Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IS claimt verantwoordelijkheid dodelijke aanval op kerk Istanbul

IS claimt verantwoordelijkheid dodelijke aanval op kerk Istanbul

ISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - De terroristische groep Islamitische Staat (IS) heeft de verantwoordelijkheid opgeëist voor een dodelijke aanval op een katholieke kerk zondag in Istanbul. Op Telegram verklaart een afdeling van IS de aanval te hebben uitgevoerd in reactie op een oproep van IS-leiders om joden en christenen aan te vallen.

Twee gemaskerde mannen betraden de kerk toen een mis werd gehouden. Op camerabeelden gemaakt in de kerk, geverifieerd door persbureau Reuters, is te zien hoe ze het gebouw binnenkwamen en de man neerschoten die voor hen liep. Vervolgens is te zien dat de mannen vrijwel direct daarna vertrokken.

De Turkse politie heeft inmiddels twee verdachten aangehouden, meldt de minister van Binnenlandse Zaken, Ali Yerlikaya. "Beide verdachten zijn buitenlandse staatsburgers. Eén van hen komt uit Tadzjikistan en de andere is Russisch, en we hebben vastgesteld dat ze banden hebben met Islamitische Staat", aldus Yerlikaya.

Yerlikaya meldt ook dat de autoriteiten invallen hebben uitgevoerd op meer dan dertig plaatsen in Istanbul en tot nu toe 47 mensen hebben opgepakt, onder wie de twee verdachten.

De aanval vond zondagochtend plaats in de Italiaanse kerk Santa Maria in het district Sariyer.

Meer uit Buitenland

Trump: Iran werkt aan plan en overleg eind deze week mogelijk

NEW YORK (ANP) - President Donald Trump acht het mogelijk dat er vrijdag een tweede ronde van de gesprekken met Iran in de Pakistaanse hoofdstad komt. Hij zei dit tegen de New York Post. Hij meent dat in Iran aan een voorstel wordt gewerkt om de onderhandelingen mee te voeren, maar de leiding van het land zou nog verdeeld zijn.

1 uur geleden
Zelensky noemt voortgang EU-lening aan Oekraïne 'juiste signaal'

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky is blij dat het Europese steunpakket van 90 miljard euro voor Oekraïne steeds dichterbij komt. Hij noemt het opheffen van de Hongaarse blokkade op X "het juiste signaal onder de huidige omstandigheden".

1 uur geleden
Duitsland wil sterkste krijgsmacht van Europa

BERLIJN (ANP) - Duitsland heeft plannen uitgestippeld om binnen dertien jaar het militair sterkste land van Europa te worden. De Europese grootmacht zet daarvoor onder meer in op langeafstandswapens, luchtverdediging, drones en kunstmatige intelligentie, staat in zijn nieuwe militaire strategie.

2 uur geleden
Libanon wil bestand met Israël met een maand verlengen

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon wil het staakt-het-vuren tussen Israël en Hezbollah verlengen. Volgens een functionaris gaat de Libanese delegatie donderdag in Washington voorstellen om het bestand een maand langer te laten duren.

3 uur geleden
EU-ambassadeurs nemen belangrijke horde voor lening aan Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van de EU-landen hebben in Brussel ingestemd met een wijziging van de EU-meerjarenbegroting, melden diplomaten. Dat was een van de laatste hordes voor de lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, die maandenlang is geblokkeerd door Hongarije.

4 uur geleden
Bronnen: VS gebruiken Oekraïens antidronesysteem in Saudi-Arabië

RIYAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben een Oekraïens anti-dronesysteem in gebruik genomen op een militaire vliegbasis in Saudi-Arabië, meldt persbureau Reuters op basis van vijf anonieme bronnen. De VS hebben zelf ook antidronetechnologie, maar de inzet van dit systeem laat volgens analisten zien dat Oekraïne door de oorlog met Rusland een voorsprong heeft genomen.

4 uur geleden
België koopt vijftien 'luchtafweertanks' voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - België koopt vijftien rijdende luchtverdedigingskanonnen voor Oekraïne, schrijft de Belgische krant L'Echo. Met de oude zogeheten Gepards zou Oekraïne Russische drones uit de lucht kunnen schieten.

4 uur geleden