Iron Throne uit Game of Thrones geveild voor 1,2 miljoen dollar
DALLAS (ANP) - Op een veiling van Heritage Auctions in de Amerikaanse stad Dallas zijn zaterdag diverse items uit Game of Thrones onder de hamer gegaan. Een replica van de Iron Throne, die in de serie de heerser over de zeven koninkrijken van Westeros toebehoort, bracht 1,2 miljoen dollar (bijna 1,1 miljoen euro) op.
Verschillende outfits van personages uit de serie werden voor meer dan 100.000 dollar geveild. Voor een zwaard van Jon Snow (gespeeld door Kit Harington) werd 400.000 dollar neergeteld. Een outfit van dezelfde Jon Snow ging voor 337.500 dollar onder de hamer. Een kostuum van Nikolaj Coster-Waldau's personage Jaime Lannister werd voor 275.000 dollar verkocht en een witte bontjas van Daenerys Targaryen (Emilia Clarke) werd voor 125.000 dollar geveild.
Ook voor een kostuum dat werd gedragen door de Nederlandse actrice Carice van Houten werd diep in de buidel getast. De robijnrode outfit van haar personage Melisandre wisselde voor 36.250 dollar van eigenaar.
Meer uit Buitenland
VILNIUS (ANP/RTR) - Litouwen heeft een nationale noodsituatie uitgeroepen vanwege smokkelballonnen die vanuit Belarus richting het land kwamen. Dat meldt de overheid van dat land.
28 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Wereldwijd zijn in het afgelopen jaar 67 journalisten omgekomen tijdens hun werk. Dat meldt journalistenorganisatie Reporters sans frontières (RSF) in haar jaarlijkse verslag. Het jaar ervoor ging het om 66 journalisten.
2 uur geledenBONN (ANP/AFP/BELGA) - Het jaar 2025 zal waarschijnlijk samen met 2023 op een gedeelde tweede plaats eindigen als warmste jaren ooit, achter recordjaar 2024. Dat stelt de Europese klimaatdienst Copernicus. Vorige maand kwam de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) al met eenzelfde voorspelling.
2 uur geledenPHNOM PENH (ANP/AFP) - Cambodja heeft militair ingegrepen na diverse aanvallen van buurland Thailand. Dat meldt de Cambodjaanse senaatsvoorzitter en oud-premier Hun Sen op Facebook, nadat Cambodja eerder had ontkend dat het had gereageerd op beschietingen en luchtaanvallen vanuit Thailand.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering heeft chipconcern Nvidia toestemming gegeven om H200-chips voor kunstmatige intelligentie naar China te exporteren. Dat maakte president Donald Trump maandag bekend. De Amerikaanse regering zal 25 procent van de opbrengsten inhouden.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - In een overleg met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky hebben NAVO-baas Mark Rutte en EU-Commissievoorzitter Ursula von der Leyen opnieuw hun steun uitgesproken voor Oekraïne. "Terwijl de vredesbesprekingen voortduren, blijft de EU Oekraïne onverminderd steunen", schreef Von der Leyen maandagavond op X.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De maker van een app die gebruikers laat zien waar zich agenten van de Amerikaanse immigratiedienst ICE bevinden, klaagt de regering van Donald Trump aan. De app werd in oktober op verzoek van de autoriteiten uit de appstore van Apple verwijderd.
5 uur geleden