Israël: 3400 aanvallen op Hezbollah in Libanon en Syrië
TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - Het Israëlische leger heeft sinds het begin van de oorlog tegen Hamas 3400 doelen aangevallen van Hezbollah in Libanon. Dat heeft de woordvoerder van de Israëlische strijdkrachten, die een hoge rang heeft bij de marine, Daniel Hagari, zaterdag bekendgemaakt. De Israëliërs hebben volgens hem ook vijftig aanvallen op de door Iran gesteunde militie uitgevoerd in Syrië.
Hagari verbrak daarmee het gebruikelijke stilzwijgen van de Israëlische strijdkrachten over operaties in Syrië. "Overal waar Hezbollah is, zullen wij zijn", zei hij. "We zullen actie ondernemen overal waar nodig in het Midden-Oosten." Onder de aangevallen doelen waren volgens hem wapenopslagplaatsen, observatieposten en commandocentra. Meer dan tweehonderd Hezbollah-strijders zouden zijn gedood.
Hagari zei dat Israël er op rekende dat Hezbollah zich met de oorlog tegen Hamas zou bemoeien en zijn beschietingen vanuit Libanon en Syrië op Israël zou intensiveren. Daarom stuurde het land drie legerdivisies naar het noordelijke grensgebied. Een divisie bestaat uit meer dan 10.000 soldaten. Volgens Hagari is het de bedoeling de "veiligheidsrealiteit opnieuw vorm te geven", zodat de circa 80.000 Israëlische burgers die gevlucht zijn voor aanvallen van Hezbollah kunnen terugkeren.
Meer uit Buitenland
ROME (ANP/AFP) - Italië heeft een verdachte van de aanslag op de Nord Stream-pijpleidingen overgeleverd aan Duitsland. De Oekraïense man wordt gezien als een sleutelfiguur bij het opblazen van de onderzeese pijpleidingen in 2022.
17 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement wil dat nationale parlementen meer betrokken worden bij de besluitvorming van de EU. 337 Europarlementariërs stemden voor een rapport dat daar aanbevelingen voor doet, 245 stemden tegen.
40 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - De EU en de EU-lidstaten moeten meer en hardere acties ondernemen tegen de oorlog en de humanitaire crisis in Soedan, vindt het Europees Parlement. De EU moet onder andere sancties opleggen aan belangrijke commandanten van de Soedanese paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) en het Soedanese leger (SAF).
1 uur geledenHONGKONG (ANP/RTR) - Het dodental door de brand in Hongkongse woontorens is opgelopen naar zeker 65. De regering zet een fonds van 300 miljoen Hongkongse dollar (ruim 33 miljoen euro) op om de getroffen bewoners te helpen.
1 uur geledenBISSAU (ANP/RTR/AFP) - De krijgsmacht van Guinee-Bissau heeft na een staatsgreep een hoge militair naar voren geschoven om het land te leiden. Generaal Horta Nta Na Man trad donderdag aan als interim-leider.
1 uur geledenERFURT (ANP/DPA) - Een man die zijn vrouw in brand stak in een Duitse tram, heeft daarvoor een levenslange gevangenisstraf opgelegd gekregen. De rechter vergeleek de poging tot femicide met een "openbare executie".
2 uur geledenJAKARTA (ANP/RTR) - Het dodental na de overstromingen en aardverschuivingen op het Indonesische eiland Sumatra blijft oplopen. De lokale autoriteiten zeggen dat zeker 61 mensen om het leven zijn gekomen.
2 uur geleden