Irritatie over afmelding tennisster Rus voor Billie Jean King Cup
AMSTELVEEN (ANP) - Tennisster Arantxa Rus heeft zich alsnog afgemeld voor de duels van Oranje komende week in de Billie Jean King Cup. Captain Elise Tamaëla meldde dat zij en de rest van het team "niet blij" zijn met het besluit van Rus om elders een toernooi te spelen. Nederland strijdt met elf landen om vier tickets voor de play-offs van de wereldgroep.
Tamaëla heeft Eva Vedder als vervangster opgeroepen. Suzan Lamens, Anouk Koevermans en Demi Schuurs zijn de overige speelsters.
Rus, de nummer 54 van de wereld, stelde zich vorig jaar enige tijd niet beschikbaar omdat ze de voorkeur gaf aan haar individuele loopbaan. Ze maakte in november haar rentree in het Nederlandse team. Nu heeft ze besloten om een toernooi in Zaragoza te spelen in plaats van het landentoernooi.
Play-offs
"Met Arantxa in het team hoorden we bij de sterke landen en zouden we meer kans hebben ons te plaatsen voor de play-offs", liet Tamaëla weten tijdens een persbijeenkomst in Amstelveen.
De wedstrijden zijn volgende week in Portugal. Mogelijke tegenstanders zijn Bulgarije, Denemarken, Griekenland, Hongarije, Letland, Noorwegen, Oostenrijk, Portugal, Servië, Zweden en Turkije. Zondag wordt geloot voor de indeling van de drie groepen waarvan de winnaars zich rechtstreeks plaatsen voor de play-offs. De nummers 2 spelen een extra competitie voor één startbewijs.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
10 uur geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
16 uur geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
1 dag geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.
1 dag geledenALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.
1 dag geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft haar opmars in de meerkamp onverwacht snel bekroond met de wereldtitel op de vijfkamp. De pas 23-jarige Groningse atlete presteerde in de atletiekhal van het Poolse Torun indrukwekkend op vrijwel alle nummers en behaalde het goud met een Nederlands record van 4888 punten. Ze verbeterde de 4830 punten, waarmee Nadine Broersen in 2014 de wereldtitel veroverde.
1 dag geleden