Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iran weggestemd uit VN-vrouwenrechtenorgaan

Iran weggestemd uit VN-vrouwenrechtenorgaan

NEW YORK (ANP/AFP) - Iran is vanwege het brute neerslaan van door vrouwen geleide protesten in Teheran en andere steden niet langer lid van de VN-commissie die zich bezighoudt met vrouwenrechten. Het voorstel van de Verenigde Staten om Iran eruit te zetten kreeg de steun van 29 landen, met acht stemmen tegen en zestien onthoudingen.

Iran zou tot 2026 zitting hebben in de zogeheten Commissie voor de Status van Vrouwen, maar is per direct geen lid meer van het orgaan dat toeziet op het internationale verdrag dat discriminatie tegen vrouwen moet uitbannen. Volgens de aangenomen tekst schendt het Iraanse leiderschap de mensenrechten van vrouwen en meisjes, vaak met gebruik van buitensporig geweld.

De Amerikaanse vicepresident Kamala Harris zei dat de VS met andere landen zouden samenwerken om Iran uit de commissie te verwijderen. Tegenstanders, waaronder Rusland en China, merkten op dat de uitzetting van een gekozen land "een gevaarlijk precedent" zou scheppen.

Iran is in de greep van demonstraties sinds Masha Amini, een jonge Iraanse Koerdische vrouw, half september overleed nadat ze was opgepakt voor het overtreden van de strenge, religieuze kledingvoorschriften die in het islamitisch geleide land gelden. Sindsdien zijn duizenden arrestaties verricht. Zeker vierhonderd mensen zijn veroordeeld voor hun betrokkenheid bij de protesten, soms tot lange celstraffen. De rechterlijke macht heeft elf doodvonnissen uitgesproken in verband met de protesten, waarvan er twee zijn voltrokken.

Meer uit Buitenland

Iran zet vraagtekens bij betrouwbaarheid VS in vredesproces

NEW DELHI (ANP/RTR) - Iran heeft duidelijk gemaakt dat het "vertrouwen" in de Verenigde Staten ontbreekt in de onderhandelingen over de oorlog in het Midden-Oosten. Minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi beklaagde zich tijdens een BRICS-bijeenkomst in India over "tegenstrijdige boodschappen" die hebben geleid tot twijfels over wat de inzet is van de VS rond het vredesproces. Dat is volgens de minister nog niet helemaal mislukt, maar verloopt wel moeizaam.

13 minuten geleden
Palestijns persbureau meldt aanvallen van kolonisten op Westoever

RAMALLAH (ANP) - Kolonisten op de Westelijke Jordaanoever hebben auto's en een moskee in brand gestoken in de buurt van Ramallah, meldt WAFA, het officiële persbureau in het gebied. Daarnaast schoten Israëlische troepen ten zuiden van Nablus een 16-jarige jongen dood, aldus WAFA.

1 uur geleden
Filipijnse minister: we gaan gehoor geven aan arrestatiebevel ICC

MANILLA (ANP/RTR) - De Filipijnse minister van Justitie Fredderick Vida zegt dat het land "zeker wel" gehoor gaat geven aan een arrestatiebevel van het Internationaal Strafhof (ICC) tegen Ronald Dela Rosa. De ex-politiechef en huidige senator wordt verdacht van misdaden tegen de menselijkheid in verband met zijn rol in de 'oorlog tegen drugs' in de Filipijnen. Vida zei dat hij opdracht heeft gegeven om Dela Rosa te arresteren als hij probeert te vluchten.

1 uur geleden
Finland geeft drone-waarschuwing af, land in verhoogde paraatheid

HELSINKI (ANP) - De Finse autoriteiten hebben in de nacht van donderdag op vrijdag een waarschuwing afgegeven voor een dronedreiging in de regio Uusimaa, waar de hoofdstad Helsinki ligt. Inwoners werden opgeroepen om binnen te blijven. Volgens de Finse strijdkrachten werd Finland niet direct militair bedreigd. Vrijdagochtend vroeg meldde het ministerie van Binnenlandse Zaken dat het gevaar geweken was. Het vliegverkeer komt ook weer op gang.

7 uur geleden
Trump: fantastische handelsakkoorden met China gesloten

BEIJING (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag gezegd dat hij "fantastische handelsakkoorden" heeft gesloten met de Chinese leider Xi Jinping. Trump zei dat tijdens een rondleiding door de tuinen van Zhongnanhai, het complex van de Chinese centrale leiding.

7 uur geleden
Trump: ik ga niet veel meer geduld hebben met Iran

BEIJING (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij niet veel meer geduld met Iran zal hebben. Hij deed die uitspraak in een interview op Fox News.

8 uur geleden
Vliegveld Palm Beach in Florida vanaf juli vernoemd naar Trump

PALM BEACH (ANP) - Palm Beach International Airport in Florida zal vanaf 9 juli officieel naar de Amerikaanse president Donald Trump vernoemd worden. Dat heeft de Federal Aviation Administration (FAA) bekendgemaakt.

11 uur geleden