitenlandse Zaken Abdallah Bou Habib sprak dinsdag de hoop uit dat Israël ook snel zou instemmen. Hij zei dat Libanon 5000 militairen paraat heeft om naar het zuiden van het land te sturen zodra Israël zijn troepen terugtrekt. De Verenigde Staten zouden een rol moeten spelen in het herbouwen van de verwoeste infrastructuur.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De inzet van duizenden troepen van de Nationale Garde door president Donald Trump in Washington DC is onwettig, oordeelde een federale rechter donderdag. Rechter Jia Cobb beval een einde te maken aan de inzet, maar schortte haar bevel 21 dagen op om de regering de tijd te geven in beroep te gaan.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische leger zegt dat het de Oekraïense stad Koepjansk opnieuw heeft veroverd. Legerleider Valeri Gerasimov zei dat tegen president Poetin, toen hij een bezoek bracht aan een commandopost. Oekraïne ontkent dat Rusland de strategisch belangrijke stad in beslag heeft genomen.
1 uur geledenBELÉM (ANP/RTR) - Na de brand op de locatie van de klimaattop COP30 in de Braziliaanse stad Belém zijn dertien mensen behandeld omdat ze rook hebben ingeademd. Ze werden ter plekke behandeld, meldt de organisatie in een verklaring. De brand was binnen zes minuten onder controle. De brandweer denkt dat de brand is ontstaan door een elektrisch apparaat, waarschijnlijk een magnetron.
1 uur geledenBUENOS AIRES/JOHANNESBURG (ANP/DPA/AFP/RTR) - De Argentijnse president Javier Milei gaat volgens Argentijnse media ook niet naar de topconferentie van de G20, komend weekend in Zuid-Afrika. Eerder werd al bekend dat de staatshoofden van China, Rusland en de VS ook niet komen.
4 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitse jongeren die willen ontkomen aan de nieuwe militaire dienst, kunnen te rade bij de radicaal-linkse partij Die Linke. Die werkt aan een gids met tips om afgekeurd te worden. Stoned bij de keuring verschijnen bijvoorbeeld, zegt partijleider Jan van Aken.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken hebben donderdag "standvastig en kalm" gereageerd op het gelekte vredesplan voor Oekraïne, dat zonder medeweten van de EU is opgesteld door de VS en Rusland. Dat zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas na afloop van de vergadering met de ministers in Brussel.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie (EU) veroordeelt in de "krachtigste bewoordingen de ernstige en voortdurende wreedheden" die de paramilitaire beweging Rapid Support Forces (RSF) in Soedan begaat. Alle 27 lidstaten roepen de partijen op de onderhandelingen over een staakt-het-vuren te hervatten.
4 uur geleden