Israël: 3400 aanvallen op Hezbollah in Libanon en Syrië
TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - Het Israëlische leger heeft sinds het begin van de oorlog tegen Hamas 3400 doelen aangevallen van Hezbollah in Libanon. Dat heeft de woordvoerder van de Israëlische strijdkrachten, die een hoge rang heeft bij de marine, Daniel Hagari, zaterdag bekendgemaakt. De Israëliërs hebben volgens hem ook vijftig aanvallen op de door Iran gesteunde militie uitgevoerd in Syrië.
Hagari verbrak daarmee het gebruikelijke stilzwijgen van de Israëlische strijdkrachten over operaties in Syrië. "Overal waar Hezbollah is, zullen wij zijn", zei hij. "We zullen actie ondernemen overal waar nodig in het Midden-Oosten." Onder de aangevallen doelen waren volgens hem wapenopslagplaatsen, observatieposten en commandocentra. Meer dan tweehonderd Hezbollah-strijders zouden zijn gedood.
Hagari zei dat Israël er op rekende dat Hezbollah zich met de oorlog tegen Hamas zou bemoeien en zijn beschietingen vanuit Libanon en Syrië op Israël zou intensiveren. Daarom stuurde het land drie legerdivisies naar het noordelijke grensgebied. Een divisie bestaat uit meer dan 10.000 soldaten. Volgens Hagari is het de bedoeling de "veiligheidsrealiteit opnieuw vorm te geven", zodat de circa 80.000 Israëlische burgers die gevlucht zijn voor aanvallen van Hezbollah kunnen terugkeren.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Volgens Iran zijn in de nacht van zondag op maandag doden gevallen bij verschillende luchtaanvallen op gebouwen waarin mensen woonden. Ook in de Israëlische stad Haifa kwamen mensen om, bij een Iraanse aanval. Daar zijn twee lichamen uit het puin gehaald van een flatgebouw dat was geraakt door een raket.
13 minuten geledenSEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung heeft maandag spijt betuigd tegenover Noord-Korea over een drone-incident. Volgens de president stuurde een Zuid-Koreaan in januari zonder toestemming van de regering een drone richting Noord-Korea.
2 uur geledenARLINGTON (ANP) - Vertegenwoordigers van de Verenigde Staten en Iran en een groep regionale bemiddelaars bespreken de voorwaarden voor een mogelijk staakt-het-vuren van 45 dagen. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite Axios op basis van vier Amerikaanse, Israëlische en regionale bronnen.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft met eigen dreigementen gereageerd op het recente ultimatum van de Amerikaanse president Donald Trump om de Straat van Hormuz open te stellen. De zeestraat zal alleen geopend worden wanneer doorvoerrechten de schade van de oorlog compenseren, aldus het kantoor van de Iraanse president.
3 uur geledenABUJA (ANP) - Bij twee aanvallen in Nigeria zijn zondag zeker meer dan twintig doden gevallen. Het Nigeriaanse leger zegt dat het een poging tot een massaontvoering verijdeld heeft.
4 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Libanon zijn zondag zeker vijftien mensen omgekomen. Naast eerder aangekondigde doden bij aanvallen in Kfarhata in Zuid-Libanon en in de wijk Jnah in Beiroet, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid dat er ook drie mensen zijn omgekomen bij een aanval op een flatgebouw in Ain Saadeh, ten oosten van de hoofdstad.
4 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Twee Duitse mannen die zondag naar paaseieren aan het zoeken waren, stuitten op een flacon met de opdruk 'Polonium 210'. Dat is een zeer radioactieve stof.
6 uur geleden