Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iran zegt op aanval consulaat in Damascus te reageren

Iran zegt op aanval consulaat in Damascus te reageren

TEHERAN/DAMASCUS (ANP/DPA) - De Iraanse president Ebrahim Raisi heeft de luchtaanval op een pand van de diplomatieke vertegenwoordiging van Iran in de Syrische hoofdstad Damascus fel veroordeeld. Hij heeft met tegenacties gedreigd. Het was volgens hem een Israëlische terroristische luchtaanval en een grove schending van de internationale afspraken over diplomatieke vertegenwoordiging. De machtigste man van Iran, geestelijk leider ayatollah Ali Khamenei, zei dat de aanval wordt gewroken.

Beelden weergegeven door het Syrische persbureau SANA tonen een vrijwel volkomen verwoest pand in het stadsdeel Mezzeh waar een Iraanse vlag voor aan de vlaggenstok zit. Bij de luchtaanval zijn volgens Teheran dertien doden gevallen, onder wie zeven Iraniërs, Daar zouden ook twee topfiguren van de buitenlandse strijdmacht van het Korps van de Islamitische Revolutionaire Garde van Iran (IRGC) bij zijn. Volgens Israëlische media is met de luchtaanval de man uitgeschakeld die al vele jaren leiding geeft aan acties van het IRGC in Syrië en Libanon, generaal Mohammad Reza Zahedi. Hij zou de tweede man zijn geweest van de eenheid Quds (Jeruzalem) van het IRGC. Hij zou ook volgens Israëlische media de hoogste Iraanse functionaris zijn die Israël in bijna een half jaar tijd in Syrië heeft gedood.

De sjiitische Libanese beweging Hezbollah heeft ook wraak aangekondigd. Het overwegend sjiitische Iran steunt Hezbollah en de Syrische regering van president Bashar al Assad. Mogelijk vraagt Iran Hezbollah en de beweging van de Houthi's in Jemen hun acties op te voeren. En wellicht overweegt het IRGC aanslagen op Israëlische diplomatieke vertegenwoordigingen. Bijna een maand geleden werd er in Lima een man met de Peruaanse en de Iraanse nationaliteit gearresteerd die wordt verdacht van het beramen van aanslagen in Peru namens het IRGC.

Meer uit Buitenland

Deense premier in Groenland voor steun in 'moeilijke tijd'

NUUK (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen is aangekomen in Groenland. Ze is daar om te tonen dat ze het semiautonome deel van het Deense koninkrijk steunt in deze "zeer moeilijke tijd", nu de Amerikanen hun oog hebben laten vallen op het arctische eiland.

1 uur geleden
Spaanse aanklager seponeert misbruikzaak Julio Iglesias

MADRID (ANP) - Het Spaanse Openbaar Ministerie heeft de zaak tegen Julio Iglesias geseponeerd. De reden is dat Spaanse rechtbanken geen bevoegdheid hebben om de zaak te behandelen omdat het vermeende misbruik niet in Spanje plaatsvond. Ook wonen de vermeende slachtoffers in het buitenland.

1 uur geleden
Britse premier laakt Trumps uitspraken over NAVO in Afghanistan

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer vindt de uitspraken die de Amerikaanse president Donald Trump deed over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan "beledigend en ronduit afschuwelijk". Trump beledigde bondgenoten rond zijn bezoek aan Davos met de opmerking dat in de strijd in Afghanistan Amerikanen aan het front vochten en andere NAVO-landen de frontlinie schuwden.

1 uur geleden
Iraakse premier: Europa moet IS-gevangenen terughalen

DAMASCUS (ANP/AFP) - De Iraakse premier Mohammed Shia al-Sudani vindt dat Europese landen IS-gevangenen moeten terughalen die door de VS vanuit Syrië naar Irak worden overgebracht. Hij zei tegen de Franse president Emmanuel Macron dat landen, met name uit de EU, hun "verantwoordelijkheid moeten nemen door deze personen met hun nationaliteit terug te halen" en te vervolgen.

4 uur geleden
VN-missie: dodelijkste geweld in Iran sinds Iraanse Revolutie

GENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Het geweld tegen demonstranten in Iran van de voorbije weken is het dodelijkste sinds de Iraanse Revolutie van 1979. Dat zegt de VN-verkenningsmissie die onderzoek doet naar de situatie.

4 uur geleden
Deense troepen waren 'gevechtsklaar' in Groenland

NUUK (ANP/AFP) - Militairen die Denemarken naar Groenland had gestuurd, kregen de opdracht mee gevechtsklaar te zijn voor het geval de Verenigde Staten het gebied zouden aanvallen. Dat meldde de Deense publieke omroep DR vrijdag.

6 uur geleden
Onderzoekers: spoorscheur bij Adamuz zat er al vóór treinbotsing

MADRID (ANP) - Uit de voorlopige onderzoeksresultaten naar de dodelijke treinbotsing bij het Spaanse Adamuz blijkt dat een scheur in het spoor daar al zat voordat het voorval plaatsvond. Dat schrijft het instituut dat het voorval onderzoekt.

6 uur geleden