Israël: 30 Palestijnse gevangenen vrijgelaten
TEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische gevangenisautoriteit zegt dertig Palestijnse gevangenen te hebben vrijgelaten. De vrijlating is een tegenprestatie voor de twaalf gijzelaars die Hamas en Islamitische Jihad dinsdagavond op hun beurt vrijlieten.
Een journalist van de Qatarese nieuwszender Al Jazeera zag de bus met gevangenen uit de Ofer gevangenis vertrekken. De bus zou inmiddels in Palestijns gebied zijn aangekomen.
Het is de vijfde dag van de gevechtspauze tussen Hamas en Israël. Voorwaarde voor de gevechtspauze is een gevangenenruil tussen de twee strijdende partijen. Hamas liet dinsdag tien Israëli's en twee Thaise gijzelaars vrij.
Verlenging wapenstilstand
De Israëlische krijgsmacht meldt dat de vrijgelaten gijzelaars inmiddels op Israëlisch grondgebied zijn aangekomen. De gijzelaars werden bij de grensovergang tussen de Gazastrook en Egypte bij Rafah overgedragen aan het Internationale Rode Kruis.
In de Qatarese hoofdstad Doha wordt ondertussen overlegd tussen Israël, de Verenigde Staten, Egypte en bemiddelaar tussen de strijdende partijen Qatar over een mogelijke verlenging van de tijdelijke wapenstilstand. Er gaan geluiden op dat zowel Israël als Hamas voor een verlenging zouden zijn.
Meer uit Buitenland
LOUISVILLE (ANP/DPA) - Het dodental na de crash van een vrachtvliegtuig in de Amerikaanse staat Kentucky is opgelopen naar twaalf. De slachtoffers zijn bemanningsleden en mensen die zich op de grond bevonden.
1 uur geledenSAINT-PIERRE D'OLÉRON (ANP/RTR) - De automobilist die woensdag opzettelijk mensen aanreed op het Franse eiland Oléron was mogelijk uit zichzelf geradicaliseerd, meldt binnenlandminister Laurent Nuñez. Hij voegde daaraan toe dat het nog niet duidelijk is of er religieuze motieven achter de aanval zitten. Vijf mensen raakten gewond, van wie twee zwaargewond.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft aangifte gedaan tegen de man die haar op straat heeft betast. De man raakte de politica aan en probeerde haar in de nek te kussen.
1 uur geledenMANILLA (ANP/AFP/RTR/DPA) - Op de Filipijnen is het dodental door tyfoon Kalmaegi verder opgelopen. Er zijn zeker 140 doden gevallen. Het midden van het land is getroffen door zware overstromingen, waarbij het water auto's en zelfs vrachtcontainers meesleurde.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/REUTERS) - Oekraïne heeft donderdag de Zuid-Russische stad Volgograd aangevallen met drones. Daarbij ontstond brand in een industriegebied en kwam minstens één man om het leven, meldt de gouverneur van de regio.
4 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De woensdag overleden Surinaamse oud-president Ronald Venetiaan krijgt geen staatsbegrafenis of begrafenis met staatseer. Dat heeft hij zelf uitdrukkelijk verzocht, meldt onder andere nieuwssite Waterkant.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De heftigheid van orkaan Melissa, die vorige week een spoor van verwoesting trok door het Caribisch gebied, was voor een deel te wijten aan klimaatverandering. Die conclusie trekken klimaatwetenschappers in een snelle analyse. Uit modelberekeningen constateren ze dat de extreme regenval 16 procent intenser was en de windsnelheden 7 procent hoger lagen dan zonder opwarming van de aarde het geval zou zijn geweest.
4 uur geleden