Iraniër komt vrij uit Italiaanse cel, vlak na vrijlating Italiaan
MILAAN (ANP/AFP) - Italië laat een Iraanse burger gaan die sinds een maand vastzat. Die beslissing komt vier dagen nadat Iran juist een Italiaanse journalist vrijliet uit de gevangenis.
De Iraniër Mohammed Abedini (38) werd in december opgepakt op verzoek van de Verenigde Staten. Hij werd ervan beschuldigd sancties tegen Teheran te hebben geschonden door dronetechnologie te leveren aan het Iraanse leger. Die geleverde onderdelen zouden later zijn gebruikt bij een droneaanval in Jordanië, waarbij drie Amerikaanse militairen omkwamen.
Iran zegt dat de Italiaanse en de Iraanse autoriteiten nu hebben overlegd en dat "het probleem is verholpen". De Italiaanse minister van Justitie zei enkele uren eerder al dat het arrestatiebevel werd ingetrokken.
Afgelopen woensdag liet Iran de Italiaanse journalist Cecilia Sala vrij. Volgens het regime in Teheran is er geen verband tussen de twee vrijlatingen.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/AFP) - In Venezuela zijn zondag minstens tachtig politieke gevangenen vrijgelaten. Dat meldt de non-gouvernementele organisatie Foro Penal, die stelt dat de vrijlatingen onder druk van de Verenigde Staten plaatsvinden. De vrijlatingen gebeurden in gevangenissen in het hele land, aldus de ngo.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte denkt niet dat Europa ooit zonder de VS kan om zichzelf te beschermen. Dat zegt hij in een interview met Het Financieele Dagblad (FD). "Amerika is cruciaal voor onze bescherming", aldus Rutte.
1 uur geledenWASHINGTON/JERUZALEM (ANP/RTR) - De gesprekken tussen Amerikaanse functionarissen en de Israëlische premier Benjamin Netanyahu over de tweede fase van president Donald Trumps 20-puntenplan voor de toekomst van Gaza waren "constructief", schrijft speciaal gezant Steve Witkoff op X. Het overleg vond zaterdagavond plaats in Jeruzalem. Ook vastgoedondernemer Jared Kushner, Trumps schoonzoon, nam deel.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De burgemeester van Manchester, Andy Burnham, mag van zijn Labourpartij niet terugkeren in het parlement, schrijven Britse media als The Guardian en BBC. Dat besluit lijkt op een politieke zet van premier Keir Starmer en zijn medestanders om een potentiële rivaal voor het partijleiderschap buiten de deur te houden.
2 uur geledenJUBA (ANP/AFP) - De VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR uit haar "grote bezorgdheid" over opgelaaide gevechten in Zuid-Soedan. De situatie vergroot het "risico op massaal geweld tegen burgers", waarschuwen experts.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA/RTR) - Moskou sluit uit dat het ooit met EU-buitenlandchef Kaja Kallas zal spreken over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne. Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov noemde haar en de EU-leiders op de Russische staatstelevisie "incompetent".
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Meer dan 500.000 mensen in de Verenigde Staten zitten zonder stroom vanwege de enorme winterstorm die over een groot deel van het land trekt. Meteorologen voorspelden vanaf zondag in het oosten sneeuw, ijzel en gevaarlijk lage temperaturen.
3 uur geleden