Iserbyt wint veldrit Brussel maar kan Van der Haar niet bedreigen
BRUSSEL (ANP) - De Belgische veldrijder Eli Iserbyt heeft in Brussel de laatste cross om de X2O-Trofee gewonnen. De renner van Pauwel Sauzen - Bingoal bleef zijn land- en ploeggenoot Michael Vanthourenhout voor. Op ruime achterstand volgde Nederlands kampioen Joris Nieuwenhuis als derde.
Lars van der Haar had een moeilijke dag, maar de Nederlander van Baloise-Trek Lions slaagde er wel in zijn leidende positie in het klassement, goed voor 30.000 euro, te behouden. Alleen Iserbyt kon hem nog bedreigen, maar die moest dan wel een gat van bijna vijf minuten op de Nederlander goed maken. Van der Haar finishte op ruim drie minuten als negende.
Vanthourenhout had zaterdag nog gewonnen in Sint-Niklaas waar zijn landgenoot Toon Aerts zijn rentree maakte na een dopingschorsing van twee jaar. Net als een dag eerder eindigde Aerts ook in Brussel als vierde.
Meer uit Sport
WASHINGTON (ANP/DPA) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft het Internationaal Olympisch Comité (IOC) gefeliciteerd met de beslissing van donderdag om transgender vrouwen uit te sluiten van deelname in de vrouwencategorie bij de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen.
2 uur geledenCINCINNATI (ANP) - Oranje-international Ceddanne Rafaela is het nieuwe MLB-seizoen met de honkballers van Boston Red Sox begonnen met een overwinning bij Cincinnati Reds. De negenvoudig kampioen was in Ohio met 3-0 te sterk voor de thuisploeg.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nederland organiseert het EK hockey voor mannen en vrouwen in 2029. Dat maakte de Nederlandse hockeybond (KNHB) vrijdag bekend. Het evenement vindt plaats in het Wagener Stadion in Amstelveen.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Titelverdediger Aryna Sabalenka heeft zich ten koste van Elena Rybakina geplaatst voor de finale van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst was met 6-4 6-3 te sterk voor de mondiale nummer 2 uit Kazachstan.
5 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft de tiende tijd gereden bij de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull klokte 1.31,509. De Australiër Oscar Piastri reed in zijn McLaren met 1.30,133 de snelste tijd in Suzuka.
6 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Polen of Zweden wordt op 20 juni de tegenstander van Oranje in de tweede groepswedstrijd op het WK voetbal. De twee landen wisten donderdagavond hun halve finales in de play-offs voor WK-deelname te winnen en strijden dinsdag in Zweden om een plek in de groep van Nederland.
11 uur geledenMONTERREY (ANP) - Suriname heeft zich definitief niet weten te plaatsen voor het WK voetbal, dat komende zomer in Canada, Mexico en de Verenigde Staten plaatsvindt. In de halve finale van de intercontinentale play-offs verloor het elftal van trainer Henk ten Cate met 2-1 van Bolivia. Dat land wacht in de nacht van dinsdag op woensdag een finale om een WK-ticket tegen Irak.
11 uur geleden