Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iran zelf meldt ruim 300 doden door protesten

Iran zelf meldt ruim 300 doden door protesten

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft voor het eerst melding gemaakt van ruim driehonderd doden bij de jongste golf van protesten tegen het regime. Volgens de autoriteiten zijn, behalve demonstranten, tientallen agenten en militairen om het leven gekomen.

Een commandant van de Iraanse Revolutionaire Garde, het militaire elitekorps, spreekt over "misschien wel meer dan driehonderd martelaren en mensen" , doelend op ordetroepen en betogers. Volgens een mensenrechtenorganisatie voor Iran, gevestigd in Noorwegen, zijn zeker 416 mensen omgekomen bij het neerslaan van demonstraties.

De golf van betogingen ontstond na de dood van een 22-jarige Iraans-Koerdische vrouw na haar arrestatie door de zedenpolitie half september. Duizenden Iraniërs en ongeveer veertig buitenlanders, onder wie een Nederlander, zijn gearresteerd. Meer dan 2000 mensen zijn aangeklaagd. Enkelen werden al ter dood veroordeeld.

Meer uit Buitenland

Experts: stroomstoring Spanje en Portugal samenloop van factoren

MADRID (ANP/AFP) - De grootschalige stroomstoring in Spanje en Portugal van april vorig jaar kwam door een "noodlottige samenloop van verschillende factoren", concluderen deskundigen in een rapport. "Er was niet één enkele oorzaak", aldus Damian Cortinas, van de netbeheerdersorganisatie ENTSO-E die opdracht gaf tot het onderzoek.

54 minuten geleden
Woordvoerder Iraanse garde gedood bij luchtaanvallen VS en Israël

TEHERAN (ANP/AFP) - De woordvoerder van de Iraanse Revolutionaire Garde, Ali Mohammad Naini, is gedood bij de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen op Iran, meldt de Garde in een verklaring.

3 uur geleden
Israël valt Syrische doelen aan na geweld tegen druzen

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht zegt in de nacht van donderdag op vrijdag infrastructuur van de Syrische regering te hebben aangevallen, als reactie op aanvallen tegen druzen in de provincie Suwayda. Doelwitten waren een commandocentrum en wapens in militaire complexen in Zuid-Syrië.

4 uur geleden
Mette-Marit zegt dat zij is 'gemanipuleerd' door Jeffrey Epstein

OSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit zegt dat zij spijt heeft van haar vriendschap met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat zegt zij vrijdag in een interview met de Noorse omroep NRK. "Ik ben gemanipuleerd en bedrogen", aldus Mette-Marit.

5 uur geleden
Iran neemt opnieuw Golfstaten onder vuur

DUBAI (ANP/AFP) - Iran heeft zijn vergeldingsaanvallen op de Golfstaten in de nacht van donderdag op vrijdag voortgezet. Onder meer de Verenigde Arabische Emiraten, Koeweit en Bahrein meldden luchtaanvallen.

8 uur geleden
Mexico zegt elf leden van drugskartel te hebben gedood

MEXICO-STAD (ANP) - Het Mexicaanse leger heeft elf mensen gedood in de deelstaat Sinaloa, de bakermat van het gelijknamige kartel. Dat meldt de Mexicaanse regering. De slachtoffers zouden leden zijn van het Sinaloa-kartel.

10 uur geleden
Brussel grijpt niet rigoureuzer in om energiekosten te verlagen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie kondigt na lang beraad tussen de lidstaten op de EU-top wel maatregelen aan voor schone energie, maar gaat niet direct iets doen om de energiekosten te drukken. Dat bleek na afloop van de EU-top.

10 uur geleden