Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël: activistenschip verandert koers, op weg naar kust Israël

Israël: activistenschip verandert koers, op weg naar kust Israël

TEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat het activistenschip Madleen van de Freedom Flotilla Coalition, dat op weg was naar Gaza, zijn koers heeft verlegd naar de kust van Israël. Iedereen aan boord is veilig volgens het bericht van het ministerie, en de activisten zullen volgens Israël eenmaal aan wal terugkeren naar hun landen van herkomst.

Aan boord van het activistenschip zijn twaalf opvarenden, onder wie de Zweedse klimaatactivist Greta Thunberg en de Nederlandse kapitein Mark van Rennes. Het schip heeft hulpgoederen voor Gaza aan boord.

Israël heeft het schip in internationale wateren "aangevallen/met geweld onderschept", meldt Freedom Flotilla Coalition in een verklaring. De organisatie stelt dat Israël geen wettelijke bevoegdheid had om de opvarenden aan te houden. "Het schip werd onrechtmatig geënterd, de ongewapende burgerbemanningsleden werden ontvoerd en de levensreddende lading, waaronder babyvoeding, voedsel en medische voorraden, werd in beslag genomen."

Oproepen

Freedom Flotilla Coalition heeft daarnaast video's gedeeld waarin de opvarenden de regeringen van hun thuislanden oproepen zich in te zetten voor hun vrijlating. Zo richt Van Rennes zich tot Den Haag. De organisatie zegt daarnaast dat regeringen "hun verplichtingen onder internationaal recht moeten nakomen en moeten stoppen met het mogelijk maken van Israëls misdaden."

Freedom Flotilla Coalition stelde in de nacht van zondag op maandag dat de Israëlische marine de Madleen had omsingeld en dat militairen aan boord waren gegaan. Alle contact met het schip werd daarop verbroken. De Israëlische minister van Defensie Israel Katz had eerder laten weten dat de Israëlische krijgsmacht het activistenschip geen doortocht naar Gaza zou verlenen.

Meer uit Buitenland

Nationale Garde voor het eerst ingezet in Los Angeles

LOS ANGELES (ANP) - Voor het eerst zijn zondag daadwerkelijk troepen van de Nationale Garde ingezet in Los Angeles tegen demonstranten die zich verzetten tegen de arrestatie van migranten in hun stad. Voor de derde dag op rij kwam het op meerdere plekken in de tweede stad van de Verenigde Staten tot botsingen tussen demonstranten en de politie en extra ordetroepen.

3 uur geleden
Organisatie: Israëlische militairen enteren activistenschip

TEL AVIV (ANP) - Freedom Flotilla Coalition stelt dat Israëlische militairen in de nacht van zondag op maandag activistenschip Madleen hebben "geënterd". Het contact met het schip, dat onderdeel is van Freedom Flotilla Coalition, is verbroken, voegde de organisatie daaraan toe in een bericht op Telegram.

6 uur geleden
Fan overlijdt na val van tribune tijdens finale Nations League

MÜNCHEN (ANP) - Een voetbalfan is zondag om het leven gekomen na een val van de tribune tijdens de finale van de Nations League tussen Portugal en Spanje in München. Dat heeft de UEFA bevestigd aan het Duitse sportpersbureau SID.

6 uur geleden
Democratische gouverneurs VS: Trump pleegt 'machtsmisbruik'

WASHINGTON (ANP) - Amerikaanse Democratische gouverneurs hebben zondag kritiek geuit op de inzet van troepen van de Nationale Garde door president Donald Trump om de protesten in Los Angeles de kop in te drukken. De gouverneurs stellen in een gezamenlijke verklaring dat de beslissingsmacht om de Nationale Garde in te zetten bij de leiders van de betreffende staat moet liggen en niet bij de president van het land.

8 uur geleden
Iran zegt informatie over nucleaire faciliteiten Israël te hebben

TEHERAN (ANP) - Iran beweert duizenden geheime documenten te hebben verkregen uit de Israëlische militaire, wetenschappelijke en nucleaire sector. De informatie zou betrekking hebben op de Israëlische nucleaire faciliteiten, defensiecapaciteiten en relaties met de Verenigde Staten en Europa. Dat melden Iraanse, Israëlische en Amerikaanse media.

11 uur geleden
Israëlische media: VS en Israël willen UNIFIL-missie beëindigen

TEL AVIV (ANP) - Diverse Israëlische nieuwsorganisaties melden dat de Verenigde Staten en Israël een einde willen maken aan het mandaat van de VN-interimmacht in Libanon, UNIFIL. Ze menen dat het Libanese leger beter in staat is het staakt-het-vuren in Zuid-Libanon te handhaven, schrijft de krant Israel Hayom.

11 uur geleden
Renault overweegt productie van drones in Oekraïne

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse autoproducent Renault overweegt zich in Oekraïne te vestigen om er drones te produceren voor zowel Kyiv als Parijs, op voorstel van het Franse ministerie van Defensie. "Er zijn gesprekken geweest, maar er is nog geen beslissing genomen omdat we nog op verduidelijkingen hierover wachten van het ministerie", aldus de autoproducent tegen nieuwssite Franceinfo.

12 uur geleden