Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Irritatie binnen Italiaanse regering om Commerzbank

Irritatie binnen Italiaanse regering om Commerzbank

ROME (ANP) - In Italiaanse regeringskringen is irritatie aan het ontstaan over de grote weerstand in Duitsland tegen een mogelijke overname van Commerzbank door het Italiaanse UniCredit. Dat melden bronnen in Rome aan persbureau Bloomberg. Zo vinden functionarissen van de regering van premier Giorgia Meloni het vreemd dat Duitsland pleit voor meer Europese samenwerking, maar dan wel tegenstander is van een overname van Commerzbank door een Europese branchegenoot.

UniCredit nam eerder deze maand verrassend een belang van 9 procent in Commerzbank en maandag werd nog bekend dat de grootste bank van Italië dit belang vergroot naar 21 procent. Daarmee wordt UniCredit de grootste aandeelhouder van de tweede bank van Duitsland en er zijn dus speculaties over een volledige overname. Bij Commerzbank, vakbonden en de Duitse overheid zijn er echter grote zorgen over een mogelijke Italiaanse overname, mede door vrees voor omvangrijk banenverlies.

Maar volgens de ingewijden zijn er ook frustraties over het handelen van UniCredit-topman Andrea Orcel richting Commerzbank. Volgens sommige overheidsfunctionarissen gaat Orcel namelijk erg agressief te werk en kan dat de betrekkingen tussen Italië en Duitsland schaden.

Niet gepast

Bondskanselier Olaf Scholz uitte maandag nog kritiek op het handelen van UniCredit. Hij zei in New York dat de regering het "niet gepast" vindt "om zonder enige samenwerking, overleg of afstemming te proberen op een agressieve manier bedrijven over te nemen". Volgens Scholz heeft Berlijn "zeer duidelijk gemaakt dat we dit niet als passend gedrag zien in Europa en in Duitsland".

Topman Orcel van UniCredit is een bekende, maar ook omstreden naam in de Europese bankensector. Hij is in Nederland wel eens de 'sloper' van ABN AMRO genoemd. In 2007 was de Italiaan als zakenbankier van het Amerikaanse Merrill Lynch het brein achter de opsplitsing van ABN AMRO. Het bankentrio RBS, Fortis en Banco Santander legde destijds meer dan 70 miljard euro op tafel om ABN AMRO van de beurs te halen en onderling te verdelen. Na de overname waren hun kapitaalbuffers zo verzwakt, dat de banken door de daaropvolgende financiële crisis in moeilijkheden kwamen.

Meer uit Financieel

Ierse politie ontruimt centrum Dublin na brandstofprotesten

DUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse politie heeft zondag een einde gemaakt aan de protestactie met vrachtwagens en tractoren in hoofdstad Dublin na dagenlange demonstraties tegen de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Door die protesten werd het verkeer in delen van het centrum van Dublin geblokkeerd.

5 minuten geleden
Iran: grootste deel raffinagecapaciteit binnen 2 maanden hersteld

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran verwacht dat de beschadigde olieraffinage- en distributiecapaciteit van het land binnen twee maanden weer grotendeels hersteld zal zijn. Dat heeft de Iraanse plaatsvervangend minister voor Olie zondag gezegd. Herstelwerkzaamheden zijn gaande aan energiefaciliteiten die zijn beschadigd door aanvallen.

47 minuten geleden
Saudi-Arabië: capaciteit belangrijke oliepijpleiding hersteld

RIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft de transportcapaciteit van de belangrijke oost-westelijke oliepijpleiding in het land volledig hersteld. Die capaciteit werd verminderd door een aanval op een pompstation van de pijpleiding. Volgens het Saudische energieministerie is de transportcapaciteit weer terug op ongeveer 7 miljoen vaten olie per dag.

2 uur geleden
IMF-bestuurder steunt afwachtende koers kabinet rond energiesteun

WASHINGTON (ANP) - Het is verstandig dat het Nederlandse kabinet nog niet meteen een pakket maatregelen heeft aangekondigd om de energie- en brandstofrekening van huishoudens te verlagen. Dat heeft de Nederlandse bestuurder van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij gezegd in gesprek met het ANP. Volgens hem is de keuze van het kabinet tot nu toe in lijn met het advies van het IMF: ga niet te snel.

2 uur geleden
Lufthansa-piloten gaan maandag en dinsdag staken

BERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.

17 uur geleden
Meeste Ierse tankstations mogelijk leeg na aanhoudende blokkades

DUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.

21 uur geleden
Bloomberg: drie grote olietankers varen door Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Twee grote Chinese schepen geladen met ruwe olie lijken de Straat van Hormuz te passeren, schrijft persbureau Bloomberg. Enkele uren eerder is een Grieks schip door de belangrijke zeestraat gevaren. Dit zou een aanzienlijke toename betekenen van het olietransport, enkele dagen nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran was aangekondigd.

22 uur geleden