Iserbyt wint wereldbekercross van Nommay
NOMMAY (ANP) - De Belgische veldrijder Eli Iserbyt heeft voor de vierde keer dit seizoen een veldrit om de wereldbeker gewonnen. Iserbyt leek klassementsleider en landgenoot Toon Aerts halverwege de wedstrijd uit het oog te zijn verloren, maar knokte zich in de voorlaatste ronde terug naar de kop van de wedstrijd. In de slotfase reed hij weg bij Aerts, die wel tweede werd. De Belg Laurens Sweeck werd derde, net voor de Nederlander Lars van der Haar.
Iserbyt was de winnaar van de eerste drie wereldbekercrossen van dit seizoen, toen Mathieu van der Poel nog niet meedeed. De wereldkampioen won daarna vier wedstrijden uit de cyclus. Van der Poel was er ditmaal niet bij en vierde zondag zijn 25e verjaardag tijdens een trainingskamp met de wegploeg van Alpecin-Fenix in Spanje.
De afwezigheid van Van der Poel zorgde voor een spannende strijd. Bij alle crossen waar de Nederlander deze winter aan de start verscheen was hij slechts eenmaal niet de beste. Bevrijd van het juk vochten Aerts en Iserbyt een boeiend gevecht uit waarbij de kansen steeds keerden. "Ik ben heel diep gegaan. Toon was aanvankelijk beter, daarna heb ik een aantal fietswissels overgeslagen om weer dichterbij te komen", vertelde Iserbyt.
Aerts erkende dat Iserbyt, die nu tweede staat in de wereldbekerstand, net iets beter was. Maar hij wist ook dat het verschil tussen beiden (41 punten) voldoende moet zijn om volgende week in Hoogerheide als winnaar van de wereldbeker te worden gehuldigd. Voor de dagzege daar maakt hij zich vermoedelijk weinig illusies. Daar is Van der Poel er weer bij, net als een week later bij het WK in het Zwitserse Dübendorf.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
13 uur geledenMIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.
15 uur geledenMADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
16 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.
17 uur geleden