Irritatie over afmelding tennisster Rus voor Billie Jean King Cup
AMSTELVEEN (ANP) - Tennisster Arantxa Rus heeft zich alsnog afgemeld voor de duels van Oranje komende week in de Billie Jean King Cup. Captain Elise Tamaëla meldde dat zij en de rest van het team "niet blij" zijn met het besluit van Rus om elders een toernooi te spelen. Nederland strijdt met elf landen om vier tickets voor de play-offs van de wereldgroep.
Tamaëla heeft Eva Vedder als vervangster opgeroepen. Suzan Lamens, Anouk Koevermans en Demi Schuurs zijn de overige speelsters.
Rus, de nummer 54 van de wereld, stelde zich vorig jaar enige tijd niet beschikbaar omdat ze de voorkeur gaf aan haar individuele loopbaan. Ze maakte in november haar rentree in het Nederlandse team. Nu heeft ze besloten om een toernooi in Zaragoza te spelen in plaats van het landentoernooi.
Play-offs
"Met Arantxa in het team hoorden we bij de sterke landen en zouden we meer kans hebben ons te plaatsen voor de play-offs", liet Tamaëla weten tijdens een persbijeenkomst in Amstelveen.
De wedstrijden zijn volgende week in Portugal. Mogelijke tegenstanders zijn Bulgarije, Denemarken, Griekenland, Hongarije, Letland, Noorwegen, Oostenrijk, Portugal, Servië, Zweden en Turkije. Zondag wordt geloot voor de indeling van de drie groepen waarvan de winnaars zich rechtstreeks plaatsen voor de play-offs. De nummers 2 spelen een extra competitie voor één startbewijs.
Meer uit Sport
ANDALO (ANP) - Michael Valgren heeft de zeventiende etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 34-jarige Deen was de snelste van een kopgroep van zes renners en kwam solo over de finish van een heuvelachtige rit over 202 kilometer van Cassano d'Adda naar Andalo.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Iga Swiatek heeft in de jacht op haar vijfde Roland Garros-titel zonder al te veel moeite de derde ronde bereikt. Op het gravel in de Franse hoofdstad was de Poolse nummer 3 van de wereld in twee sets te sterk voor de Tsjechische Sara Bejlek: 6-2 6-3. In de volgende ronde treft Swiatek haar landgenote Magda Linette.
4 uur geledenHENGELO (ANP) - Atlete Nadine Visser staat volgende maand voor haar tiende optreden bij de FBK Games. De organisatie van de belangrijkste internationale atletiekwedstrijd van Nederland maakte haar deelname woensdag bekend. De 31-jarige hordeloopster hoopt er net als vorig jaar met de winst vandoor te gaan op 21 juni in Hengelo.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft op Roland Garros voor de eerste keer in zijn carrière de derde ronde van een grandslamtoernooi bereikt. De 25-jarige Nederlander was in het warme Parijs veel te sterk voor de Italiaanse qualifier Federico Cinà: 6-3 6-1 6-3. De Jong had zich eigenlijk niet gekwalificeerd voor het hoofdtoernooi, maar werd als 'lucky loser' alsnog toegelaten vanwege een blessuregeval.
7 uur geledenDUBLIN (ANP/AFP) - De Britse bokser Tyson Fury (37) heeft voor zijn geplande ontmoeting met landgenoot Anthony Joshua een nieuw gevecht aangekondigd. Via een Instagram-story deelde de oud-wereldkampioen een video van een trainingskamp met het bijschrift "Kom op, 1 augustus, Dublin". Het is nog niet bekend wie de tegenstander is.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Heerenveen wil dat schaatsstadion Thialf de komende jaren ook het trainingscentrum wordt voor de olympische curlers, skeletonners en bobsleeërs. Topsport NOORD onderzoekt deze ambitie het komende halfjaar en zegt de steun te hebben van de gemeente Heerenveen en provincie Friesland. "We willen dat iedereen die naar de Winterspelen gaat, hier zijn voorbereiding heeft", zegt directeur Evert Jorritsma van de regionale topsportorganisatie.
9 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - Titelverdediger Oklahoma City Thunder heeft nog één zege nodig om opnieuw de finale van de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA te bereiken. De Canadese sterspeler Shai Gilgeous-Alexander hielp de kampioen met 32 punten aan een 127-114-thuiszege op San Antonio Spurs. De ploeg uit Oklahoma City komt daardoor 3-2 voor in de finale van de Western Conference, met nog twee duels te gaan.
11 uur geleden