Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IS-vrouwen uit Turkije in België aangekomen

IS-vrouwen uit Turkije in België aangekomen

BRUSSEL (ANP) - De eerste twee IS-vrouwen die Turkije vrijdagmiddag naar België heeft teruggestuurd, zijn na aankomst direct door de politie opgepakt en overgebracht naar de gevangenis. Dat heeft het Openbaar Ministerie bekendgemaakt. Het gaat om twee zussen uit Antwerpen, Fatima (24) en Rahma B. (31).

De "twee buitenlandse terroristische strijders", aldus het Turkse ministerie van Binnenlandse Zaken, werden eerder op de dag uitgewezen naar het land van herkomst. Ze kwamen volgens het OM met een regulier vliegtuig, vergezeld van politieagenten, op de luchthaven van Brussel aan. De vrouwen werden in 2015 in België bij verstek veroordeeld tot gevangenisstraffen van 5 jaar voor deelname aan activiteiten van een terreurgroep. Ze moeten die straf nu uitzitten.

Fatima B. ontsnapte volgens De Morgen in oktober uit het Koerdische gevangenenkamp van Ain Issa. Ze wist Turkije te bereiken en werd daar begin deze maand gearresteerd. De oudste zus was volgens de krant onlangs ontsnapt uit het gevangenenkamp van Al-Hol en bevond zich ook in Turkije.

Meer uit Buitenland

Generaal Revolutionaire Garde tijdelijk defensieminister Iran

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft generaal van de Revolutionaire Garde Majid Ebnelreza benoemd als waarnemend minister van Defensie. Dat meldt onder meer Al Jazeera.

5 minuten geleden
Vierde Amerikaanse dode door Iraanse tegenaanvallen

TAMPA (ANP) - Een vierde Amerikaanse militair is omgekomen door Iraanse tegenaanvallen na de Amerikaans-Israëlische aanvallen op het land. De Amerikaan was eerder zwaargewond geraakt en is nu aan die verwondingen bezweken, zegt het Amerikaanse commando in het Midden-Oosten.

19 minuten geleden
Israël claimt dood baas inlichtingendienst Hezbollah

JERUZALEM (ANP) - Israël claimt de dood van het hoofd van Hezbollahs inlichtingendienst, Hoessein Moukalled. Dat meldt de Israëlische strijdmacht op X. Moukalled zou zijn omgekomen bij een aanval op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het zuidelijke deel van die stad, Dahieh, geldt als uitvalsbasis van Hezbollah.

21 minuten geleden
Trump teleurgesteld in VK om blokkeren gebruik militaire bases

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is "heel teleurgesteld" in de Britse premier Keir Starmer, omdat die in eerste instantie weigerde om de Amerikanen gebruik te laten maken van Britse militaire bases bij de aanvallen op Iran. Het Verenigd Koninkrijk besloot pas op zondag dat de Amerikanen de bases mochten gebruiken, maar dan wel alleen voor "defensieve" acties.

29 minuten geleden
Israël verbiedt samenkomsten voor joodse feestdag Poerim

JERUZALEM (ANP) - Israël heeft de inwoners verboden om bijeen te komen voor de joodse feestdag Poerim, die maandagavond begint. Dat schrijft nieuwssite Times of Israel. Het is traditie dat joden tijdens Poerim samenkomen om te luisteren naar een rabbijn die voorleest uit de Tenach, het heilige joodse boek. Maar door de oorlog met Iran is dat dit jaar niet toegestaan.

41 minuten geleden
Scholen in Iran weken dicht om aanvallen

TEHERAN (ANP/DPA/AFP) - De scholen in Iran blijven de komende weken gesloten, door de Israëlische en Amerikaanse aanvallen op het land. Het onderwijs zal volledig online doorgaan, meldt het Iraanse persbureau Tasnim.

45 minuten geleden
Israël voert nieuwe aanvallen op Teheran uit

TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - Israël is maandag een nieuwe "brede aanval" op de Iraanse hoofdstad Teheran begonnen, zei het leger. Ooggetuigen meldden zware bombardementen in de stad, die ongeveer 15 miljoen inwoners telt. Er zou onder meer in de buurt van het parlementsgebouw zijn gebombardeerd.

1 uur geleden