Iron Throne uit Game of Thrones geveild voor 1,2 miljoen dollar
DALLAS (ANP) - Op een veiling van Heritage Auctions in de Amerikaanse stad Dallas zijn zaterdag diverse items uit Game of Thrones onder de hamer gegaan. Een replica van de Iron Throne, die in de serie de heerser over de zeven koninkrijken van Westeros toebehoort, bracht 1,2 miljoen dollar (bijna 1,1 miljoen euro) op.
Verschillende outfits van personages uit de serie werden voor meer dan 100.000 dollar geveild. Voor een zwaard van Jon Snow (gespeeld door Kit Harington) werd 400.000 dollar neergeteld. Een outfit van dezelfde Jon Snow ging voor 337.500 dollar onder de hamer. Een kostuum van Nikolaj Coster-Waldau's personage Jaime Lannister werd voor 275.000 dollar verkocht en een witte bontjas van Daenerys Targaryen (Emilia Clarke) werd voor 125.000 dollar geveild.
Ook voor een kostuum dat werd gedragen door de Nederlandse actrice Carice van Houten werd diep in de buidel getast. De robijnrode outfit van haar personage Melisandre wisselde voor 36.250 dollar van eigenaar.
Meer uit Buitenland
FEZ (ANP/RTR) - In het Marokkaanse Fez zijn in de nacht van dinsdag op woensdag ten minste negentien mensen omgekomen bij de instorting van twee gebouwen, meldt het Marokkaanse staatspersbureau. Ook vielen er minstens zestien gewonden. Het is niet duidelijk hoe zij eraan toe zijn.
1 uur geledenKIEL (ANP) - De extra militaire steun van Europese landen voor Oekraïne is vooralsnog lang niet genoeg om het wegvallen van Amerikaanse steun goed te maken, zegt het Duitse Kiel Institute dat daarover cijfers bijhoudt. De eerste helft van dit jaar werd een recordhoeveelheid beloofd, maar na de zomer is de steun enorm afgenomen. De verschillen tussen Europese landen worden groter.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Een Deense spermadonor met een ernstige genetische mutatie heeft bijna drie keer zoveel kinderen verwekt als bekend, volgt uit onderzoek van veertien Europese omroepen, waaronder de NOS en Nieuwsuur. Het gaat niet om 67 maar om 197 kinderen. Mogelijk ligt het werkelijke aantal hoger.
2 uur geledenOSLO (ANP/AFP/RTR) - De Venezolaanse oppositiepolitica María Corina Machado is niet aanwezig bij de uitreiking van haar Nobelprijs voor de Vrede, later woensdag in Oslo. Het Nobelinstituut zegt tegen de Noorse publieke omroep NRK niet te weten waar zij is, maar dat ze in ieder geval niet in Noorwegen is.
3 uur geledenPHNOM PENH (ANP/AFP) - Meer dan honderdduizend Cambodjanen zijn geëvacueerd uit het grensgebied tussen Cambodja en Thailand. Ruim twintigduizend families zijn ondergebracht in schuilplekken of bij familieleden thuis, meldt het ministerie van Defensie. Aan de Thaise kant zijn 400.000 mensen geëvacueerd, aldus het Thaise ministerie van Defensie.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De humanitaire situatie voor kinderen wereldwijd is in "een vrije val" terechtgekomen, waarschuwt UNICEF in zijn jaarrapport. Volgens de kinderrechtenorganisatie is de nood extremer dan in tientallen jaren en zullen in 2026 meer dan 200 miljoen kinderen humanitaire hulp nodig hebben.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het opgelaaide geweld in Congo leidt tot groeiende internationale bezorgdheid. Westerse landen, waaronder Nederland, roepen de rebellen van M23 en hun Rwandese bondgenoten in een gezamenlijke verklaring op hun opmars te staken.
11 uur geleden