Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël belooft onafhankelijk onderzoek na aanval WCK-konvooi Gaza

Israël belooft onafhankelijk onderzoek na aanval WCK-konvooi Gaza

JERUZALEM (ANP) - Israël heeft een onafhankelijk onderzoek beloofd na een dodelijke aanval op een konvooi van World Central Kitchen (WCK) in de Gazastrook. De Israëlische strijdkrachten hebben ook de oprichter van die hulporganisatie gecondoleerd met de dood van zeven medewerkers.

De slachtoffers waren betrokken bij voedselhulp in Gaza. Ze kwamen uit Australië, Polen, het Verenigd Koninkrijk en de Palestijnse gebieden. Een van de slachtoffers had zowel de Amerikaanse als de Canadese nationaliteit. WCK zegt dat ze zijn omgekomen door een Israëlische aanval en heeft de activiteiten in Gaza opgeschort.

De aanval leidde internationaal tot verontwaardigde reacties. Polen en Spanje hebben Israël gevraagd op te helderen wat precies is gebeurd. Ook de VS reageerden geschokt en EU-buitenlandchef Josep Borrell drong aan op een onderzoek. De Israëlische strijdkrachten hebben inmiddels toegezegd dat onafhankelijke experts dat gaan uitvoeren.

Het onderzoek wordt gedaan door een "onafhankelijk, professioneel en deskundig orgaan", aldus een Israëlische legerwoordvoerder. Die trad verder niet in detail over welke experts Israël daarvoor in gedachten heeft.

Meer uit Buitenland

A7 richting Lyon goeddeels geblokkeerd door actie chauffeurs

LYON (ANP/AFP) - Ongeveer 25 vrachtauto's en een bus zijn op de drukke Franse autosnelweg A7 richting Lyon gestopt om te demonstreren tegen de hoge brandstofprijzen, melden plaatselijke media. De chauffeurs delen pamfletten uit aan automobilisten die nog over één rijbaan kunnen.

54 minuten geleden
Rosatom: aanvallen kerncentrale Iran gevaar nucleaire veiligheid

MOSKOU (ANP/RTR/DPA) - De situatie bij de Iraanse kerncentrale ⁠Bushehr verslechtert steeds verder. Daarvoor waarschuwde de topman van het Russische kernenergieconcern Rosatom. Aleksej Lichatsjov noemde aanvallen in de omgeving een gevaar voor de nucleaire veiligheid.

2 uur geleden
Ministersoverleg Egypte, Pakistan, Saudi-Arabië en Turkije

ISLAMABAD (ANP/DPA/RTR) - Om te proberen de oorlog in Iran te bezweren overleggen zondag en maandag de ministers van Buitenlandse Zaken van Egypte, Pakistan, Saudi-Arabië en Turkije in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad. Dat heeft de Pakistaanse minister Ishaq Dar bekendgemaakt. De bewindslieden spreken naar verwachting ook met de premier van het land, Shehbaz Sharif.

4 uur geleden
Zelensky meldt defensieafspraken met Verenigde Arabische Emiraten

ABU DHABI (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne en de Verenigde Arabische Emiraten hebben afgesproken dat ze gaan samenwerken op defensiegebied. Dat maakte de Oekraïense president Volodymyr Zelensky bekend na een ontmoeting met president Mohammed bin Zayed ⁠Al Nahyan van de Golfstaat.

5 uur geleden
Paus voor historisch bezoek in Monaco

MONTE CARLO (ANP/AFP) - Paus Leo is zaterdagochtend in Monaco gearriveerd voor het eerste pauselijke bezoek van de moderne tijd aan het ministaatje. Hij kwam aan in een helikopter en is ontvangen door prins Albert en prinses Charlene.

6 uur geleden
Houthi's eisen verantwoordelijkheid op voor raketaanval op Israël

SANAA (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Jemenitische Houthi's hebben voor het eerst sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten de verantwoordelijkheid opgeëist voor een raketaanval op Israël. De groep liet weten dat de operaties doorgaan tot de "agressie" op alle fronten wordt beëindigd.

8 uur geleden
Thailand: akkoord met Iran over doorgang olietankers

BANGKOK (ANP/AFP) - Thailand heeft een overeenkomst met Iran bereikt over de doorgang van Thaise olietankers door de Straat van Hormuz. Dat maakte de premier van Thailand zaterdagochtend bekend.

9 uur geleden