Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iran woedend omdat zoon van sjah op conferentie in München was

Iran woedend omdat zoon van sjah op conferentie in München was

MÜNCHEN (ANP/AFP) - Teheran is er niet over te spreken dat Reza Pahlavi, de zoon van de in 1979 afgezette sjah, het afgelopen weekend aanwezig was op de internationale Veiligheidsconferentie in München. Het Iraanse regime zelf was niet uitgenodigd op de top.

"De zoon van een afgezette en gevluchte dictator uitnodigen is een aanfluiting voor onze grote natie", zei Nasser Kanani, de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken.

Vader Reza Pahlavi regeerde over Iran als sjah, koning in het Perzisch, van 1941 tot hij moest vluchten na de Islamitische Revolutie van 1979. Tijdens een groot deel van zijn regeerperiode kon hij rekenen op Amerikaanse steun.

Tegenstander regime

Zoon Pahlavi, die 62 is en in de Verenigde Staten woont, geldt nu als een belangrijke tegenstander van het Iraanse regime. In die hoedanigheid was hij uitgenodigd op de conferentie in de Duitse stad.

De zoon van de sjah zegt geen ambitie te hebben om de macht te grijpen in Iran. Hij wil naar eigen zeggen wel bijdragen tot een seculier en democratisch politiek systeem in zijn thuisland.

Onrust in Iran

De voorzitter van de conferentie in München had eerder deze maand al laten weten dat afgevaardigden van de Iraanse overheid dit jaar niet zouden worden uitgenodigd vanwege het harde neerslaan van de protesten in het land.

Het is onrustig in Iran sinds de de 22-jarige Mahsa Amini in september overleed nadat ze was gearresteerd voor het onjuist dragen van haar hoofddoek.

Meer uit Buitenland

Meer dan zestig doden bij aanhoudende overstromingen in Kenia

NAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.

18 minuten geleden
Haaretz: Israël en Libanon praten komende dagen over aanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.

2 uur geleden
Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas (96) overleden

STARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.

3 uur geleden
Veel doden bij Israëlische aanval op medisch centrum in Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.

4 uur geleden
Israël: golf van antisemitisme overspoelt Nederland

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.

5 uur geleden
Uitgeweken Cubanen hopen op terugkeer en handel in Cuba

MIAMI (ANP) - De Cubaanse regering zou volgens bronnen van de Miami Herald komende week economische hervormingen invoeren waarmee uitgeweken Cubanen of hun nakomelingen kunnen investeren in kleine ondernemingen en daar ook eigenaar van kunnen worden.

5 uur geleden
Twee Indiase olietankers passeren Straat van Hormuz

NEW DELHI/TEHERAN (AFP/AFP) - Twee olietankers die onder Indiase vlag varen zijn zaterdagochtend zonder problemen de Straat van Hormuz richting Indische Oceaan doorgevaren. De Indiase autoriteiten voor havens en scheepvaart hebben dit meegedeeld.

5 uur geleden