Iserbyt wint veldrit Brussel maar kan Van der Haar niet bedreigen
BRUSSEL (ANP) - De Belgische veldrijder Eli Iserbyt heeft in Brussel de laatste cross om de X2O-Trofee gewonnen. De renner van Pauwel Sauzen - Bingoal bleef zijn land- en ploeggenoot Michael Vanthourenhout voor. Op ruime achterstand volgde Nederlands kampioen Joris Nieuwenhuis als derde.
Lars van der Haar had een moeilijke dag, maar de Nederlander van Baloise-Trek Lions slaagde er wel in zijn leidende positie in het klassement, goed voor 30.000 euro, te behouden. Alleen Iserbyt kon hem nog bedreigen, maar die moest dan wel een gat van bijna vijf minuten op de Nederlander goed maken. Van der Haar finishte op ruim drie minuten als negende.
Vanthourenhout had zaterdag nog gewonnen in Sint-Niklaas waar zijn landgenoot Toon Aerts zijn rentree maakte na een dopingschorsing van twee jaar. Net als een dag eerder eindigde Aerts ook in Brussel als vierde.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.
12 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - De Canadese tennisser Félix Auger-Aliassime is als eerste speler uit de mondiale top 10 uitgeschakeld op de Australian Open. De nummer 8 van de wereldranglijst moest in zijn partij tegen de Portugees Nuno Borges opgeven met kramp. De stand was 2-1 in sets in het voordeel van Borges (3-6 6-4 6-4 0-0).
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Jesper de Jong is in de eerste ronde van de Australian Open uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander verloor in drie sets (7-5 6-2 7-6 (2)) van de Rus Daniil Medvedev.
7 uur geledenTILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.
18 uur geledenTILBURG (ANP) - De 500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg heeft een volledig Nederlands podium opgeleverd. Xandra Velzeboer won en schreef daarmee naast de 1000 meter ook de kortste afstand op haar naam.
19 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de EK in Tilburg alle individuele afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de finale van de 1000 meter oppermachtig en schaatste van begin tot eind aan de leiding. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam en zondag pakte hij ook goud op de gemengde aflossing. Later op zondag kan hij er met de mannenaflossingsploeg een vijfde gouden plak aan toevoegen.
20 uur geledenTILBURG (ANP) - Arianna Fontana heeft bij de Europese kampioenschappen shorttrack de 1500 meter op haar naam gebracht. De Italiaanse bleef in Tilburg de Nederlandse Zoë Florence Deltrap (zilver) en haar landgenote Arianna Sighel (brons) voor.
21 uur geleden