Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël: 3400 aanvallen op Hezbollah in Libanon en Syrië

Israël: 3400 aanvallen op Hezbollah in Libanon en Syrië

TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - Het Israëlische leger heeft sinds het begin van de oorlog tegen Hamas 3400 doelen aangevallen van Hezbollah in Libanon. Dat heeft de woordvoerder van de Israëlische strijdkrachten, die een hoge rang heeft bij de marine, Daniel Hagari, zaterdag bekendgemaakt. De Israëliërs hebben volgens hem ook vijftig aanvallen op de door Iran gesteunde militie uitgevoerd in Syrië.

Hagari verbrak daarmee het gebruikelijke stilzwijgen van de Israëlische strijdkrachten over operaties in Syrië. "Overal waar Hezbollah is, zullen wij zijn", zei hij. "We zullen actie ondernemen overal waar nodig in het Midden-Oosten." Onder de aangevallen doelen waren volgens hem wapenopslagplaatsen, observatieposten en commandocentra. Meer dan tweehonderd Hezbollah-strijders zouden zijn gedood.

Hagari zei dat Israël er op rekende dat Hezbollah zich met de oorlog tegen Hamas zou bemoeien en zijn beschietingen vanuit Libanon en Syrië op Israël zou intensiveren. Daarom stuurde het land drie legerdivisies naar het noordelijke grensgebied. Een divisie bestaat uit meer dan 10.000 soldaten. Volgens Hagari is het de bedoeling de "veiligheidsrealiteit opnieuw vorm te geven", zodat de circa 80.000 Israëlische burgers die gevlucht zijn voor aanvallen van Hezbollah kunnen terugkeren.

Meer uit Buitenland

Portugese oppositieleider wil uitstel verkiezingen om noodweer

LISSABON (ANP) - Een van de twee kandidaten voor de beslissende ronde van de Portugese presidentsverkiezingen zondag wil uitstel vanwege het noodweer. De rechtspopulistische oppositieleider en kandidaat André Ventura heeft tijdens een bezoek aan het door overstromingen getroffen zuiden gezegd dat er nu niet gestemd kan worden.

10 minuten geleden
Belgische minister blijft hopen op huren cellen in Estland

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische minister Anneleen Van Bossuyt (N-VA, Asiel en Migratie) heeft de moed nog niet opgegeven dat België in Estland cellen kan huren voor het opsluiten van veroordeelde mensen zonder papieren. De huidige regering in Estland is niet van plan daar concrete afspraken over te maken, zei de Estse minister van Justitie Liisa Pakosta donderdag. Van Bossuyt richt haar hoop op een nieuwe regering. Begin volgend jaar zijn er verkiezingen in Estland.

1 uur geleden
Venezolaanse amnestiewet geldt niet voor ernstige misdrijven

CARACAS (ANP/AFP) - De nieuwe amnestiewet die de Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez vrijdag voorstelde, zal niet gelden voor mensen die bepaalde misdrijven hebben gepleegd, blijkt uit de tekst van het wetsvoorstel waar persbureau AFP donderdag over schrijft. Het gaat onder andere om "ernstige schendingen van mensenrechten, oorlogsmisdaden, moord, corruptie en drugshandel". De aangekondigde wet zou gratie mogelijk maken voor honderden politieke gevangenen in het land.

1 uur geleden
Vance arriveert in Milaan voor Olympische Winterspelen

MILAAN (ANP/RTR/DPA/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance is in Milaan aangekomen voor de Olympische Winterspelen. Hij is een van de eerste staatsgasten die in de Italiaanse stad arriveert.

1 uur geleden
Duitsland heeft sinds coronapandemie 3 miljard maskers weggegooid

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft ongeveer de helft van de gezichtsmaskers die waren ingekocht tijdens de coronacrisis verbrand. Er zijn zo'n 3 miljard maskers de oven in verdwenen, heeft het ministerie van Volksgezondheid gezegd op vragen van een onderzoekscommissie van het parlement.

1 uur geleden
Ambassadeur VS in Polen praat niet meer met parlementsvoorzitter

WARSCHAU (ANP/AFP) - De Amerikaanse ambassadeur in Polen wil niets meer te maken hebben met de parlementsvoorzitter in het land, nadat die kritiek had geuit op Donald Trump. De voorzitter had onder meer gezegd dat de Amerikaanse president de Nobelprijs voor de Vrede "niet verdient".

1 uur geleden
Zelensky noemt gesprekken met Rusland 'niet makkelijk'

KYIV (ANP/AFP/RTR) - De vredesonderhandelingen tussen Rusland en Oekraïne zijn "zeker niet makkelijk", stelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. De afgelopen twee dagen spraken delegaties uit beide landen met elkaar in Abu Dhabi en volgens Zelensky worden de gesprekken "in de nabije toekomst" hervat.

4 uur geleden