Iserbyt wint wereldbekercross van Nommay
NOMMAY (ANP) - De Belgische veldrijder Eli Iserbyt heeft voor de vierde keer dit seizoen een veldrit om de wereldbeker gewonnen. Iserbyt leek klassementsleider en landgenoot Toon Aerts halverwege de wedstrijd uit het oog te zijn verloren, maar knokte zich in de voorlaatste ronde terug naar de kop van de wedstrijd. In de slotfase reed hij weg bij Aerts, die wel tweede werd. De Belg Laurens Sweeck werd derde, net voor de Nederlander Lars van der Haar.
Iserbyt was de winnaar van de eerste drie wereldbekercrossen van dit seizoen, toen Mathieu van der Poel nog niet meedeed. De wereldkampioen won daarna vier wedstrijden uit de cyclus. Van der Poel was er ditmaal niet bij en vierde zondag zijn 25e verjaardag tijdens een trainingskamp met de wegploeg van Alpecin-Fenix in Spanje.
De afwezigheid van Van der Poel zorgde voor een spannende strijd. Bij alle crossen waar de Nederlander deze winter aan de start verscheen was hij slechts eenmaal niet de beste. Bevrijd van het juk vochten Aerts en Iserbyt een boeiend gevecht uit waarbij de kansen steeds keerden. "Ik ben heel diep gegaan. Toon was aanvankelijk beter, daarna heb ik een aantal fietswissels overgeslagen om weer dichterbij te komen", vertelde Iserbyt.
Aerts erkende dat Iserbyt, die nu tweede staat in de wereldbekerstand, net iets beter was. Maar hij wist ook dat het verschil tussen beiden (41 punten) voldoende moet zijn om volgende week in Hoogerheide als winnaar van de wereldbeker te worden gehuldigd. Voor de dagzege daar maakt hij zich vermoedelijk weinig illusies. Daar is Van der Poel er weer bij, net als een week later bij het WK in het Zwitserse Dübendorf.
Meer uit Sport
WAVER (ANP) - De hockeyers van Oranje hebben in de Pro League gelijkgespeeld tegen koploper België. Lang stond de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee op voorsprong in Waver, maar zeven minuten voor tijd maakte Tom Boon gelijk: 2-2. Vervolgens verloor Oranje de shoot-outserie.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tennissters ontbreken dit jaar na Roland Garros ook in het enkelspel van Wimbledon. Suzan Lamens was als laatste tennisster actief in de kwalificaties van het Engelse grandslamtoernooi, maar ze strandde in de tweede ronde. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in drie sets van Elena Pridankina uit Rusland: 5-7 6-4 3-6.
14 uur geledenLAUSANNE (ANP/DPA) - Alle sporters krijgen voortaan 10.000 dollar (bijna 9000 euro) voor hun deelname aan de Olympische Spelen. Dat is bekendgemaakt na een vergadering van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) in Lausanne, waar het hoofdkantoor van de sportkoepel is gevestigd.
15 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen hoopt dat een nieuwe 'upgrade' zijn Red Bull wat meer in balans brengt en sneller maakt. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 in een vooruitblik van zijn team op de Grote Prijs van Oostenrijk. Die grand prix is een thuisrace, omdat Red Bull eigenaar is van het circuit. "Het wordt spannend om te zien hoeveel rondetijd we hiermee kunnen winnen."
20 uur geledenWAVER (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben zich vier wedstrijden voor het einde al verzekerd van de eindzege in de landencompetitie Pro League. De ploeg van bondscoach Raoul Ehren heeft zich daarmee direct geplaatst voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028.
21 uur geledenARNHEM (ANP) - Staffan Olsson vertrekt na bijna vier jaar als bondscoach van de Nederlandse handballers. De 62-jarige Zweed en de Nederlandse handbalbond hebben "in goed overleg" besloten het aflopende contract niet te verlengen, meldt de bond in een persbericht.
1 dag geledenWENEN (ANP) - Dione Housheer en Kelly Dulfer zijn gekozen in het team met de beste handbalsters van Europa. De Europese handbalfederatie presenteerde het sterrenteam als uitkomst van de verkiezing die werd gehouden na afloop van het Europese clubseizoen. Housheer en Dulfer zijn allebei internationals van Oranje en spelen bij de Hongaarse club Győri, die afgelopen seizoen de finale van de Champions League verloor van de Franse club Metz.
1 dag geleden