IS deelt foto van vermeende plegers van aanslag in Moskou
MOSKOU (ANP) - Terreurgroep Islamitische Staat (IS) heeft op Telegram een foto gedeeld waarop de vier plegers van de aanval nabij Moskou te zien zouden zijn. IS stelt dat die aanslag gezien moet worden "in de context van de oorlog die woedt tussen IS en landen die de islam bestrijden".
Vrijdagavond eiste de terreurgroep de aanslag op een muziekcentrum net buiten Moskou op. Daarbij kwamen volgens het hoofd van de Russische staatsomroep RT 143 mensen om het leven. Hulpdiensten zoeken tussen het puin in het muziekcentrum nog steeds naar lichamen van slachtoffers.
Volgens de Russische veiligheidsdienst FSB zijn inmiddels elf verdachten opgepakt, onder wie de vier plegers van de aanslag. Die werden in de provincie Brjansk gearresteerd. Volgens Moskou waren ze onderweg naar Oekraïne, waar ze "in contact" mee zouden staan. Kyiv ontkent dat het ook maar iets te maken heeft met de aanslag. Ook de VS zeggen geen aanwijzingen in die richting te zien.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
4 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.
11 uur geleden