IS deelt foto van vermeende plegers van aanslag in Moskou
MOSKOU (ANP) - Terreurgroep Islamitische Staat (IS) heeft op Telegram een foto gedeeld waarop de vier plegers van de aanval nabij Moskou te zien zouden zijn. IS stelt dat die aanslag gezien moet worden "in de context van de oorlog die woedt tussen IS en landen die de islam bestrijden".
Vrijdagavond eiste de terreurgroep de aanslag op een muziekcentrum net buiten Moskou op. Daarbij kwamen volgens het hoofd van de Russische staatsomroep RT 143 mensen om het leven. Hulpdiensten zoeken tussen het puin in het muziekcentrum nog steeds naar lichamen van slachtoffers.
Volgens de Russische veiligheidsdienst FSB zijn inmiddels elf verdachten opgepakt, onder wie de vier plegers van de aanslag. Die werden in de provincie Brjansk gearresteerd. Volgens Moskou waren ze onderweg naar Oekraïne, waar ze "in contact" mee zouden staan. Kyiv ontkent dat het ook maar iets te maken heeft met de aanslag. Ook de VS zeggen geen aanwijzingen in die richting te zien.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Iran heeft een reactie op het Amerikaanse voorstel om de oorlog te beëindigen naar bemiddelaar Pakistan gestuurd. Dat meldt het Iraanse persbureau IRNA. Volgens het plan zou de huidige fase van de onderhandelingen uitsluitend gericht zijn op het "beëindigen van de vijandelijkheden in de regio", aldus het persbureau.
4 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".
5 uur geledenMOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.
7 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.
11 uur geledenTORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.
16 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.
17 uur geleden