Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iran zegt hypersonische raket te hebben ontwikkeld

Iran zegt hypersonische raket te hebben ontwikkeld

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran zegt voor het eerst een hypersonische raket te hebben ontwikkeld. Volgens de Iraanse regering kan deze raket door alle verdedigingssystemen dringen.

"We hebben deze hypersonische raket ontwikkeld om luchtafweersystemen te neutraliseren en te omzeilen", zei generaal Amirali Hajizadeh donderdag tegen het Iraanse persbureau Fars. Volgens de bevelhebber op het gebied van ruimtevaart van de Iraanse Revolutionaire Garde zal het tientallen jaren duren voordat een systeem wordt gefabriceerd dat de hypersonische raket kan onderscheppen.

Hypersonische raketten kunnen een snelheid ontwikkelen van tussen de vijf en tien keer de snelheid van het geluid. Door de hoge snelheid zijn de raketten, die kunnen worden afgevuurd van schepen, onderzeeërs en vliegtuigen, veel moeilijker te volgen en te onderscheppen. "De raket, die de anti-raketsystemen van onze vijanden als doelwit heeft, vertegenwoordigt een grote stap voorwaarts voor deze generatie op het gebied van raketontwikkeling", aldus Hajizadeh.

Leveringen aan Rusland

Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) laat weten dat de aankondiging van Iran tot "toenemende zorgen" bij de VN-waakhond leidt. "We zien dat dit soort aankondigingen zorgen voor meer aandacht op en bezorgdheid over het nucleaire programma van Iran", aldus IAEA-chef Rafael Grossi tijdens de VN-klimaattop in Sharm-el-Sheikh.

De Iraanse regering heeft zaterdag voor het eerst erkend dat het "een klein aantal" militaire drones heeft geleverd aan Rusland. Minister van Buitenlandse Zaken Hossein Amir-Abdollahian zei dat dit enkele maanden was voor de Russische inval in Oekraïne op 24 februari. De krant The Washington Post berichtte vorige maand dat Iran voorbereiding aan het treffen was om nieuwe raketten aan Rusland te leveren. Teheran noemt deze bewering "volledig onjuist". Rusland ontkent nog steeds dat het Iraanse drones gebruikt in Oekraïne.

Meer uit Buitenland

Trump weert CNN, Politico en MSNOW uit het Witte Huis

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft besloten diverse media per direct uit het Witte Huis te weren. Het gaat om CNN, Politico en MSNOW. Trump beschuldigt ze van het constant delen van "nepnieuws".

2 uur geleden
NYT: FBI stopte samenwerking met Canada deels om 9/11-rel

WASHINGTON (ANP) - FBI-topman Kash Patel heeft de samenwerking met de Canadese autoriteiten deze maand deels laten stilleggen. Dat zeggen bronnen tegen de krant The New York Times. De aanleiding was onvrede over de manier waarop de Canadese omroep CBC berichtte over de aanslagen van 11 september 2001.

2 uur geleden
Verdachte seriemoordenaar vermomd als vrouw gepakt in Brazilië

JOÃO PESSOA (ANP/AFP) - De Braziliaanse politie heeft zondag een verdachte seriemoordenaar gearresteerd. De man wordt in verband gebracht met ten minste zestien sterfgevallen sinds mei, meldt de politie.

3 uur geleden
Syrië meldt arrestatie voormalige officieren om luchtaanvallen

DAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische autoriteiten hebben de aanhouding gemeld van vijf voormalige luchtmachtofficieren. Die worden verdacht van betrokkenheid bij luchtaanvallen op burgers toen president Bashar al-Assad nog aan de macht was.

3 uur geleden
Grynspan koploper in stemming opvolger VN-secretaris-generaal

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Rebeca Grynspan uit Costa Rica is koploper in de derde informele stemming om de nieuwe secretaris-generaal van de Verenigde Naties. Zij stond in de tweede informele stemming ook al in de top drie. Als Grynspan gekozen wordt, wordt ze de eerste vrouw aan het hoofd van de VN. Tot dusver waren alle secretarissen-generaal man, waardoor de roep om een vrouw te benoemen luider wordt.

4 uur geleden
Drone slaat in bij Russische kerncentrale

WENEN (ANP) - Een koeltoren van een Russische kerncentrale in Koersk zou geraakt zijn door een drone. Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) laat via X weten dat het daar een melding van heeft ontvangen.

5 uur geleden
Duizenden Kosovaren demonstreren tegen veroordeling oud-president

PRISTINA (ANP/AFP) - Duizenden Kosovaren hebben in de hoofdstad Pristina gedemonstreerd tegen de veroordeling van oud-president Hashim Thaçi. Het Kosovotribunaal legde hem woensdag 25 jaar gevangenisstraf op voor oorlogsmisdaden tijdens de onafhankelijkheidsoorlog met Servië in de jaren 90.

5 uur geleden