Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iran woedend omdat zoon van sjah op conferentie in München was

Iran woedend omdat zoon van sjah op conferentie in München was

MÜNCHEN (ANP/AFP) - Teheran is er niet over te spreken dat Reza Pahlavi, de zoon van de in 1979 afgezette sjah, het afgelopen weekend aanwezig was op de internationale Veiligheidsconferentie in München. Het Iraanse regime zelf was niet uitgenodigd op de top.

"De zoon van een afgezette en gevluchte dictator uitnodigen is een aanfluiting voor onze grote natie", zei Nasser Kanani, de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken.

Vader Reza Pahlavi regeerde over Iran als sjah, koning in het Perzisch, van 1941 tot hij moest vluchten na de Islamitische Revolutie van 1979. Tijdens een groot deel van zijn regeerperiode kon hij rekenen op Amerikaanse steun.

Tegenstander regime

Zoon Pahlavi, die 62 is en in de Verenigde Staten woont, geldt nu als een belangrijke tegenstander van het Iraanse regime. In die hoedanigheid was hij uitgenodigd op de conferentie in de Duitse stad.

De zoon van de sjah zegt geen ambitie te hebben om de macht te grijpen in Iran. Hij wil naar eigen zeggen wel bijdragen tot een seculier en democratisch politiek systeem in zijn thuisland.

Onrust in Iran

De voorzitter van de conferentie in München had eerder deze maand al laten weten dat afgevaardigden van de Iraanse overheid dit jaar niet zouden worden uitgenodigd vanwege het harde neerslaan van de protesten in het land.

Het is onrustig in Iran sinds de de 22-jarige Mahsa Amini in september overleed nadat ze was gearresteerd voor het onjuist dragen van haar hoofddoek.

Meer uit Buitenland

Oekraïne krijgt toegang tot wapenaanschaf via NAVO-organisatie

KYIV (ANP) - Oekraïne gaat een nauwere samenwerking aan met de NAVO, waardoor het bijvoorbeeld wapens, munitie en andere militaire uitrusting centraal kan inkopen via het daartoe opgerichte NAVO-agentschap. Dat meldt The Financial Times. Met de samenwerking opent een nieuw distributiekanaal en is het land minder afhankelijk van onderlinge afspraken en deals met bondgenoten, aldus de zakenkrant.

36 minuten geleden
Klappen uitgedeeld tijdens rally van Trump voor midterms

PENDLETON (ANP) - Tijdens een rally voor de tussentijdse verkiezingen van de Amerikaanse president Donald Trump in South Carolina zijn klappen gevallen tussen voor- en tegenstanders van de president. Dat meldt onder andere de zender Fox Carolina.

7 uur geleden
Vleesetende schroefwormvlieg ontdekt bij eland in Texas

WASHINGTON (ANP) - In de Amerikaanse staat Texas is de schroefwormvlieg aangetroffen in het wild bij een eland. Een jager rapporteerde de vondst van de parasiet in Pecos County, zo meldt de inspectiedienst voor Dier- en Plantgezondheid van het Amerikaanse ministerie van Landbouw, APHIS.

8 uur geleden
Doden bij noodweer in Zuid-Franse regio Bouches-du-Rhône

MARSEILLE (ANP/DPA) - Zeker drie mensen zijn om het leven gekomen en één persoon is gewond geraakt bij noodweer in de Zuid-Franse regio Bouches-du-Rhône.

8 uur geleden
Amerikaanse politicus en 72 anderen vrijgelaten door Israël

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische politie heeft gezegd 73 vrijwilligers vrij te hebben gelaten die eerder woensdag waren opgepakt toen ze Palestijnen hielpen met de olijvenoogst op de Westelijke Jordaanoever. Ook Brad Lander, een kandidaat van de Amerikaanse Democratische Partij voor het Congres, meldt op X dat hij is vrijgelaten.

11 uur geleden
Tumor paus niet uitgezaaid, geen verdere behandeling nodig

VATICAANSTAD (ANP) - De tumor die op de long van de paus was ontdekt, is niet uitgezaaid. Volgens het Vaticaan is de operatie van vorige week succesvol verlopen en is er geen verdere behandeling nodig.

12 uur geleden
Demonstraties in delen Parijs donderdag verboden

PARIJS (ANP/AFP) - In delen van Parijs is het donderdag verboden om te demonstreren, heeft de politie aangekondigd. Na de grote rellen van afgelopen weekend proberen de autoriteiten te voorkomen dat het de komende dagen weer uit de hand loopt.

13 uur geleden