Israël belooft 'zero tolerance' voor schendingen bestand Libanon
JERUSALEM (ANP/RTR) - Israël zegt dat het een zerotolerancebeleid zal voeren bij schendingen van een eventueel staakt-het-vuren in Libanon. Minister van Buitenlandse Zaken Israel Katz zei dinsdag tegen VN-gezant Jeanine Hennis-Plasschaert dat de Verenigde Naties streng moeten handhaven als er een bestand komt.
Het Israëlische kabinet spreekt dinsdagavond over een voorstel voor een staakt-het-vuren en Israëlische functionarissen zijn positief over de verwachte uitkomst van het overleg. Katz benadrukt dat er strenge voorwaarden zitten aan het staakt-het-vuren. "Ieder huis dat in Zuid-Libanon wordt herbouwd en weer wordt ingenomen als terroristische basis zal worden vernietigd", zei hij tegen Hennis.
Libanon was al eerder akkoord en de minister van Buitenlandse Zaken Abdallah Bou Habib sprak dinsdag de hoop uit dat Israël ook snel zou instemmen. Hij zei dat Libanon 5000 militairen paraat heeft om naar het zuiden van het land te sturen zodra Israël zijn troepen terugtrekt. De Verenigde Staten zouden een rol moeten spelen in het herbouwen van de verwoeste infrastructuur.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De State of the Union-toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump wordt ook bijgewoond door vrouwen die zakenman Jeffrey Epstein hebben beschuldigd van seksueel misbruik. Ze zijn uitgenodigd door Democraten en zijn uit op gerechtigheid, zei een Democratisch parlementslid voorafgaand aan de speech.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De politie is klaar met de doorzoekingen in de oude woning van de voormalige Britse prins Andrew, meldt de politie. Wat de doorzoekingen hebben opgeleverd, is nog niet bekend.
3 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Koning Harald van Noorwegen is tijdens zijn vakantie op Tenerife opgenomen in het ziekenhuis. De 89-jarige vorst wordt behandeld aan een infectie en uitdroging, heeft het paleis bekendgemaakt. Zijn toestand "is naar omstandigheden goed".
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een deal tussen Iran en de Verenigde Staten is "binnen bereik, mits diplomatie de prioriteit krijgt". Dat zegt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi op X. Volgens Araghchi streeft Iran ernaar "in de kortst mogelijke tijd" een "eerlijke en rechtvaardige" deal te sluiten met de VS. Ook herhaalde hij eerdere claims van Iran; het land zou slechts "vreedzame" kerntoepassingen op het oog hebben.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Amerikaanse ambassadeur in Parijs Charles Kushner heeft volgens zijn ambassade een "open en vriendschappelijk" telefoongesprek gevoerd met de Franse minister van Buitenlandse Zaken, Jean-Noël Barrot. Een bron bij de Franse regering zei dat de ambassadeur heeft beloofd zich niet met binnenlandse kwesties te bemoeien. Daarmee lijkt een diplomatieke ruzie gesust.
6 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben tot nu toe 179 gevangenen vrijgelaten onder een nieuwe amnestiewet. Daarnaast hebben 3000 mensen die op borgtocht vrij waren gratie gekregen, meldt Jorge Arreaza die namens het parlement toezicht houdt op de vrijlatingen.
6 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De president van het Louvre, Laurence des Cars, is opgestapt. Ze heeft haar ontslag aangeboden en de Franse president Emmanuel Macron heeft dat geaccepteerd. Een reden voor het vertrek noemt het presidentieel paleis niet, maar daartoe werd wel opgeroepen naar aanleiding van de geruchtmakende juwelenroof uit het Parijse museum in oktober.
7 uur geleden