Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IS-leider verantwoordelijk voor plannen Europese aanvallen gedood

IS-leider verantwoordelijk voor plannen Europese aanvallen gedood

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben in Syrië een militaire operatie uitgevoerd waarbij een IS-leider is gedood. Het gaat om de persoon die verantwoordelijk is voor het plannen van aanvallen in Europa, meldt het Amerikaanse militaire hoofdkwartier Centcom.

Deze Khalid Aydd Ahmad al-Jabouri ontwikkelde daarnaast de leiderschapsstructuur van de terroristische beweging. Zijn dood zal "tijdelijk het vermogen van de organisatie verstoren om externe aanvallen te plannen", aldus de Amerikanen.

Over de operatie zijn geen details gedeeld. Het is bijvoorbeeld niet bekend waar de aanval plaatsvond. Centcom meldt dat er geen burgerslachtoffers zijn gevallen. IS, dat in 2019 zijn laatste gebied in Syrië verloor, blijft volgens Centcom "een bedreiging vormen voor de regio en daarbuiten".

De groepering is nog altijd actief in Syrië en Irak. De Verenigde Naties publiceerden in februari een rapport waarin het aantal leden en aanhangers in beide landen werd geschat op 5000 tot 7000. Ongeveer de helft van deze mensen zouden strijders zijn.

Het Amerikaanse leger heeft in Syrië, met name in het door Koerden geleide noodoosten, ongeveer negenhonderd militairen gestationeerd. De VS leiden er een coalitie tegen IS.

Meer uit Buitenland

Internationale bezorgdheid over opmars rebellen in Congo

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het opgelaaide geweld in Congo leidt tot groeiende internationale bezorgdheid. Westerse landen, waaronder Nederland, roepen de rebellen van M23 en hun Rwandese bondgenoten in een gezamenlijke verklaring op hun opmars te staken.

19 minuten geleden
Nnena Kalu wint Turner Prize

BRADFORD (ANP/RTR/AFP) - Kunstenares Nnena Kalu heeft de Britse Turner Prize gewonnen. De jury prees onder meer de hangende sculpturen die ze maakt van allerlei materialen. "Gedurfd en pakkend", luidt het oordeel over haar werk.

39 minuten geleden
Frans lagerhuis steunt begrotingsvoorstel sociale zekerheid

PARIJS (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Franse Nationale Vergadering heeft voorlopig een nieuwe politieke crisis afgewend. Een begrotingsvoorstel voor sociale zekerheid kreeg na onderhandelingen de steun van een meerderheid van de parlementariërs.

2 uur geleden
President Honduras: verkiezingen zijn gemanipuleerd

TEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De Hondurese president Xiomara Castro beschuldigt de Amerikaanse president Donald Trump van inmenging in de verkiezingen in haar land en spreekt over manipulatie van de uitslag. De definitieve uitslag van de verkiezingen van 30 november is nog niet bekend, maar de door Trump gesteunde conservatieve kandidaat Nasry Asfura heeft een krappe voorsprong in de voorlopige resultaten.

2 uur geleden
Honderdduizenden mensen op de vlucht na nieuw geweld Oost-Congo

UVIRA (ANP/RTR) - Door het oplaaiende geweld in Oost-Congo hebben de afgelopen dagen ongeveer 200.000 mensen hun huizen ontvlucht, terwijl de door Rwanda gesteunde M23-rebellen een opmars maakten richting de strategisch gelegen stad Uvira, op de grens met Burundi. Volgens de VN zijn 74 mensen gedood, vooral burgers. 83 mensen zouden gewond zijn afgevoerd naar het ziekenhuis.

2 uur geleden
Zelensky zegt klaar te zijn voor verkiezingen

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Zelensky zegt klaar te zijn om verkiezingen te houden. Hij vraagt de VS en Europese partners om de veiligheid te garanderen tijdens dat proces.

2 uur geleden
FT: VS willen snelle reactie Zelensky op vredesvoorstel

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft van de Verenigde Staten "dagen" de tijd gekregen om te reageren op een vredesvoorstel. Dat voorziet in het opgeven van grondgebied door Oekraïne in ruil voor Amerikaanse veiligheidsgaranties, schrijft de krant Financial Times. Die baseert zich op anonieme bronnen.

3 uur geleden