IS claimt verantwoordelijkheid dodelijke aanval op kerk Istanbul
ISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - De terroristische groep Islamitische Staat (IS) heeft de verantwoordelijkheid opgeëist voor een dodelijke aanval op een katholieke kerk zondag in Istanbul. Op Telegram verklaart een afdeling van IS de aanval te hebben uitgevoerd in reactie op een oproep van IS-leiders om joden en christenen aan te vallen.
Twee gemaskerde mannen betraden de kerk toen een mis werd gehouden. Op camerabeelden gemaakt in de kerk, geverifieerd door persbureau Reuters, is te zien hoe ze het gebouw binnenkwamen en de man neerschoten die voor hen liep. Vervolgens is te zien dat de mannen vrijwel direct daarna vertrokken.
De Turkse politie heeft inmiddels twee verdachten aangehouden, meldt de minister van Binnenlandse Zaken, Ali Yerlikaya. "Beide verdachten zijn buitenlandse staatsburgers. Eén van hen komt uit Tadzjikistan en de andere is Russisch, en we hebben vastgesteld dat ze banden hebben met Islamitische Staat", aldus Yerlikaya.
Yerlikaya meldt ook dat de autoriteiten invallen hebben uitgevoerd op meer dan dertig plaatsen in Istanbul en tot nu toe 47 mensen hebben opgepakt, onder wie de twee verdachten.
De aanval vond zondagochtend plaats in de Italiaanse kerk Santa Maria in het district Sariyer.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Afghaanse verdachte van het neerschieten van twee gardisten in hoofdstad Washington reed voorafgaand aan de schietpartij door het hele land naar de hoofdstad. Hij kwam volgens de autoriteiten uit de staat Washington, aan de westkust.
39 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - De politie in Manchester meldt dat een 31-jarige man is gearresteerd in verband met de aanslag op een synagoge in die stad op 2 oktober. De man werd aangehouden op de luchthaven van Manchester na aankomst met het vliegtuig.
56 minuten geledenROME (ANP/AFP) - Italië heeft een verdachte van de aanslag op de Nord Stream-pijpleidingen overgeleverd aan Duitsland. De Oekraïense man wordt gezien als een sleutelfiguur bij het opblazen van de onderzeese pijpleidingen in 2022.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement wil dat nationale parlementen meer betrokken worden bij de besluitvorming van de EU. 337 Europarlementariërs stemden voor een rapport dat daar aanbevelingen voor doet, 245 stemden tegen.
3 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De EU en de EU-lidstaten moeten meer en hardere acties ondernemen tegen de oorlog en de humanitaire crisis in Soedan, vindt het Europees Parlement. De EU moet onder andere sancties opleggen aan belangrijke commandanten van de Soedanese paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) en het Soedanese leger (SAF).
3 uur geledenHONGKONG (ANP/RTR) - Het dodental door de brand in Hongkongse woontorens is opgelopen naar zeker 65. De regering zet een fonds van 300 miljoen Hongkongse dollar (ruim 33 miljoen euro) op om de getroffen bewoners te helpen.
3 uur geledenBISSAU (ANP/RTR/AFP) - De krijgsmacht van Guinee-Bissau heeft na een staatsgreep een hoge militair naar voren geschoven om het land te leiden. Generaal Horta Nta Na Man trad donderdag aan als interim-leider.
4 uur geleden