
Iran zegt derde reeks raketten op Israël te hebben afgevuurd
JERUZALEM (ANP/DPA) - Iran heeft een derde reeks raketten op Israël afgevuurd. De Iraanse staatstelevisie heeft dat gemeld.
Bij de eerdere aanvalsgolven ging het naar verluidt om telkens tientallen raketten. Meerdere plekken in Israël zijn getroffen en er zijn meerdere gewonden gemeld.
De Iraanse Revolutionaire Garde bevestigde het begin van de operatie en zei dat die gericht was tegen tientallen militaire doelen en luchtmachtbases.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft 1200 lichamen van in de oorlog omgekomen mensen teruggenomen van Rusland. Het vormt onderdeel van afspraken die Oekraïne en Rusland in gesprekken in Istanbul begin deze maand hebben gemaakt.
26 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Israël meldt dat bij de aanvallen op Iran negen vooraanstaande Iraanse nucleaire wetenschappers zijn omgekomen. Israël beweert al decennia dat Iran op het punt staat een kernwapen te ontwikkelen en de gedode wetenschappers zouden hebben deelgenomen aan het programma om dat te verwezenlijken. Een Iraans persbureau, Tasnim, meldt zaterdag drie dode wetenschappers.
1 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV heeft Iran en Israël opgeroepen zich "verantwoordelijk en verstandig" te gedragen. "Niemand mag ooit het bestaan van een ander bedreigen", zei hij zaterdag in de Sint Pietersbasiliek in het Vaticaan.
2 uur geledenAHMEDABAD (ANP/RTR) - In de Indiase stad Ahmedabad is de tweede zwarte doos gevonden van het vliegtuig dat donderdag neerstortte op een woonwijk. Het gaat om de flightdatarecorder die de vluchtgegevens bevat, meldt het Indiase ministerie voor Luchtvaart.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Iraanse machthebbers waren volledig verrast door de grote Israëlische aanval donderdagnacht op het land. Ze hielden rekening met een aanval, maar niet dat die zou komen voor gepland overleg met de Verenigde Staten over het Iraanse atoomprogramma op zondag. Dat schrijft The New York Times op basis van gesprekken met zes hoge Iraanse regeringsvertegenwoordigers en twee leden van de Revolutionaire Garde.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De Israëlische luchtmacht zegt in de nacht van vrijdag op zaterdag met tientallen gevechtsvliegtuigen aanvallen te hebben uitgevoerd op doelen in en rond de Iraanse hoofdstad Teheran. Het was de bedoeling de Iraanse luchtverdediging in het gebied "te ontmantelen" zodat die geen bedreiging meer vormt voor Israëlische vliegtuigen, zei een woordvoerder van de luchtmacht.
4 uur geledenAHMEDABAD (ANP/AFP) - Het voorlopige dodental van het vliegtuigongeluk donderdag in de Indiase stad Ahmedabad is opgelopen tot 279. Dat heeft een politiebron zaterdag tegen persbureau AFP gezegd. Eerder waren zeker 265 doden geteld. Het exacte aantal slachtoffers kan pas na DNA-onderzoek worden vastgesteld.
5 uur geleden