Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IS claimt bloedige aanslag in westen van Afghanistan

IS claimt bloedige aanslag in westen van Afghanistan

HERAT (ANP/RTR/DPA) - Islamitische Staat (IS) heeft de verantwoordelijkheid opgeëist voor een bloedige aanslag in een overwegend sjiitische voorstad van Herat, in het westen van Afghanistan. De terreurorganisatie blies zaterdag een minibus op, waardoor zeven inzittenden om het leven kwamen. Zeker negen anderen raakten gewond. Onder de slachtoffers waren veel vrouwen.

De politie vermoedt dat de bom onder het voertuig was bevestigd. Dat werd in het verleden veelal gedaan door de Taliban, die de macht in het land vorig jaar augustus hebben overgenomen. Hun even extremistische vijanden kiezen steeds vaker dezelfde terroristische methode en hebben inmiddels tal van aanslagen geclaimd. IS is sinds begin 2015 actief in Afghanistan.

Meer uit Buitenland

Britse parlementsvoorzitter tipte politie vluchtgevaar Mandelson

LONDEN (ANP) - Lindsay Hoyle, de voorzitter van het Britse Lagerhuis, zegt dat hij naar de politie is gestapt met informatie over oud-minister Peter Mandelson voordat die gearresteerd werd om zijn banden met Jeffrey Epstein. Hij deelde niet om wat voor informatie het ging, maar volgens de BBC en Sky News heeft hij de politie gewaarschuwd dat Mandelson van plan zou zijn om naar de Britse Maagdeneilanden te vluchten.

22 minuten geleden
Brussel verdeeld over fonds voor toegankelijkheid abortus

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie neemt donderdag een besluit over het toegankelijk maken van abortus voor alle Europese vrouwen. De Commissie is verdeeld en daarmee is de uitkomst van de stemming onzeker.

50 minuten geleden
Iran arresteert bekende journaliste Elaheh Mohammadi

TRONDHEIM/TEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse autoriteiten hebben de bekende journaliste Elaheh Mohammadi gearresteerd. Dat meldt de in Noorwegen gevestigde mensenrechtenorganisatie Hengaw op basis van bronnen in Teheran. Justitie in Iran heeft de arrestatie nog niet bevestigd en de reden is onduidelijk.

1 uur geleden
Ex-topman geheime dienst Sri Lanka opgepakt om bomaanslagen 2019

COLOMBO (ANP/AFP) - Een voormalige topman van de geheime dienst van Sri Lanka, generaal Suresh Sallay, is gearresteerd omdat hij wordt verdacht van samenzwering en van medeplichtigheid aan een reeks bomaanslagen in 2019.

2 uur geleden
EU zoekt driftig naar opties blokkade Hongarije te omzeilen

BRUSSEL (ANP) - Op alle mogelijke niveaus wordt met Hongarije gesproken in een poging de blokkades op te heffen die het land heeft opgeworpen tegen een EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne en het 20e sanctiepakket tegen Rusland.

2 uur geleden
Slachtoffers brand Crans-Montana krijgen elk bijna 55.000 euro

ZÜRICH (ANP/RTR) - Zwitserland gaat een eenmalige betaling van 50.000 Zwitserse frank (bijna 55.000 euro) doen aan zwaargewonde overlevenden en nabestaanden van de nieuwjaarsbrand in een bar in het skigebied Crans-Montana. Bij de brand kwamen 41 mensen om het leven. Meer dan honderd mensen raakten gewond, van wie velen ernstig.

2 uur geleden
Zelensky verwacht direct overleg met Rusland en VS begin maart

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky denkt dat er in de eerste dagen van maart weer direct overleg is tussen zijn land, Rusland en de VS. De drie hebben al onderhandelingsrondes gehad in Abu Dhabi en Genève. Het is niet bekend waar de volgende ronde zou zijn.

2 uur geleden