Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iraniërs in Nederland demonstreren voor vrouwenrechten in Iran

Iraniërs in Nederland demonstreren voor vrouwenrechten in Iran

DEN HAAG (ANP) - Op meerdere plaatsen zijn zaterdag demonstraties om aandacht te vragen voor de vrouwenrechten in Iran. De acties zijn georganiseerd nadat er sinds vorige week vrijdag overal in dat land mensen de straat zijn opgegaan om hun woede te uiten over de dood van Mahsa Amini. De 22-jarige vrouw stierf nadat ze was opgepakt door de religieuze politie. Ze zou zich niet goed hebben bedekt. De actievoerders in Nederland willen daarnaast solidair zijn met de demonstranten in Iran.

De Iraans-Koerdische Amini stierf in politiehechtenis. Volgens de politie waren hartproblemen de oorzaak van haar dood, maar volgens haar familie was ze gezond en leed ze niet aan een hartaandoening. Critici zeggen dat de jonge vrouw door agenten is geslagen. Een klap op haar hoofd zou haar fataal zijn geworden.

Sinds haar dood zijn in meerdere steden in Iran protesten voor meer vrouwenrechten geweest. Daarbij greep de politie hard in en werd op sommige plekken gericht geschoten. Volgens mensenrechtenorganisaties zijn meer dan 35 burgers om het leven gekomen.

In Den Haag demonstreren Iraniërs zaterdag voor de Tweede Kamer aan de Bezuidenhoutseweg, deze demonstratie begint om 14.30 uur. Er worden tientallen deelnemers verwacht. Zaterdag is ook in Rotterdam een demonstratie gepland, vanaf 15.00 uur op het stationsplein van Rotterdam Centraal.

De Vereniging Iraanse Academici gaat vanaf zondag vanaf 09.00 uur demonstreren bij de Iraanse ambassade in Den Haag. De vereniging wil het protest bij de ambassade elke dag herhalen tot en met donderdag 29 september. De Vereniging van Iraanse Academici wil met de actie zich "solidair tonen" met demonstranten in Iran zelf, waar sinds vorige week vrijdag protesten zijn tegen politiegeweld tegen vrouwen. Daarnaast roepen ze via de actie "de jeugd en jonge mensen op zich te mobiliseren tegen het regime van Iran", aldus Sultany Taied van de vereniging.

Meer uit Binnenland

Maandag opnieuw protest bij GelreDome tegen concert van Ye

ARNHEM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) gaat maandag opnieuw demonstreren bij het tweede concert van rapper Ye in de GelreDome. Dat liet directeur Naomi Mestrum weten na afloop van het protest van zaterdag bij het stadion in Arnhem. De demonstratie van maandag zal volgens haar iets kleinschaliger zijn en zich vooral richten op het bewustmaken van het jonge publiek over de "kwalijke uitspraken" van de Amerikaanse artiest.

28 minuten geleden
Demonstranten met complotteksten weggestuurd rond optreden Ye

ARNHEM (ANP) - De politie heeft zaterdagavond drie mensen weggestuurd bij de GelreDome in Arnhem, waar de omstreden rapper Ye optreedt. Ze droegen borden waarop complottheorieën over onder meer de Holocaust stonden. Daarmee wilden ze meerdere keren naar een protest van enkele Joodse organisaties tegen het optreden van Ye gaan. Agenten hadden de drie enkele keren verteld dat ze afstand moesten houden, maar ze bleven terugkomen.

1 uur geleden
Storing verholpen, noodpaspoorten kunnen weer worden verstrekt

DEN HAAG (ANP) - Reizigers kunnen weer een noodpaspoort krijgen. Een landelijke technische storing bij de Koninklijke Marechaussee is zaterdag aan het begin van de avond verholpen, enkele uren nadat die begon.

1 uur geleden
Cruiseschip Hondius vertrokken uit Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius heeft de haven van Rotterdam zaterdag aan het begin van de avond verlaten. Op het schip brak in april het hantavirus uit. De Hondius vaart nu naar Longyearbyen op Spitsbergen. Vanaf Spitsbergen vertrekt op 13 juni een arctische expeditie met 137 gasten en een arts aan boord, meldt een woordvoerder van rederij Oceanwide Expeditions.

2 uur geleden
Bezoek Holocaustmuseum was genoemd als optie, zegt Marcouch

ARNHEM (ANP) - De burgemeester van Arnhem, Ahmed Marcouch, zegt dat hij met rapper Ye niet per se naar het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam wilde gaan. Het museum is volgens hem "de revue gepasseerd van wat je zou kunnen doen", er is aan gedacht, maar het was nog niet concreet, "anders hadden we wel contact opgenomen en een afspraak gemaakt". Marcouch noemt het "spijtig dat het lijkt alsof alles richting het Holocaustmuseum gaat".

2 uur geleden
Ye heeft grote keerzijde, kijk daar niet van weg, zegt CIDI

ARNHEM (ANP) - Mensen moeten niet wegkijken "van de Jodenhaat en het antisemitisme" van rapper Ye, zegt directeur Naomi Mestrum van het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI). Ze demonstreert buiten de GelreDome in Arnhem, waar Ye zaterdag en maandag optreedt, tegen de komst van de Amerikaanse artiest.

2 uur geleden
Holocaustmuseum werkt niet mee aan bezoek Ye

AMSTERDAM (ANP) - Het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam weigert mee te werken aan een bezoek van de omstreden Amerikaanse rapper Ye, ook bekend als Kanye West. De komst van de artiest "heeft een ongewenste impact op andere bezoekers en levert ook zorgen op over de integriteit van deze herinneringsplek", verklaart de organisatie achter het museum, Joods Cultureel Kwartier (JCK).

2 uur geleden