Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Islamitische organisaties Amsterdam steunen burgemeester Halsema

Islamitische organisaties Amsterdam steunen burgemeester Halsema

AMSTERDAM (ANP) - Verschillende Amsterdamse islamitische organisaties hebben dinsdag hun steun uitgesproken aan burgemeester Femke Halsema, na de gewelddadigheden rond de voetbalwedstrijd tussen Ajax en Maccabi Tel Aviv in de stad vorige week. Amsterdam is "toneel geworden van haat en zelfs van genocidale uitingen, wat diepe wonden heeft achtergelaten", stellen Stichting Al Houda, Moskee Alert, Dappere Dames, Raad van Marokkaanse Moskeeën (RvM) en Moskee Taqwa.

Ze spreken van een kwetsbaar moment "waarin we onze focus moeten richten op evenwichtige berichtgeving rondom de gebeurtenissen en heling van de Amsterdamse gemeenschap". "Dit is het punt dat we juist achter onze burgemeester moeten staan, die zich in de hele geschiedenis keer op keer verzet tegen het wegzetten van mensen. Als fractievoorzitter in de Tweede Kamer en nu als burgemeester van Amsterdam. Als islamitische organisaties zeggen wij daarom: blijf van onze burgemeester af."

De organisaties stellen vragen te hebben over wat er is gebeurd. "Had dit niet voorkomen kunnen worden? Waarom zijn Amsterdammers de eerste dagen in de media getarget? Waarom overheerst het Israëlische narratief in het publieke debat?", is te lezen in de verklaring.

Volgens de organisaties zijn deze vragen echter ondergeschikt aan "het feit dat Nederland momenteel op het punt staat waarop al onze verbinding onder druk komt te staan en al het harde werk van Amsterdammers teniet wordt gedaan". "Vanuit het Binnenhof is de tactiek van de verschroeide aarde ingezet: men spreekt van integratieproblemen van islamitische jongeren en er wordt al gefantaseerd over het afpakken van paspoorten. We zijn weer terug bij af. Terug naar de post 9/11 retoriek waarbij moslims worden weggezet als probleem in plaats van een drijvende kracht van Nederland."

Meer uit Binnenland

Veel meer lekkages met gevaarlijke stoffen uit goederentreinen

DEN HAAG (ANP) - Het aantal lekkages van gevaarlijke stoffen uit goederentreinen is fors toegenomen. In 2023 trof de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) 26 lekkages aan, in 2024 waren dat er 52 en in 2025 zag de ILT meer dan 400 lekkages.

2 uur geleden
OM onderzoekt 29-jarige zorgverlener om verdachte dood cliënten

ARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar een 29-jarige medewerker van een woonzorginstelling. De vrouw wordt ervan verdacht drie bewoners met opzet insuline te hebben gegeven, terwijl daar geen medische noodzaak voor was. Volgens het OM zijn de bloedsuikerwaarden bij de bewoners daardoor mogelijk gedaald naar (levens)gevaarlijke waarden. De vrouw wordt beschuldigd van poging tot moord, dan wel poging tot doodslag of het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel.

2 uur geleden
OVV: Nederland onvoldoende voorbereid op gevolgen extreme regen

DEN HAAG (ANP) - Overheden, bedrijven en burgers in Nederland zijn onvoldoende voorbereid op onveilige situaties die kunnen ontstaan door extreme regenval. Dat concludeert de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) na onderzoek. Volgens de raad kan hevige regen onder meer de veiligheid van de woon- en leefomgeving aantasten. In sommige gevallen kan de regenval leiden tot maatschappelijke ontwrichting, als bijvoorbeeld de stroom uitvalt en ziekenhuizen onbereikbaar worden.

3 uur geleden
Zorgen over advocatuur in VS, betoging bij consulaat Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Advocaten wereldwijd maken zich ernstige zorgen over de ondermijning van de advocatuur en de rechtspraak in de Verenigde Staten. Daarom vragen meer dan veertig advocatenorganisaties op de zestiende Dag van de bedreigde advocaat aandacht voor de situatie van mensenrechtenadvocaten in de VS.

3 uur geleden
Hersenstichting: aantal mensen met hersenaandoening loopt op

DEN HAAG (ANP) - In de komende decennia moeten steeds meer mensen leven met de gevolgen van een beroerte, dementie of parkinson. Ook hebben veel mensen dan een depressie, een angststoornis of een dwangstoornis. Dat verwacht de Hersenstichting.

4 uur geleden
Agressie tegen zorgverleners houdt aan ondanks maatregelen

NIEUWEGEIN (ANP) - Agressie tegen zorgprofessionals blijft een 'hardnekkig en ernstig' probleem, meldt beroepsorganisatie en vakbond voor zorgverleners NU'91. Zorgverleners krijgen nog steeds te maken met schreeuwende of scheldende patiënten of familieleden, maar ook met fysiek geweld.

5 uur geleden
Studie: Parkinson vaker bij mannen, hoogopgeleiden en in noorden

UTRECHT (ANP) - Het risico op het krijgen van de ziekte van Parkinson is groter onder mannen, hoogopgeleiden en mensen die in het noorden van Nederland wonen. Dat komt onder andere naar voren uit onderzoek van de Universiteit Utrecht en het Radboudumc naar de spreiding van de ongeneeslijke hersenaandoening.

7 uur geleden