Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IS eist verantwoordelijkheid voor aanslag in Kabul op

IS eist verantwoordelijkheid voor aanslag in Kabul op

KABUL (ANP/DPA) - Islamitische Staat heeft de verantwoordelijkheid opgeëist voor de bomaanslag van maandag bij de Russische ambassade in de Afghaanse hoofdstad Kabul. De terreurorganisatie liet dat weten in een verklaring op een van haar officiële Telegram-kanalen.

Bij de aanslag van een zelfmoordterrorist kwamen zes mensen om het leven. Twee van hen waren medewerkers van de Russische ambassade. Ook vier Afghanen vonden de dood bij het incident en meerdere personen raakten gewond. De politie in Kabul meldde dat bewakers de aanslagpleger hebben doodgeschoten.

Volgens de verklaring van IS kwam de terrorist door de beveiliging heen en bracht hij de bom tot ontploffing te midden van medewerkers van de ambassade en Afghanen die in de rij stonden om een visum te krijgen.

Gestraft

Sinds de machtsovername van vorig jaar van de Taliban in Afghanistan heeft IS als rivaliserende groepering meerdere aanslagen gepleegd in het land. Dit was wel de eerste aanval op een diplomatieke missie. Hoewel Rusland net als andere landen de Taliban-regering niet officieel heeft erkend, heeft het land wel diplomatieke banden met Afghanistan.

De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov sprak maandag de hoop uit dat de verantwoordelijken voor de aanslag zo snel mogelijk zullen worden gestraft. Rusland kondigde ook aan een onderzoek te beginnen.

Meer uit Buitenland

Kyiv vreest honderden miljarden extra nodig te hebben voor leger

KYIV (ANP/DPA) - Kyiv vreest tot 700 miljard dollar (circa 600 miljard euro) aan steun nodig te hebben om de komende jaren zijn leger op peil te houden. Dat zei vicepremier Taras Katsjka in een panelgesprek tijdens het World Economic Forum in het Zwitserse Davos. Als de agressieve houding van Rusland jegens Europa en de wereld niet verandert, kunnen de kosten oplopen tot wel 700 miljard dollar, aldus de bewindsman.

5 minuten geleden
NAVO is 'verzwakt' door Groenland-ruzie, stelt Macron

DAVOS (ANP/RTR/AFP) - De NAVO is "een verzwakte organisatie" door de ruzie met de Verenigde Staten over Groenland, vindt de Franse president Emmanuel Macron. De VS, de officieuze leider van de alliantie, willen het strategisch gelegen eiland per se van NAVO-bondgenoot Denemarken afnemen. Dat stuit op verontwaardigd verzet van Denemarken en zijn medestanders.

26 minuten geleden
Traangas en vuurwerk bij boerenprotest bij Europees Parlement

STRAATSBURG (ANP) - Bij een boerenprotest bij het Europees Parlement in Straatsburg gooien demonstranten met vuurwerk naar de politie. De politie schiet op haar beurt met traangas. Er zijn honderden boeren bijeen voor een protest bij het parlement.

49 minuten geleden
Macron roept investeerders naar Europa, dat beschermt tegen tiran

DAVOS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron roept investeerders op naar Europa te komen, waar de rechtsstaat en de wetenschap hen beschermen tegen tirannen en complotdenkers. Europa kan traag zijn en omslachtig, maar het is tenminste voorspelbaar, hield hij de CEO's, investeerders en hoogwaardigheidsbekleders op het World Economic Forum voor.

1 uur geleden
Spaanse minister gaat niet uit van sabotage als oorzaak treinramp

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse autoriteiten gaan na de treincrash met tientallen doden niet uit van sabotage. "De mogelijkheid van sabotage is nooit overwogen", verklaarde minister van Binnenlandse Zaken Fernando Grande-Marlaska. Hij zei dat al vanaf het begin wordt gekeken naar een technische oorzaak. "Er is nooit iets geweest dat op het tegendeel wijst."

1 uur geleden
Europarlement: Groenland is niet te koop, Trump moet gestopt

STRAATSBURG (ANP) - De dreiging van de Amerikaanse president Donald Trump om Groenland in te nemen, is ook voor het Europees Parlement volstrekt onacceptabel. Dat geldt ook voor de extra importheffingen die Trump oplegt aan de landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd. Groenland is niet te koop en Trump moet worden gestopt, is de centrale boodschap.

1 uur geleden
SDF: teruggetrokken uit kamp Al-Hol, waar ook IS'ers zitten

AL-HOL (ANP/RTR/DPA/AFP) - De door Koerden geleide Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF) hebben zich naar eigen zeggen teruggetrokken uit het vluchtelingenkamp Al-Hol. In dat kamp zitten duizenden mensen vast die lid waren van terreurbeweging Islamitische Staat, of familie zijn van voormalige jihadisten. De Syrische krijgsmacht zegt de controle over het kamp over te nemen.

1 uur geleden