Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IS-terrorist Abdeslam mag Franse straf niet in België uitzitten

IS-terrorist Abdeslam mag Franse straf niet in België uitzitten

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De bekendste verdachte van de terreuraanslagen in Parijs in 2015 moet zijn levenslange gevangenisstraf gewoon in Frankrijk uitzitten. Salah Abdeslam had de Belgische rechter gevraagd om hem niet over te dragen en zijn straf in België te mogen uitdienen. Maar die is het niet met Abdeslam eens dat zijn mensenrechten in Frankrijk worden geschonden.

Abdeslam wacht in België op zijn straf voor de bomaanslagen van 2016 op de nationale luchthaven Zaventem en in het Brusselse metrostation Maalbeek. Hij kreeg in Frankrijk voor de aanslagen in de Franse hoofdstad eerder al levenslang zonder de mogelijkheid om ooit nog vrij te komen.

Dat uitzichtloze bestaan onder de strenge Franse gevangenisregels is onmenselijk, vindt Abdeslam, die de Belgische kortgedingrechter daarom vroeg hem in België te laten blijven. Levenslang gestraften kunnen in België na een aantal jaren vragen om vrijlating.

De 33-jarige Abdeslam kan nog beroep aantekenen. Frankrijk en België moeten sowieso nog afspreken waar hij wordt ondergebracht. Abdeslam is Frans, maar zijn familie woont in België.

Meer uit Buitenland

Minister: bedreigingen VS kunnen leiden tot bloedbad op Cuba

HAVANA (ANP/RTR) - De bedreigingen van de VS kunnen leiden tot een bloedbad op Cuba. Dat heeft de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken tegen ABC News gezegd.

1 uur geleden
Argentinië: bron besmetting hantavirus nog niet bevestigd

BUENOS AIRES (ANP/AFP) - Het is nog niet mogelijk om de bron van de besmetting met het hantavirus te bevestigen. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Volksgezondheid donderdagavond in een verklaring.

1 uur geleden
Amerikaanse rechtbank: Trumps invoerheffingen onwettig

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse handelsrechtbank heeft donderdag de invoerheffingen van 10 procent van de Amerikaanse president Donald Trump op het grootste deel van de invoer naar de Verenigde Staten onwettig verklaard.

3 uur geleden
Iraanse staatsmedia melden explosies bij Straat van Hormuz

BANDAR ABBAS (ANP/AFP) - Volgens Iraanse staatsmedia hebben er explosies plaatsgevonden op een eiland in de Straat van Hormuz en boven de kuststad Bandar Abbas. Staatsomroep IRIB meldt dat de Amerikanen een olietanker hebben aangevallen en dat Iran heeft gereageerd met raketten.

6 uur geleden
Europarlement aan lidstaten: maak haast met Europese defensieunie

BRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs uit elf landen en vier politieke groepen roepen de lidstaten op snel een Europese defensieunie op te richten. Alleen daarmee kan Europa zich zelfstandig verdedigen. Die unie moet een plek krijgen binnen de NAVO, maar ook los van de NAVO kunnen opereren.

13 uur geleden
Stembureaus openen voor Britse verkiezingen

LONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn de stembureaus geopend voor lokale verkiezingen. Er mag gestemd worden voor lokale overheden in Engeland en in Wales en Schotland vinden parlementsverkiezingen plaats. Bij de stembusgang wordt rekening gehouden met een flink verlies voor Labour. De partij van premier Keir Starmer, wiens populariteit flink is afgenomen, staat er volgens de peilingen zeer slecht voor en krijgt mogelijk te maken met een recordverlies aan zetels.

19 uur geleden
AzG: ondervoeding Gaza verwoestend voor zwangeren en baby's

GAZA-STAD (ANP) - De enorme voedseltekorten in Gaza hebben "verwoestende gevolgen" voor zwangere vrouwen en pasgeboren kinderen. Dat blijkt uit een analyse van de internationale tak van Artsen zonder Grenzen (AzG).

20 uur geleden