Islamic Relief Nederland haalt 50.000 euro op voor Turkije
AMSTERDAM (ANP) - Islamic Relief Nederland heeft al zo'n 50.000 euro opgehaald voor slachtoffers van de aardbevingen in Turkije, meldt de hulporganisatie maandag. In de eerste uren was nog 30.000 euro opgehaald.
Islamic Relief Nederland is de inzamelingsactie SOS Turkije begonnen voor onder meer voedselpakketten en de wederopbouw van het getroffen gebied. Het doel is om 300.000 euro op te halen. Door drukte raakte de website in de ochtend overbelast waardoor tijdelijk niet gedoneerd kon worden, zegt directeur M’hamed Abalhaj.
"Mensen hebben massaal gereageerd", zegt Abalhaj. "Het raakt ons allemaal, ook omdat het zo dichtbij is. Het is heel fijn dat zovelen zich betrokken voelen."
Bekende Nederlanders
Volgens de directeur is het succes van de inzamelingsactie ook te danken aan bekende Nederlanders, onder wie Nasrdin Dchar en Najib Amhali, die de actie hebben gedeeld op hun sociale media.
Islamic Relief Nederland is onderdeel van de internationale Islamic Relief Worldwide (IRW), een van de grootste islamitische hulporganisaties ter wereld. De hulporganisatie wil wereldwijd zo'n 20 miljoen Britse pond (ruim 22 miljoen euro) ophalen voor slachtoffers van de aardbeving.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 25-jarige Sendric S. voor drie moorden in de Rotterdamse wijk IJsselmonde. S. heeft bekend dat hij in december 2024 en januari 2025 drie mannen afzonderlijk van elkaar op straat heeft doodgeschoten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Richard R. (52), alias Rico de Chileen, is dinsdag in zijn cel aangehouden voor poging tot uitlokking van twee liquidaties. Zijn advocaat bevestigt vrijdag berichtgeving van het AD hierover. Het gerechtshof legde hem dinsdag dertien jaar celstraf op voor leidinggeven aan een criminele organisatie die liquidaties pleegde, handelde in drugs en geld witwaste.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - "Wat het zo zwaar maakt, is dat het niet zomaar het lot was dat hem van ons heeft afgenomen, maar de keuze van een persoon. Daarom doet het zo veel pijn." Dat zei de dochter van een van de slachtoffers in de zaak tegen de 25-jarige Sendric S., in een verklaring die zij vrijdag voordroeg in de extra beveiligde rechtszaal van de rechtbank in Rotterdam.
2 uur geledenDELFT (ANP) - Museum Prinsenhof Delft heeft een particuliere schenking van 8 miljoen euro gekregen. De bijdrage is van de Surinaams-Nederlandse ondernemer Eduard Hoogenboom. Dankzij de schenking kan het museum het historische kloostercomplex duurzaam vernieuwen. In het hart van het museum wordt de met glas overkapte zaal gemoderniseerd. De renovatie van deze zaal is onderdeel van de lopende verbouwing en vernieuwing van Museum Prinsenhof Delft.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een fietser is in de nacht van donderdag op vrijdag om het leven gekomen door een ongeval met een tram in Den Haag. Dat meldt de politie Den Haag op X.
9 uur geledenGROESBEEK (ANP) - De gemeenteraad van Berg en Dal gaat akkoord met het verzoek van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) om asielzoekers op te vangen in een hotel in Ooij. Wel wil de raad dat er geen 86, maar maximaal 64 asielzoekers worden opgevangen. Op die manier voldoet de gemeente aan de spreidingswet.
12 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De proef met een Arriva-nachttrein die op vrijdag- en zaterdagnacht van Schiphol naar Zwolle en terug rijdt is voor het eerste deel van het traject niet rendabel. Dat blijkt uit een rapport dat vervoersbedrijf Arriva heeft gedeeld met de gemeente Lelystad. Lelystad en Almere betalen voor de proef.
12 uur geleden