Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël begint operatie in Jenin op Westelijke Jordaanoever

Israël begint operatie in Jenin op Westelijke Jordaanoever

JENIN (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht is een militaire operatie begonnen in de stad Jenin, op de Westelijke Jordaanoever. Premier Benjamin Netanyahu zegt dat met deze operatie "het terrorisme wordt geëlimineerd". Volgens de Palestijnse autoriteiten zijn tot nu toe zeker vier Palestijnen omgekomen en 35 mensen gewond geraakt.

De Israëlische operatie wordt uitgevoerd door de veiligheidsdienst Shin Bet en de Israëlische grenspolitie. "We treden systematisch en doortastend op tegen de Iraanse as waar die zijn armen naar uitstrekt - in Gaza, Libanon, Syrië, Jemen en Judea en Samaria", aldus Netanyahu. Met Judea en Samaria bedoelt hij de Westelijke Jordaanoever.

Hamas heeft Palestijnen op de Westelijke Jordaanoever opgeroepen om harder te gaan vechten in reactie op het Israëlische offensief in Jenin. Troepen van de Palestijnse Autoriteit (PA) vechten al weken met extremistische strijders op de Westelijke Jordaanoever. Die komen uit de gelederen van onder meer Hamas en de Palestijnse Islamitische Jihad.

De Westelijke Jordaanoever wordt al sinds 1967 bezet door Israël. Dat land voert ook regelmatig operaties uit in de steden en dorpen in het gebied. Na de aanslagen op Israël in oktober 2023 en de daaropvolgende oorlog in Gaza, nam ook het geweld op de Westelijke Jordaanoever sterk toe.

Meer uit Buitenland

Pro-Iraanse strijder opgepakt voor ontvoering journalist uit VS

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Een pro-Iraanse strijder is opgepakt na de ontvoering van een Amerikaanse journalist in Irak, bevestigt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Eerder op dinsdag werd bekend dat een buitenlandse journalist uit de Iraakse hoofdstad Bagdad was ontvoerd. Bronnen meldden dat het gaat om de Amerikaanse Shelly Kittleson, die onder andere voor de Britse omroep BBC en Politico schrijft.

3 uur geleden
Buitenlandse journalist ontvoerd in Irak

BAGDAD (ANP/RTR) - Een buitenlandse journalist is ontvoerd in de Iraakse hoofdstad Bagdad door nog onbekende daders, meldt het Iraakse ministerie van Binnenlandse Zaken. Eén verdachte zou zijn gearresteerd. Volgens het ministerie wordt er alles aan gedaan om de journalist vrij te krijgen.

3 uur geleden
VN: zeker 70 doden door bendegeweld in Haïti

PORT-AU-PRINCE (ANP/AFP) - Door bendegeweld zijn afgelopen weekend zeker zeventig doden gevallen in Haïti, bevestigt een VN-functionaris. De aanvallen vonden plaats op verschillende plaatsen in de regio Petite-Rivière-de-l'Artibonite in de nacht van zaterdag op zondag.

3 uur geleden
Rechter VS legt bouw balzaal Witte Huis tijdelijk stil

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter heeft de bouw van een balzaal in het Witte Huis tijdelijk stilgelegd. Het is het prestigeproject van 400 miljoen dollar van de Amerikaanse president Donald Trump. Een non-profitorganisatie heeft een rechtszaak aangespannen tegen de bouw. Zolang deze loopt, wordt het project tijdelijk stilgelegd.

3 uur geleden
VN-mensenrechtenchef wil dat Israël doodstrafwet intrekt

GENÈVE (ANP) - De VN-mensenrechtenchef Volker Türk roept Israël op om de nieuwe doodstrafwet in te trekken. Hij noemt de wet in strijd met de internationale mensenrechten en de toepassing ervan een oorlogsmisdaad.

4 uur geleden
President: Iran heeft 'noodzakelijke wil' om oorlog te beëindigen

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft een "noodzakelijke wil" om de oorlog met Israël en de Verenigde Staten te beëindigen, maar is daarbij op zoek naar garanties dat het conflict zich niet zal herhalen. Dat heeft de Iraanse president Masoud Pezeshkian gezegd in een telefoongesprek met de voorzitter van EU-leiders António Costa.

4 uur geleden
Frankrijk 'verbaasd' over bericht Trump over weigeren vliegtuigen

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Frankrijk is "verbaasd" over de kritiek van Donald Trump. De Amerikaanse president schreef eerder boos op Truth Social dat Frankrijk weigerde Amerikaanse vliegtuigen met militaire voorraden door het Franse luchtruim te laten vliegen.

6 uur geleden