Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iraniër in Delft opgepakt die aanslag zou beramen in Iran

Iraniër in Delft opgepakt die aanslag zou beramen in Iran

DELFT (ANP) - Een 40-jarige Iraniër is maandag aangehouden in Delft op verdenking van het voorbereiden van een aanslag in Iran en deelname aan een terroristische organisatie. Het Openbaar Ministerie meldt dat er in januari een strafrechtelijk onderzoek is begonnen naar de man naar aanleiding van informatie van de inlichtingendienst AIVD.

De verdachte zou samen met anderen bezig zijn met de voorbereiding van een of meerdere terroristische aanslagen in Iran. Wie die andere personen zijn, is nog onduidelijk. Daar loopt onderzoek naar, aldus een woordvoerder van het OM. Bij de doorzoeking van de woning van de man in Delft zijn telefoons en andere gegevensdragers in beslag genomen. Ook op zijn werkplek in Rijswijk is onderzoek gedaan.

De opgepakte man woonde volgens de woordvoerder al enige tijd in Nederland. Hij is actief voor de Iraanse verzetsbeweging ASMLA die is gevestigd in Nederland en Denemarken. Ook in Denemarken zijn maandag aanhoudingen verricht in het kader van het strafrechtelijk onderzoek. De Iraniër wordt donderdag voorgeleid aan de rechter-commissaris.

Ambassadeur ontboden

Minister Stef Blok (Buitenlandse Zaken) heeft maandag de Saudische ambassadeur ontboden, in verband met een "vermeende link" tussen diens land en ASMLA. De in Denemarken opgepakte leden van de groep worden tevens beschuldigd van spionage voor Saudi-Arabië. In Nederland is van zo'n aanklacht geen sprake, aldus de bewindsman.

Blok heeft de Saudische ambassadeur laten weten "dat de ongewenste activiteiten waarvan ASMLA in Denemarken wordt beschuldigd niet acceptabel zijn". Zijn Deense ambtgenoot heeft diezelfde boodschap overgebracht aan de ambassadeur van Saudi-Arabië in Kopenhagen.

ASMLA

ASMLA is een organisatie die in 1999 in Iran is opgericht met als doel de bevrijding van de regio Ahwaz (Khuzastan) van Iran te bewerkstelligen. De gewapende tak van de ASMLA pleegt aanslagen in Iran, onder meer op olie- en gasvelden en op de Iraanse Revolutionaire Garde. Zo zou de verzetsbeweging samen met een andere organisatie achter de aanslag op de militaire militaire parade zitten in Ahwaz op 22 september 2018.

Er loopt een strafrechtelijk onderzoek naar mogelijkheden de ASMLA aan te merken als een terroristische organisatie, aldus het OM.

Meer uit Binnenland

93 mensen met brandwonden door fakkels bij huldiging PSV

EINDHOVEN (ANP) - Ondanks het vuurwerkverbod dat gold rond de huldiging van PSV in Eindhoven hebben dinsdag 93 mensen brandwonden opgelopen door fakkels die werden afgestoken. Dit meldt de gemeente woensdag. Volgens de gemeente gaat het om (lichte) eerstegraads brandwonden. Niemand hoefde naar het ziekenhuis.

4 uur geleden
Minister besluit vooralsnog niet tot inreisverbod voor rapper Ye

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse rapper Ye krijgt vooralsnog geen inreisverbod opgelegd, meldt minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie, CDA). Organisaties als het Centraal Joods Overleg hadden hiertoe opgeroepen, nadat het Verenigd Koninkrijk de artiest de toegang had ontzegd voor zijn komst naar een festival in Londen. Door antisemitische uitingen staat de rapper ter discussie.

7 uur geleden
Dode bankmedewerkster Amsterdam slachtoffer van misdrijf

AMSTERDAM (ANP) - De 40-jarige bankmedewerkster die op 26 maart dood werd gevonden in een woning aan de Koninginneweg in Amsterdam-Zuid, is waarschijnlijk slachtoffer van een misdrijf.

7 uur geleden
EU geeft Utrechtse projecten recordbedrag van 831 miljoen euro

UTRECHT (ANP) - De Europese Unie heeft sinds 2021 831 miljoen euro subsidie toegekend aan projecten in de provincie Utrecht. De provincie meldt dat niet eerder in een zesjarig Europees programma zo'n groot bedrag is toegewezen. Ook gaat het om bijna een verdubbeling in vergelijking met de vorige periode (2014-2020).

7 uur geleden
AP: datalekmeldingen ontvangen van klanten Chipsoft

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens heeft 'een aantal' datalekmeldingen ontvangen van klanten van softwareleverancier Chipsoft. Dat meldt een woordvoerder, die geen specifiek aantal noemt. "We verwachten dat het er meer zullen worden. De meldingen moeten officieel binnen 72 uur worden gedaan."

8 uur geleden
Nederland en bondgenoten: zullen bijdragen in Straat van Hormuz

DEN HAAG (ANP) - Nederland en zeven grote bondgenoten zullen nu er een staakt-het-vuren is, helpen bij het beschermen van de Straat van Hormuz. Dat zeggen ze in een verklaring, die ook is ondertekend door Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk, Duitsland, Italië, Canada, Denemarken, Spanje en de voorzitters van de Europese Commissie en de raad van EU-regeringsleiders.

9 uur geleden
Karremans belooft landelijke aanpak fatbikes, inhoud onbekend

DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) komt met een landelijke aanpak van fatbikes, zei hij in de Tweede Kamer. Wat die aanpak behelst, maakte hij nog niet duidelijk. Wel houdt de VVD'er vast aan de coalitiewens om een juridisch onderscheid te maken tussen fatbikes en andere elektrische fietsen.

9 uur geleden