Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël begint operatie in Jenin op Westelijke Jordaanoever

Israël begint operatie in Jenin op Westelijke Jordaanoever

JENIN (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht is een militaire operatie begonnen in de stad Jenin, op de Westelijke Jordaanoever. Premier Benjamin Netanyahu zegt dat met deze operatie "het terrorisme wordt geëlimineerd". Volgens de Palestijnse autoriteiten zijn tot nu toe zeker vier Palestijnen omgekomen en 35 mensen gewond geraakt.

De Israëlische operatie wordt uitgevoerd door de veiligheidsdienst Shin Bet en de Israëlische grenspolitie. "We treden systematisch en doortastend op tegen de Iraanse as waar die zijn armen naar uitstrekt - in Gaza, Libanon, Syrië, Jemen en Judea en Samaria", aldus Netanyahu. Met Judea en Samaria bedoelt hij de Westelijke Jordaanoever.

Hamas heeft Palestijnen op de Westelijke Jordaanoever opgeroepen om harder te gaan vechten in reactie op het Israëlische offensief in Jenin. Troepen van de Palestijnse Autoriteit (PA) vechten al weken met extremistische strijders op de Westelijke Jordaanoever. Die komen uit de gelederen van onder meer Hamas en de Palestijnse Islamitische Jihad.

De Westelijke Jordaanoever wordt al sinds 1967 bezet door Israël. Dat land voert ook regelmatig operaties uit in de steden en dorpen in het gebied. Na de aanslagen op Israël in oktober 2023 en de daaropvolgende oorlog in Gaza, nam ook het geweld op de Westelijke Jordaanoever sterk toe.

Meer uit Buitenland

Rechterhand Oekraïense president stapt op na corruptieschandaal

KYIV (ANP/RTR) - De rechterhand van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, Andri Jermak, stapt op, meldt Zelensky. Aanleiding is een groot corruptieschandaal in de energiesector. Eerder op de dag werd bekend dat het kantoor van de machtige stafchef van de president werd doorzocht door het Nationaal Anticorruptieagentschap (NABU) en een anticorruptieaanklager (SAP).

49 minuten geleden
Israël doodt militanten bij ontmantelingspoging tunnels Gaza

GAZA-STAD (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zegt nog eens negen Palestijnse militanten te hebben gedood bij pogingen om een tunnelnetwerk in Zuid-Gaza te ontmantelen. "Tot nu toe zijn meer dan dertig terroristen uitgeschakeld", aldus een verklaring.

2 uur geleden
Reddingswerkzaamheden in volle gang na zware overstromingen Azië

JAKARTA (ANP/AFP) - Dagen van verwoestende overstromingen in Zuidoost-Azië hebben meer dan driehonderd mensen het leven gekost. Slachtoffers komen onder andere uit Indonesië, Thailand en Maleisië. Autoriteiten zijn druk bezig met reddingswerkzaamheden.

3 uur geleden
Meer arrestaties na dodelijke brand in Hongkong

HONGKONG (ANP) - De Hongkongse anticorruptiewaakhond ICAC heeft acht mensen opgepakt na de fatale brand in de miljoenenstad. Er wordt onderzoek gedaan naar mogelijke corruptie rond de grote renovatie van de door de brand getroffen woontorens.

3 uur geleden
Orbán zegt dat Rusland belangrijke energieleverancier blijft

MOSKOU (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft vrijdag in Moskou gezegd dat Rusland een belangrijke energieleverancier voor zijn land zal blijven. Hongarije staat onder druk van de Europese Unie en de Verenigde Staten om zijn afhankelijkheid van de Russische import af te bouwen.

4 uur geleden
Veroordeelde verkrachter Pelicot is op zoek naar uitgever

PARIJS (ANP/AFP) - Dominique Pelicot, die veroordeeld is voor jarenlang ernstig misbruik van zijn vrouw, is op zoek naar een uitgever. Hij heeft in zijn cel geschreven en wil nu zijn kant van het verhaal naar buiten brengen, zegt zijn advocaat. Die erkent wel dat er onder uitgevers tot nu toe "veel terughoudendheid" is.

4 uur geleden
ICC wijst vrijlatingsverzoek Duterte opnieuw af

DEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft ook in hoger beroep het vrijlatingsverzoek van de Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte afgewezen. Duterte wordt sinds maart in Nederland vastgehouden in afwachting van een proces tegen hem.

5 uur geleden