Irritatie over afmelding tennisster Rus voor Billie Jean King Cup
AMSTELVEEN (ANP) - Tennisster Arantxa Rus heeft zich alsnog afgemeld voor de duels van Oranje komende week in de Billie Jean King Cup. Captain Elise Tamaëla meldde dat zij en de rest van het team "niet blij" zijn met het besluit van Rus om elders een toernooi te spelen. Nederland strijdt met elf landen om vier tickets voor de play-offs van de wereldgroep.
Tamaëla heeft Eva Vedder als vervangster opgeroepen. Suzan Lamens, Anouk Koevermans en Demi Schuurs zijn de overige speelsters.
Rus, de nummer 54 van de wereld, stelde zich vorig jaar enige tijd niet beschikbaar omdat ze de voorkeur gaf aan haar individuele loopbaan. Ze maakte in november haar rentree in het Nederlandse team. Nu heeft ze besloten om een toernooi in Zaragoza te spelen in plaats van het landentoernooi.
Play-offs
"Met Arantxa in het team hoorden we bij de sterke landen en zouden we meer kans hebben ons te plaatsen voor de play-offs", liet Tamaëla weten tijdens een persbijeenkomst in Amstelveen.
De wedstrijden zijn volgende week in Portugal. Mogelijke tegenstanders zijn Bulgarije, Denemarken, Griekenland, Hongarije, Letland, Noorwegen, Oostenrijk, Portugal, Servië, Zweden en Turkije. Zondag wordt geloot voor de indeling van de drie groepen waarvan de winnaars zich rechtstreeks plaatsen voor de play-offs. De nummers 2 spelen een extra competitie voor één startbewijs.
Meer uit Sport
JEREZ (ANP) - Marc Márquez heeft een spectaculaire sprintrace gewonnen bij de Grote Prijs van Spanje. De regerend wereldkampioen in de MotoGP leek kansloos na een val op een door de regen nat geworden baan, maar wist na een motorwissel alsnog als eerste over de finish te rijden op het circuit van Jerez. Francesco Bagnaia, zijn Italiaanse teamgenoot bij Ducati, eindigde als tweede en de Italiaan Franco Morbidelli werd derde.
4 uur geledenJEREZ (ANP) - Collin Veijer heeft voor het eerst in zijn carrière poleposition veroverd in de Moto2. De Nederlandse wegracer was de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. Hij was nipt sneller dan thuisrijders Álex Escrig en Manuel González.
5 uur geledenLUIK (ANP/BELGA) - Julian Alaphilippe staat zondag niet aan de start van de 112e editie van Luik-Bastenaken-Luik. De 33-jarige Fransman mist de Ardennenklassieker om "medische redenen", meldt zijn ploeg Tudor Pro Cycling Team via sociale media. De tweevoudig wereldkampioen laat om die reden volgende week vrijdag ook Eschborn-Frankfurt aan zich voorbijgaan.
7 uur geledenJEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.
8 uur geledenMADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
23 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
1 dag geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
1 dag geleden