Israël belooft 'zero tolerance' voor schendingen bestand Libanon
JERUSALEM (ANP/RTR) - Israël zegt dat het een zerotolerancebeleid zal voeren bij schendingen van een eventueel staakt-het-vuren in Libanon. Minister van Buitenlandse Zaken Israel Katz zei dinsdag tegen VN-gezant Jeanine Hennis-Plasschaert dat de Verenigde Naties streng moeten handhaven als er een bestand komt.
Het Israëlische kabinet spreekt dinsdagavond over een voorstel voor een staakt-het-vuren en Israëlische functionarissen zijn positief over de verwachte uitkomst van het overleg. Katz benadrukt dat er strenge voorwaarden zitten aan het staakt-het-vuren. "Ieder huis dat in Zuid-Libanon wordt herbouwd en weer wordt ingenomen als terroristische basis zal worden vernietigd", zei hij tegen Hennis.
Libanon was al eerder akkoord en de minister van Buitenlandse Zaken Abdallah Bou Habib sprak dinsdag de hoop uit dat Israël ook snel zou instemmen. Hij zei dat Libanon 5000 militairen paraat heeft om naar het zuiden van het land te sturen zodra Israël zijn troepen terugtrekt. De Verenigde Staten zouden een rol moeten spelen in het herbouwen van de verwoeste infrastructuur.
Meer uit Buitenland
DAMASCUS (ANP/AFP) - Israëlische troepen hebben volgens de Syrische staatstelevisie tien mensen gedood in een dorp in het zuiden van Syrië. Onder de slachtoffers zouden vrouwen en kinderen zijn. De Israëlische krijgsmacht meldt dat zes militairen gewond raakten bij de nachtelijke operatie. Syrië beticht Israël van een oorlogsmisdaad.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische premier Bart De Wever noemt het "fundamenteel fout" als de EU een zogenoemde reparatielening voor Oekraïne doet op basis van de bevroren Russische tegoeden. Dat schrijft hij in een brief aan de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense anticorruptieautoriteiten hebben het kantoor van de stafchef van president Volodymyr Zelensky, Andri Jermak, doorzocht. De diensten willen nog niet zeggen waarom de actie precies plaatsvond en wat er is gevonden. Jermak zegt zijn medewerking te verlenen.
2 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP) - Door de grote brand in woontorens in Hongkong zijn zeker 128 doden gevallen. De autoriteiten houden rekening met een verdere stijging van het dodental. Er worden nog ongeveer tweehonderd mensen vermist.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán brengt deze vrijdag nog een bezoek aan de Russische president Vladimir Poetin in Moskou. Hij wil praten over de olie- en gasleveringen aan Hongarije en over mogelijke vredesinspanningen voor de oorlog tussen Oekraïne en Rusland.
3 uur geledenSONGKHLA (ANP/AFP/RTR) - Het belangrijkste mortuarium dat de lichamen van slachtoffers van de overstromingen in het zuiden van Thailand ontvangt, is overvol, aldus een vertegenwoordiger van het ziekenhuis in de stad Songkhla. Volgens de autoriteiten zijn er tot nu toe 145 doden gevallen door de overstromingen.
4 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP) - De brandweer van Hongkong heeft vrijdag de bluswerkzaamheden afgerond in de woontorens die door een brand werden verwoest. Daarbij vielen zeker 94 doden. Het is de ergste brand die de stad in decennia heeft meegemaakt.
5 uur geleden