IS eist zelfmoordaanslag op moskee in Pakistan op
PESHAWAR (ANP/AFP/DPA/RTR) - Terreurbeweging Islamitische Staat heeft de zelfmoordaanslag op een sjiitische moskee in de Pakistaanse stad Peshawar opgeëist. Daarbij zijn zeker 60 doden en meer dan 200 gewonden gevallen. De aanslag was tijdens het vrijdaggebed.
Volgens de politie begon een man op een motorfiets te schieten toen hij een stopsignaal kreeg. De terrorist drong vervolgens het gebedshuis binnen, waar hij op mensen schoot en uiteindelijk zijn explosievenvest tot ontploffing bracht. Eerder had de politie gemeld dat er twee daders waren. IS stelt in een verklaring dat minstens 56 sjiieten zijn gedood en er meer dan 200 zijn verwond.
De moskee raakte deels beschadigd. Reddingswerkers hebben lichamen onder het puin vandaan gehaald.
De sjiitische minderheid in Pakistan staat voor ongeveer 16 procent van de bevolking van meer dan 225 miljoen inwoners. Ze is vaak het doelwit van soennitische extremisten. Peshawar ligt in het noordwesten van het land, niet ver van de Afghaanse grens.
Meer uit Buitenland
TOKIO (ANP/AFP/RTR) - Japan wil in de komende decennia tot veertien verouderde kernreactoren vervangen. Het ministerie van Economie, Handel en Industrie deed vrijdag een voorstel daartoe, om zo aan de stijgende vraag naar elektriciteit te kunnen blijven voldoen.
45 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Chinese leider Xi Jinping brengt op 8 en 9 juni een bezoek aan Noord-Korea. De president werd uitgenodigd voor een staatsbezoek door de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un, meldt de Chinese staatstelevisie.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft donderdag wetgeving aangenomen voor een hulppakket voor Oekraïne en nieuwe sancties tegen Rusland. Naast Democraten stemden ook achttien Republikeinen voor de wet, opnieuw een teken van verzet tegen president Donald Trump binnen de partij.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Amerikaanse en Europese functionarissen zijn er na twee dagen onderhandelen niet in geslaagd overeenstemming te bereiken over een hoge vertegenwoordiger voor Bosnië en Herzegovina. Dat bevestigde de vertrekkende gezant Christian Schmidt, die aangeeft dat het overleg binnenkort wordt voortgezet.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel. Dat valt te lezen op de website van het ministerie van Financiën. Ook zijn sancties ingesteld tegen leden van de familie Castro, onder anderen tegen de zoon en kleinzoon van oud-president Raúl Castro.
4 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Nederlander Rob Smeets is de nieuwe ceo van de haven Antwerpen-Brugge. Het havenbedrijf maakte zijn benoeming vrijdag bekend in een verklaring. Smeets volgt Jacques Vandermeiren op, die in april vervroegd opstapte.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel. Dat valt te lezen op de website van het ministerie van Financiën. Ook zijn sancties ingesteld tegen leden van de familie Castro, onder anderen tegen de zoon en kleinzoon van oud-president Raúl Castro.
7 uur geleden