IS eist dodelijke aanval op agenten in Noord-Israël op
HADERA (ANP) - Terreurorganisatie Islamitische Staat heeft de verantwoordelijkheid opgeëist voor de schietpartij in de noordelijke stad Hadera, ongeveer 50 kilometer ten noorden van Tel Aviv, waarbij zondag twee Israëlische politieagenten werden gedood. Bij de aanval raakten ook zeker zes mensen gewond. Vier van hen moesten naar het ziekenhuis worden overgebracht, twee anderen werden ter plekke behandeld. IS zelf spreekt op Telegram van tien gewonden.
Agenten hebben de twee aanvallers, beiden Israëlische staatsburgers van Arabische afkomst, gedood.
Op het moment dat de aanval plaatsvond ontving de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Yair Lapid zijn collega's uit drie Arabische staten die onlangs de banden met Israël normaliseerden, samen met een Egyptische topdiplomaat en de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken. De bijeenkomst was in een resort in het zuiden van het land en was volgens Israël "historisch".
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
7 uur geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
7 uur geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
7 uur geledenSKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
8 uur geledenHAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
13 uur geleden