Israël: 3400 aanvallen op Hezbollah in Libanon en Syrië
TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - Het Israëlische leger heeft sinds het begin van de oorlog tegen Hamas 3400 doelen aangevallen van Hezbollah in Libanon. Dat heeft de woordvoerder van de Israëlische strijdkrachten, die een hoge rang heeft bij de marine, Daniel Hagari, zaterdag bekendgemaakt. De Israëliërs hebben volgens hem ook vijftig aanvallen op de door Iran gesteunde militie uitgevoerd in Syrië.
Hagari verbrak daarmee het gebruikelijke stilzwijgen van de Israëlische strijdkrachten over operaties in Syrië. "Overal waar Hezbollah is, zullen wij zijn", zei hij. "We zullen actie ondernemen overal waar nodig in het Midden-Oosten." Onder de aangevallen doelen waren volgens hem wapenopslagplaatsen, observatieposten en commandocentra. Meer dan tweehonderd Hezbollah-strijders zouden zijn gedood.
Hagari zei dat Israël er op rekende dat Hezbollah zich met de oorlog tegen Hamas zou bemoeien en zijn beschietingen vanuit Libanon en Syrië op Israël zou intensiveren. Daarom stuurde het land drie legerdivisies naar het noordelijke grensgebied. Een divisie bestaat uit meer dan 10.000 soldaten. Volgens Hagari is het de bedoeling de "veiligheidsrealiteit opnieuw vorm te geven", zodat de circa 80.000 Israëlische burgers die gevlucht zijn voor aanvallen van Hezbollah kunnen terugkeren.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zich kritisch uitgelaten over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor internationale raden die een Palestijns overgangsbestuur in de Gazastrook moeten controleren of bijstaan.
13 minuten geledenANKARA/BUENOS AIRES/CAÏRO (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft ook zijn Argentijnse, Egyptische en Turkse ambtgenoten uitgenodigd om zitting te nemen in een 'Raad van Vrede'. Die moet toezicht gaan houden op het overgangsbestuur in de Gazastrook. De uitnodigingen zijn in de betrokken hoofdsteden bevestigd. Er is niets gezegd over eventuele aanvaardingen van deze uitnodiging.
3 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Bij een zware aanrijding in de Surinaamse hoofdstad Paramaribo zijn zaterdagochtend vroeg vier doden gevallen, meldt de politie. Kort na 06.00 uur lokale tijd, nog voor de zonsopgang, was er een botsing tussen een personenauto en een personenbus. De bus is waarschijnlijk enkele malen over de kop geslagen en er zijn passagiers uit de ramen geslingerd. Een van de doden zou een kind zijn. De juiste toedracht wordt onderzocht.
3 uur geledenKAMALA (ANP/AFP) - De zittende president Yoweri Museveni heeft de presidentsverkiezingen in Oeganda gewonnen. Hij sleept daarmee een zevende termijn binnen. Volgens de kiescommissie kreeg Museveni ruim 70 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste tegenstander, zanger Bobi Wine, behaalde 24 procent van de stemmen. Wine rept van fraude.
4 uur geledenAKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italië, ontvangt dit jaar de Karelsprijs. Hij krijgt deze omdat hij "met vastberadenheid en onwrikbare wilskracht een grote bijdrage aan Europa heeft geleverd".
4 uur geledenKOPENHAGEN/NUUK (ANP/AFP) - Voor het stadhuis van Kopenhagen zijn duizenden mensen bijeengekomen om te demonstreren tegen Amerikaanse aanspraken op Groenland, dat bij het koninkrijk Denemarken hoort. De betogers zwaaien met Deense en Groenlandse vlaggen en zijn in een optocht naar de Amerikaanse ambassade getrokken. Volgens waarnemers verloopt de betoging kalm. De organisatie spreekt van 15.000 demonstranten in de Deense hoofdstad.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense leider Volodymyr Zelensky heeft bevolen snel meer stroom uit het buitenland te importeren. Volgens zijn energieminister Denys Sjmyhal is er in zijn land geen enkele energiecentrale meer te vinden die niet is aangevallen door de Russen. Hij vertelde het parlement afgelopen week dat de energievoorziening "heel moeilijk" is en dat er nog maar genoeg brandstof is voor een week of drie.
5 uur geleden