Islamitische Jihad meldt vrijlating gijzelaars in deal met Israël
GAZA-STAD (ANP) - Islamitische Jihad heeft een groep gijzelaars vrijgelaten in een deal met Israël, meldt onder meer de Israëlische krant Haaretz. Het zou gaan om Israëlische burgers.
Hoeveel personen de groep heeft vrijgelaten, is niet bekend. Mogelijk laat Hamas ook gijzelaars vrij. Haaretz meldt dat Israël een lijst heeft ontvangen met de namen van vijf vrouwen en vijf tieners die woensdag zouden vrijkomen. Hamas meldde woensdagmiddag twee Russen te hebben vrijgelaten op aandringen van de Russische regering.
Islamitische Jihad deed dinsdag voor het eerst mee aan de deal tussen Hamas en Israël. Die overeenkomst gaat over het uitwisselen van gevangenen tijdens een tijdelijk staakt-het-vuren. Het bestand loopt donderdag om 06.00 uur Nederlandse tijd af, maar er wordt nog onderhandeld over een tweede verlenging.
Toen Hamas op 7 oktober Israël verraste met een grote aanval en daarbij ook mensen ontvoerde, nam Islamitische Jihad eveneens gijzelaars. Deze groepering is na Hamas de grootste in de Gazastrook.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - Met recordprijzen voor werken van onder anderen Jackson Pollock, Constantin Brâncuși en Mark Rothko staan de voorjaarsveilingen in New York in bloei. Volgens cijfers van persbureau AFP zijn er in mei in New York al twaalf werken verkocht voor meer dan 30 miljoen dollar, waaronder twee die de grens van 100 miljoen dollar overschreden.
4 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Rodríguez, heeft beloofd om voor vrijdag driehonderd politieke gevangenen vrij te laten.
4 uur geledenBEIJING (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin is met ceremonieel onthaal aangekomen in China voor zijn bezoek aan de Chinese president Xi Jinping. Op beelden van Al Jazeera is te zien hoe Poetin uit zijn vliegtuig stapt en onder meer wordt ontvangen door een groep schoolkinderen die met vlaggetjes zwaaien. De Amerikaanse president Donald Trump kreeg bij zijn bezoek vorige week een vergelijkbaar onthaal.
10 uur geledenMARMARIS (ANP) - Op zo'n 200 kilometer voor de kust van Gaza is de laatste livestream met de boten van de Global Sumud Flotilla uitgevallen. De boot Sirius met zes opvarenden lijkt de laatste boot te zijn die door Israël is onderschept bij een poging de blokkade naar het Palestijnse gebied te breken en daar noodhulp te bieden.
10 uur geledenMARMARIS (ANP) - Er is geen enkele boot van de Global Sumud Flotilla meer onderweg naar Gaza. Dat bevestigt de organisatie nadat ook de laatste livestream van een boot is gestopt toen het Israëlische leger dat schip enterde.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten verminderen hun troepental in Europa niet met 9000, maar met 5000 militairen. Het grootste deel ervan zou in Polen worden gelegerd, zegt een hoge NAVO-bron. De Amerikaanse president Donald Trump meldde eerder 5000 troepen uit Duitsland terug te trekken uit woede over kritiek uit Berlijn op de oorlog tegen Iran. Meerdere media meldden dat daarnaast 4000 Amerikanen in Polen bij hun aanstaande vertrek niet zouden worden afgelost.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het luchtalarm dat in 2028 verdwijnt, moet worden vervangen door een alternatief systeem. Dat zei justitieminister David van Weel (VVD) dinsdag. Het systeem moet nog worden uitgekozen, maar het kan volgens de minister voor 2028 actief zijn.
12 uur geleden