Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iserbyt wint wereldbekercross van Nommay

Iserbyt wint wereldbekercross van Nommay

NOMMAY (ANP) - De Belgische veldrijder Eli Iserbyt heeft voor de vierde keer dit seizoen een veldrit om de wereldbeker gewonnen. Iserbyt leek klassementsleider en landgenoot Toon Aerts halverwege de wedstrijd uit het oog te zijn verloren, maar knokte zich in de voorlaatste ronde terug naar de kop van de wedstrijd. In de slotfase reed hij weg bij Aerts, die wel tweede werd. De Belg Laurens Sweeck werd derde, net voor de Nederlander Lars van der Haar.

Iserbyt was de winnaar van de eerste drie wereldbekercrossen van dit seizoen, toen Mathieu van der Poel nog niet meedeed. De wereldkampioen won daarna vier wedstrijden uit de cyclus. Van der Poel was er ditmaal niet bij en vierde zondag zijn 25e verjaardag tijdens een trainingskamp met de wegploeg van Alpecin-Fenix in Spanje.

De afwezigheid van Van der Poel zorgde voor een spannende strijd. Bij alle crossen waar de Nederlander deze winter aan de start verscheen was hij slechts eenmaal niet de beste. Bevrijd van het juk vochten Aerts en Iserbyt een boeiend gevecht uit waarbij de kansen steeds keerden. "Ik ben heel diep gegaan. Toon was aanvankelijk beter, daarna heb ik een aantal fietswissels overgeslagen om weer dichterbij te komen", vertelde Iserbyt.

Aerts erkende dat Iserbyt, die nu tweede staat in de wereldbekerstand, net iets beter was. Maar hij wist ook dat het verschil tussen beiden (41 punten) voldoende moet zijn om volgende week in Hoogerheide als winnaar van de wereldbeker te worden gehuldigd. Voor de dagzege daar maakt hij zich vermoedelijk weinig illusies. Daar is Van der Poel er weer bij, net als een week later bij het WK in het Zwitserse Dübendorf.

Meer uit Sport

Belgische wielrenner Merlier wint criterium in Chaam

CHAAM (ANP) - De Belgische wielrenner Tim Merlier heeft de 86e editie van de Acht van Chaam gewonnen. De 33-jarige sprinter van Soudal Quick-Step hield in het criterium in Brabant de Nederlanders Olav Kooij en Huub Artz achter zich.

6 uur geleden
Wielrenster Vos ziet in de Tour kansen naast rol als wegkapitein

LAUSANNE (ANP) - Marianne Vos start in haar vijfde Ronde van Frankrijk als wegkapitein van haar ploeg Visma - Lease a Bike, die net als vorig jaar met Pauline Ferrand-Prévot de Tour wil winnen. De 39-jarige wielrenster zal echter niet aarzelen om voor een ritzege te gaan als de kans zich voordoet, vertelde ze in een online persgesprek in de aanloop naar de start zaterdag in het Zwitserse Lausanne.

8 uur geleden
Wielrenner Van Aert wint bij rentree in Ronde van Denemarken

AALBORG (ANP) - Wielrenner Wout van Aert heeft bij zijn rentree na blessureleed meteen de eerste etappe van de Ronde van Denemarken op zijn naam geschreven. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na een rit over een kleine 198 kilometer met start en finish in Aalborg de snelste van een kleine groep.

9 uur geleden
Visma-Lease a Bike verdedigt Tourtitel met Nederlandse rensters

LAUSANNE (ANP) - Wielrenster Pauline Ferrand-Prévot krijgt een Nederlands getinte ploeg mee in haar poging om voor het tweede jaar op rij namens Visma-Lease a Bike de Tour de France Femmes te winnen. De Française heeft behalve landgenote Marion Bunel vijf Nederlandse ploeggenoten naast zich bij de Tourstart in het Zwitserse Lausanne zaterdag. Dat zijn Marianne Vos, Lieke Nooijen, Daniek Hengeveld, Femke de Vries en Sarah van Dam.

10 uur geleden
Contract tot einde carrière voor Belg Swings bij schaatsteam X²O

GRONINGEN (ANP) - Schaatsteam X²O Badkamers heeft Bart Swings een contract tot het einde van zijn carrière gegeven. De ploeg zegt met de verlenging het vertrouwen uit te spreken in de 35-jarige Belgische schaatser. Swings won als lid van de ploeg van de broers Martin en Erwin ten Hove goud op de massastart op de Olympische Spelen van Beijing 2022, twee wereldtitels op de massastart en vier Europese titels op dit onderdeel.

11 uur geleden
Bondscoach Ehren met vier toernooidebutanten naar WK hockey

UTRECHT (ANP) - Bondscoach Raoul Ehren van de Nederlandse hockeysters heeft vier speelsters in zijn WK-selectie opgenomen die nog niet eerder een eindtoernooi speelden. Het gaat om Rosa Fernig (Den Bosch), Daantje de Kruijff (Amsterdam), Guusje Moes en Eline Jansen (beiden Kampong).

12 uur geleden
Toeschouwersrecord Wimbledon ondanks overlap met WK voetbal

LONDEN (ANP/RTR) - Wimbledon heeft dit jaar een recordaantal bezoekers getrokken ondanks de overlap met het WK voetbal. Organisator The All England ⁠Club meldt dat 550.151 toeschouwers het grandslamtoernooi bezochten, iets meer dan in 2025.

15 uur geleden