Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IS-zussen veroordeeld tot 3,5 en 2,5 jaar cel

IS-zussen veroordeeld tot 3,5 en 2,5 jaar cel

ROTTERDAM (ANP) - De zussen Amina E. en Amal E. zijn donderdag door de rechtbank Rotterdam veroordeeld tot respectievelijk 3,5 jaar en 2,5 jaar cel voor onder meer het voorbereiden van terroristische misdrijven en lidmaatschap van Islamitische Staat (IS). Dat zou tussen augustus 2014 en 1 november 2022 zijn gebeurd. Tien maanden van de straf van Amina (25) zijn voorwaardelijk, bij Amal (38) gelden bijzondere voorwaarden zoals dat ze na haar celstraf begeleiding en therapie krijgt.

De vrouwen zijn in 2014 via Turkije naar Syrië gegaan. Amina was toen pas 16 jaar oud. De zussen behoren tot de groep van twaalf vrouwen die eind 2022 zijn teruggehaald uit een detentiekamp in Syrië. Zij hebben daar onder zeer zware omstandigheden vastgezeten, erkende de rechter. "En dat is zwak uitgedrukt", zei hij. De straf komt onder meer daarom lager uit dan de eis. Het Openbaar Ministerie had zes jaar en vier maanden geëist tegen Amina en vijf jaar en vier maanden tegen Amal.

Amina had tijdens de behandeling van de strafzaak tegen haar niet ontkend dat ze in IS-gebied heeft gewoond, en dat ze getrouwd was met twee IS-strijders, maar dat was niet uit vrije wil zei ze. De rechter noemde dat echter niet geloofwaardig, onder meer omdat nergens uit blijkt dat ze daar niet wilde zijn. Sterker nog, uit chats en foto's zou het tegendeel blijken. In chats en berichten op sociale media schrijft Amina dat ze achter het gedachtegoed van IS stond en ze verheerlijkte het leven in het kalifaat. "Natuurlijk, u was jong, u was 16 jaar. Maar dat doet niets af aan de strafbaarheid van uw gedragingen", zei de rechter.

De zussen volgden de uitspraak via een videoverbinding. Amina gaf aan erg overstuur te zijn van de flinke celstraf die zij moet uitzitten.

Meer uit Binnenland

Veroorzaker dodelijk ongeval Paramaribo is Nederlander

PARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.

1 uur geleden
Popprijs 2025 is voor Suzan & Freek

GRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.

3 uur geleden
Tata Steel-schaaktoernooi uitgesteld door protestactie van XR

WIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.

11 uur geleden
Aantal Utrechtse ondernemers kan voorlopig niet terug naar panden

UTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.

12 uur geleden
Oudste dolfijn van Nederland in Dolfinarium overleden

HARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.

14 uur geleden
Voor het derde jaar op rij minder verkeersongelukken

DEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.

19 uur geleden
Man zwaargewond bij steekincident in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.

21 uur geleden