Isak bezorgt Sociedad winst in Baskische derby
SAN SEBASTIAN (ANP) - De Zweedse spits Alexander Isak heeft Real Sociedad weer een aansprekende zege bezorgd. De 20-jarige aanvaller, die vorig seizoen op huurbasis voor Willem II speelde, besliste de Baskische derby tegen Athletic Club in het voordeel van Sociedad: 2-1. Isak had donderdag met twee doelpunten ook al een belangrijk aandeel in de verrassende zege op Real Madrid in het Spaanse bekertoernooi (3-4).
Portu zette de thuisclub na 65 minuten op voorsprong in San Sebastián. De bezoekende ploeg uit Bilbao kwam al snel weer op gelijke hoogte via Iñaki Williams, de spits die donderdag in de blessuretijd de winnende treffer binnen kopte in de bekerwedstrijd tegen FC Barcelona (1-0). In de 83e minuut besliste Isak het duel tussen de twee Baskische clubs in het voordeel van Real Sociedad, dat zich op de zesde plaats in La Liga nestelde. Athletic staat met zes punten minder op de negende plaats.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
15 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
17 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
17 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
19 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
22 uur geleden