Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël: 30 Palestijnse gevangenen vrijgelaten

Israël: 30 Palestijnse gevangenen vrijgelaten

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische gevangenisautoriteit zegt dertig Palestijnse gevangenen te hebben vrijgelaten. De vrijlating is een tegenprestatie voor de twaalf gijzelaars die Hamas en Islamitische Jihad dinsdagavond op hun beurt vrijlieten.

Een journalist van de Qatarese nieuwszender Al Jazeera zag de bus met gevangenen uit de Ofer gevangenis vertrekken. De bus zou inmiddels in Palestijns gebied zijn aangekomen.

Het is de vijfde dag van de gevechtspauze tussen Hamas en Israël. Voorwaarde voor de gevechtspauze is een gevangenenruil tussen de twee strijdende partijen. Hamas liet dinsdag tien Israëli's en twee Thaise gijzelaars vrij.

Verlenging wapenstilstand

De Israëlische krijgsmacht meldt dat de vrijgelaten gijzelaars inmiddels op Israëlisch grondgebied zijn aangekomen. De gijzelaars werden bij de grensovergang tussen de Gazastrook en Egypte bij Rafah overgedragen aan het Internationale Rode Kruis.

In de Qatarese hoofdstad Doha wordt ondertussen overlegd tussen Israël, de Verenigde Staten, Egypte en bemiddelaar tussen de strijdende partijen Qatar over een mogelijke verlenging van de tijdelijke wapenstilstand. Er gaan geluiden op dat zowel Israël als Hamas voor een verlenging zouden zijn.

Meer uit Buitenland

Doden bij Israëlische luchtaanval op auto met journalisten

BEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.

19 minuten geleden
WHO: negen doden onder medisch personeel door aanvallen Israël

BEIROET (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon zijn zaterdag negen paramedici omgekomen. Dat schrijft directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) in een post op sociale media. Zeven anderen raakten gewond.

1 uur geleden
Partijbureau Venezolaanse oppositieleider María Machado heropend

CARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Het partijbureau van de rechtse Venezolaanse oppositieleider en Nobelprijswinnaar María Corina Machado is zaterdag in de hoofdstad Caracas heropend. Het werd gesloten in 2024 rond de omstreden herverkiezing van de linkse Nicolás Maduro als president. Machado dook daarna onder.

1 uur geleden
Miljoenen mensen verwacht bij duizenden demonstraties in de VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - De aangekondigde demonstraties voor deze zaterdag in de VS kunnen opnieuw miljoenen mensen op de been brengen, zo is de verwachting. Het worden de derde 'No Kings Rallies' waarbij geprotesteerd wordt tegen president Donald Trump, en inmiddels ook tegen de oorlog in Iran.

2 uur geleden
Duizenden protesteren in Londen tegen rechts en voor Palestijnen

LONDEN (ANP/AFP) - Duizenden mensen betogen in Londen in twee grote protestmarsen tegen radicaal rechts en voor de Palestijnse zaak. De twee optochten komen samen voor een eindmanifestatie op Whitehall in het regeringscentrum van de Britse hoofdstad. Daar wordt een boodschap overgebracht van de burgemeester van Londen, Sadiq Khan van de partij Labour. De leider van de Green Party, Zack Polanski, spreekt naar verwachting de menigte toe.

2 uur geleden
Premier Irak veroordeelt aanval op woning Koerdische president

BAGHDAD (ANP/RTR/AFP) - De premier van Irak, Mohammed Shia al-Sudani, veroordeelt de aanslag op zijn Koerdische collega Nechirvan Barzani, president van de Koerdische Autonome Regio in Noord-Irak. Al-Sudani wil een gezamenlijk Iraaks-Koerdisch onderzoeksteam samenstellen dat uitzoekt wie achter de aanval zat.

3 uur geleden
A7 richting Lyon goeddeels geblokkeerd door actie chauffeurs

LYON (ANP/AFP) - Ongeveer 25 vrachtauto's en een bus zijn op de drukke Franse autosnelweg A7 richting Lyon gestopt om te demonstreren tegen de hoge brandstofprijzen, melden plaatselijke media. De chauffeurs delen pamfletten uit aan automobilisten die nog over één rijbaan kunnen.

4 uur geleden