Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Islamitische organisaties Amsterdam steunen burgemeester Halsema

Islamitische organisaties Amsterdam steunen burgemeester Halsema

AMSTERDAM (ANP) - Verschillende Amsterdamse islamitische organisaties hebben dinsdag hun steun uitgesproken aan burgemeester Femke Halsema, na de gewelddadigheden rond de voetbalwedstrijd tussen Ajax en Maccabi Tel Aviv in de stad vorige week. Amsterdam is "toneel geworden van haat en zelfs van genocidale uitingen, wat diepe wonden heeft achtergelaten", stellen Stichting Al Houda, Moskee Alert, Dappere Dames, Raad van Marokkaanse Moskeeƫn (RvM) en Moskee Taqwa.

Ze spreken van een kwetsbaar moment "waarin we onze focus moeten richten op evenwichtige berichtgeving rondom de gebeurtenissen en heling van de Amsterdamse gemeenschap". "Dit is het punt dat we juist achter onze burgemeester moeten staan, die zich in de hele geschiedenis keer op keer verzet tegen het wegzetten van mensen. Als fractievoorzitter in de Tweede Kamer en nu als burgemeester van Amsterdam. Als islamitische organisaties zeggen wij daarom: blijf van onze burgemeester af."

De organisaties stellen vragen te hebben over wat er is gebeurd. "Had dit niet voorkomen kunnen worden? Waarom zijn Amsterdammers de eerste dagen in de media getarget? Waarom overheerst het Israƫlische narratief in het publieke debat?", is te lezen in de verklaring.

Volgens de organisaties zijn deze vragen echter ondergeschikt aan "het feit dat Nederland momenteel op het punt staat waarop al onze verbinding onder druk komt te staan en al het harde werk van Amsterdammers teniet wordt gedaan". "Vanuit het Binnenhof is de tactiek van de verschroeide aarde ingezet: men spreekt van integratieproblemen van islamitische jongeren en er wordt al gefantaseerd over het afpakken van paspoorten. We zijn weer terug bij af. Terug naar de post 9/11 retoriek waarbij moslims worden weggezet als probleem in plaats van een drijvende kracht van Nederland."

Meer uit Binnenland

Rijnstate krijgt tientallen telefoontjes over gynaecoloog

ARNHEM (ANP) - Het Rijnstate heeft volgens een woordvoerder "enkele tientallen" telefoontjes gekregen naar aanleiding van het nieuws dat een gynaecoloog in de jaren '70 en '80 zeker zestien donorkinderen heeft verwekt met zijn eigen sperma.

14 minuten geleden
Vier verdachten aangehouden na explosie bij synagoge Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft vier mensen aangehouden die worden verdacht van betrokkenheid bij de explosie bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam, in de nacht van donderdag op vrijdag.

33 minuten geleden
NVWA: Meeste speelzand voldoet aan norm voor asbest

DEN HAAG (ANP) - Het meeste speelzand voldoet aan de norm voor de hoeveelheid asbest die erin mag zitten. Dat blijkt uit onderzoek van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). In 65 van de 99 onderzochte producten is geen asbest aangetroffen. In 29 producten is een heel kleine hoeveelheid asbest gevonden, minder dan de wettelijke limiet van 0,1 procent, terwijl in vijf producten tussen de 0,15 en 0,42 procent asbest zat. Die producten mogen niet meer verkocht worden. Zo'n tien producten worden nog onderzocht.

1 uur geleden
Onderzoekers vinden oorzaak gevaarlijke vogelgriepvarianten

ROTTERDAM (ANP) - Onderzoekers van het Erasmus MC in Rotterdam hebben ontdekt waardoor bepaalde varianten van de vogelgriep gevaarlijker worden dan andere. Dat er tijdens het vermenigvuldigen van een virus fouten kunnen ontstaan, was al bekend, maar hoe dat gebeurt was volgens de onderzoekers tot nu toe "een onopgelost mysterie". Uit het onderzoek blijkt dat een bepaald enzym in dat proces vastgeklemd kan raken, waardoor er gevaarlijke foutjes in het virus kunnen ontstaan.

2 uur geleden
Gitaarpionier Jan de Hont, bekend van ZZ & De Maskers, overleden

LAREN (ANP) - Gitarist Jan de Hont is donderdag op 83-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie vrijdag laten weten aan het ANP. De Hont woonde al enige tijd in het Rosa Spier Huis in Laren, een woonvoorziening voor oudere kunstenaars.

2 uur geleden
Brabant wil verder met Adema als commissaris van de Koning

DEN BOSCH (ANP) - Provinciale Staten van Noord-Brabant hebben Ina Adema voorgedragen voor herbenoeming als commissaris van de Koning. De 57-jarige Adema (VVD) is sinds 2020 commissaris in Brabant. Ze werd toen benoemd voor zes jaar. Als de minister van Binnenlandse Zaken akkoord gaat met de aanbeveling, begint ze in oktober aan haar tweede termijn tot 2033.

2 uur geleden
Gemeente Westerwolde: dwangsom vijf miljoen euro Ter Apel bereikt

WESTERWOLDE (ANP) - De maximale dwangsom van vijf miljoen euro die het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) aan de gemeente Westerwolde moet betalen voor de overvolle opvang bij Ter Apel is vrijdag bereikt. Dat meldt een woordvoerder van de gemeente.

2 uur geleden