Israël: 3400 aanvallen op Hezbollah in Libanon en Syrië
TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - Het Israëlische leger heeft sinds het begin van de oorlog tegen Hamas 3400 doelen aangevallen van Hezbollah in Libanon. Dat heeft de woordvoerder van de Israëlische strijdkrachten, die een hoge rang heeft bij de marine, Daniel Hagari, zaterdag bekendgemaakt. De Israëliërs hebben volgens hem ook vijftig aanvallen op de door Iran gesteunde militie uitgevoerd in Syrië.
Hagari verbrak daarmee het gebruikelijke stilzwijgen van de Israëlische strijdkrachten over operaties in Syrië. "Overal waar Hezbollah is, zullen wij zijn", zei hij. "We zullen actie ondernemen overal waar nodig in het Midden-Oosten." Onder de aangevallen doelen waren volgens hem wapenopslagplaatsen, observatieposten en commandocentra. Meer dan tweehonderd Hezbollah-strijders zouden zijn gedood.
Hagari zei dat Israël er op rekende dat Hezbollah zich met de oorlog tegen Hamas zou bemoeien en zijn beschietingen vanuit Libanon en Syrië op Israël zou intensiveren. Daarom stuurde het land drie legerdivisies naar het noordelijke grensgebied. Een divisie bestaat uit meer dan 10.000 soldaten. Volgens Hagari is het de bedoeling de "veiligheidsrealiteit opnieuw vorm te geven", zodat de circa 80.000 Israëlische burgers die gevlucht zijn voor aanvallen van Hezbollah kunnen terugkeren.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De VS zijn aan de winnende hand in de oorlog die het land samen met Israël begonnen is tegen Iran. Dat zei minister van Defensie Pete Hegseth in een gezamenlijke persconferentie met generaal Dan Caine.
9 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De leider van een Iraanse groep die de Amerikaanse president Donald Trump wilde vermoorden, is gedood. Dat zei de Amerikaanse minister van Defensie Peter Hegseth op een persconferentie. Hij zei niet om wie het ging.
25 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De VS zitten achter een aanval op een Iraanse oorlogsbodem dicht bij Sri Lanka. Dat heeft minister van Defensie Pete Hegseth gezegd tijdens een persconferentie. De aanval werd uitgevoerd door een onderzeeër. Volgens Sri Lanka zijn er minstens tachtig doden gevallen.
46 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de EU-leiders António Costa, heeft in een telefoongesprek met de Spaanse premier Pedro Sánchez laten weten dat de EU volledig achter Spanje staat. Dat schrijft Costa op X.
50 minuten geledenPARIJS/MADRID (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de Spaanse premier Pedro Sánchez "de Europese solidariteit van Frankrijk" overgebracht. Dit naar aanleiding van Sánchez' conflict met president Donald Trump. Die heeft met economische sancties gedreigd in reactie op de Spaanse weigering om de VS bases in het zuiden te laten gebruiken voor de oorlog tegen Iran.
58 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO veroordeelt de Iraanse aanval met een ballistische raket op Turkije, zegt de woordvoerder van NAVO-topman Mark Rutte. De raket werd woensdag op weg naar Zuidoost-Turkije neergehaald door de NAVO-luchtverdediging, zonder slachtoffers te maken.
1 uur geledenCOLOMBO (ANP/AFP/RTR) - Na het zinken van een Iraans marineschip voor de Sri Lankaanse kust zijn meerdere doden geborgen. Het reddingswerk gaat door, zegt de Sri Lankaanse marine. Hoeveel opvarenden zijn omgekomen, zijn gered en nog worden vermist is onduidelijk.
2 uur geleden