IS deelt foto van vermeende plegers van aanslag in Moskou
MOSKOU (ANP) - Terreurgroep Islamitische Staat (IS) heeft op Telegram een foto gedeeld waarop de vier plegers van de aanval nabij Moskou te zien zouden zijn. IS stelt dat die aanslag gezien moet worden "in de context van de oorlog die woedt tussen IS en landen die de islam bestrijden".
Vrijdagavond eiste de terreurgroep de aanslag op een muziekcentrum net buiten Moskou op. Daarbij kwamen volgens het hoofd van de Russische staatsomroep RT 143 mensen om het leven. Hulpdiensten zoeken tussen het puin in het muziekcentrum nog steeds naar lichamen van slachtoffers.
Volgens de Russische veiligheidsdienst FSB zijn inmiddels elf verdachten opgepakt, onder wie de vier plegers van de aanslag. Die werden in de provincie Brjansk gearresteerd. Volgens Moskou waren ze onderweg naar Oekraïne, waar ze "in contact" mee zouden staan. Kyiv ontkent dat het ook maar iets te maken heeft met de aanslag. Ook de VS zeggen geen aanwijzingen in die richting te zien.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/RTR) - Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland. Denemarken kondigde eerder op woensdag aan de militaire aanwezigheid op het eiland te versterken, ook met hulp van bondgenoten.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft bemiddeling aangeboden tussen Cuba en de Verenigde Staten. President Claudia Sheinbaum stelde dat haar regering zich wil inzetten voor het "bevorderen van de dialoog" tussen de landen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het overleg tussen Denemarken, Groenland en de Verenigde Staten heeft het geschil over Groenland niet opgelost, meldt de Deense minister van Buitenlandse Zaken Lars Løkke Rasmussen. Hij zegt dat de "fundamentele meningsverschillen" nog steeds bestaan, maar dat ze in gesprek blijven met de Amerikanen. Er wordt nu een werkgroep "op hoog niveau" opgericht om verder te praten over de toekomst van Groenland.
2 uur geledenKYIV (ANP) - In Oekraïne wordt de noodtoestand afgekondigd voor de energiesector, zegt president Volodymyr Zelensky. Russische aanvallen hebben de afgelopen tijd geleid tot grootschalige stroomuitval in de koude winter.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken steekt 88 miljard Deense kronen (bijna 12 miljard euro) in het versterken van de defensie van Groenland, zegt minister van Defensie Troels Lund Poulsen. Volgens hem is dat nodig voor de veiligheid van het Noordpoolgebied.
4 uur geledenOSLO (ANP) - Het dodental door de protesten in Iran is opgelopen tot zeker 3428. Dat meldt mensenrechtenorganisatie Iran Human Rights, die ook spreekt over minstens 10.000 arrestaties sinds het begin van de onrust.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft de tweede fase aangekondigd van het bestandsakkoord voor de Gazastrook. Hij spreekt op X van een "overgang van een staakt-het-vuren naar demilitarisering, technocratisch bestuur en wederopbouw".
4 uur geleden