Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël belooft onafhankelijk onderzoek na aanval WCK-konvooi Gaza

Israël belooft onafhankelijk onderzoek na aanval WCK-konvooi Gaza

JERUZALEM (ANP) - Israël heeft een onafhankelijk onderzoek beloofd na een dodelijke aanval op een konvooi van World Central Kitchen (WCK) in de Gazastrook. De Israëlische strijdkrachten hebben ook de oprichter van die hulporganisatie gecondoleerd met de dood van zeven medewerkers.

De slachtoffers waren betrokken bij voedselhulp in Gaza. Ze kwamen uit Australië, Polen, het Verenigd Koninkrijk en de Palestijnse gebieden. Een van de slachtoffers had zowel de Amerikaanse als de Canadese nationaliteit. WCK zegt dat ze zijn omgekomen door een Israëlische aanval en heeft de activiteiten in Gaza opgeschort.

De aanval leidde internationaal tot verontwaardigde reacties. Polen en Spanje hebben Israël gevraagd op te helderen wat precies is gebeurd. Ook de VS reageerden geschokt en EU-buitenlandchef Josep Borrell drong aan op een onderzoek. De Israëlische strijdkrachten hebben inmiddels toegezegd dat onafhankelijke experts dat gaan uitvoeren.

Het onderzoek wordt gedaan door een "onafhankelijk, professioneel en deskundig orgaan", aldus een Israëlische legerwoordvoerder. Die trad verder niet in detail over welke experts Israël daarvoor in gedachten heeft.

Meer uit Buitenland

Trump: Denemarken 'ondankbaar' voor beschermen Groenland in WO II

DAVOS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens zijn toespraak op het World Economic Forum gezegd dat Denemarken zich "ondankbaar" opstelt voor het feit dat de Amerikanen Groenland hebben beschermd tijdens de Tweede Wereldoorlog. Hij noemde het "dom" dat de Amerikanen het eiland überhaupt hebben teruggegeven.

6 minuten geleden
Geen ontmoeting tussen Von der Leyen en Trump in Davos

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft woensdag geen ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump in Davos. Dat heeft een woordvoerder van de Europese Commissie gezegd. Von der Leyen reist vanuit Straatsburg rechtstreeks naar Brussel "om zich te concentreren op de voorbereidingen voor de zeer belangrijke EU-top", zei de woordvoerder.

2 uur geleden
Japan herstart grootste kerncentrale ter wereld

TOKIO (ANP/AFP/RTR) - Japan heeft de kerncentrale Kashiwazaki-Kariwa weer opgestart, voor het eerst sinds de Fukushima-kernramp in 2011. Het gaat om de grootste kerncentrale ter wereld.

3 uur geleden
Witkoff donderdag naar Moskou voor gesprek met Poetin

MOSKOU (ANP/RTR) - De Amerikaanse speciale gezant Steve Witkoff reist donderdag naar Rusland voor een ontmoeting met president Vladimir Poetin. Volgens hem hebben de Russen het initiatief genomen voor het gesprek. "En ik zie dat als een belangrijk statement van hun kant", zei Witkoff tegen CNBC.

3 uur geleden
Meerdere Europese landen doen niet mee aan vredesraad

DEN HAAG/BERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Meerdere Europese landen zien momenteel af van deelname aan de Raad van Vrede, een initiatief van de Amerikaanse president Donald Trump. Het gaat om in ieder geval Zweden en Noorwegen en volgens bronnen ook Italië, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. Bondskanselier Friedrich Merz is donderdag in ieder geval niet bij de topontmoeting over de oprichting van de raad met Trump in Davos.

3 uur geleden
Partijen EU-parlement halen uit naar uiterst-rechts om Trump

STRAATSBURG (ANP) - Meerdere partijen in het Europees Parlement hebben vanwege de spanning om Groenland uitgehaald naar uiterst-rechtse politici om hun affiniteit met de Amerikaanse president Donald Trump. Met name Jordan Bardella, rechterhand van Franse politica Marine Le Pen, en zijn partij Patriotten voor Europa kregen veel verwijten in een debat over de soevereiniteit van de EU.

4 uur geleden
Rutte en Stubb houden met galgenhumor de moed erin

DAVOS (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte en de Finse president Alexander Stubb, twee van Europa's belangrijkste 'Trumpfluisteraars', blijven monter in de hoogopgelopen ruzie waarin de NAVO zich bevindt. Gevraagd op het World Economic Forum naar zijn recept om de spanningen te bedaren, wees Stubb grappend haastig naar buurman Rutte.

4 uur geleden