Iran weet niet waar vermiste FBI-agent zich bevindt
TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft geen idee waar Robert Levinson, een voormalige FBI-agent die voor het laatst in 2007 in dat land was gezien, zich bevindt. Dat zegt Iran naar aanleiding van beweringen van de familie van Levinson woensdag dat hij is overleden in Iraans gevangenschap.
Iran heeft steeds gezegd dat het niet weet waar Levinson zich bevindt en ook dat de Amerikaan niet in Iran in de gevangenis zit.
Woensdag zeiden familieleden dat ze niet geloven dat Levinson nog leeft. Die informatie zou de familie van Amerikaanse overheidsfunctionarissen hebben gekregen. President Donald Trump zei niet te weten dat Levinson dood is, maar wel dat hij zich in een moeilijke situatie bevindt.
Robert O'Brien
Na de uitlatingen van de president sprak nationale veiligheidsadviseur Robert O'Brien de president tegen: "We denken dat Bob Levinson al enige tijd geleden is overleden."
Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken loofde in november 2019 een beloning uit van 20 miljoen dollar voor informatie die leidt naar de verblijfplaats en de terugkeer van Levinson.
Meer uit Buitenland
WEST BLOOMFIELD (ANP) - Bij het schietincident bij een synagoge in de Amerikaanse staat Michigan zijn voor zover bekend geen gewonden gevallen. Dat meldt de county-sheriff aan CNN. "Op dit moment zijn er geen berichten dat iemand gewond is geraakt, op wellicht de schutter na."
15 minuten geledenWEST BLOOMFIELD (ANP) - Bij een grote synagoge in West Bloomfield in de Amerikaanse staat Michigan is sprake van een situatie met een "actieve schutter", meldt de lokale politie op X. Onduidelijk is of er slachtoffers zijn. Bij de synagoge zou onder meer een basisschool en voorschoolse opvang zijn gevestigd. Volgens lokale media zouden die op het moment geopend zijn.
38 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben sinds het begin van de oorlog in Iran 6000 doelen geraakt in het land, meldt het Amerikaanse centrale commando in de regio, CENTCOM, op X. Daarnaast zouden meer dan negentig Iraanse schepen zijn beschadigd of vernietigd bij de aanvallen, waaronder dertig mijnenleggers.
53 minuten geledenBOEKAREST (ANP/AFP/RTR) - Roemenië en Oekraïne gaan samen drones maken, hebben ze afgesproken. Ook gaan ze nauwer samenwerken bij de energievoorziening.
58 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Iran is niet bezig met het leggen van zeemijnen in de Straat van Hormuz, benadrukte de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi. "Helemaal niet, dit is niet waar." De Verenigde Staten stelden eerder deze week zestien mijnenleggers in de buurt van de strategische waterweg te hebben uitgeschakeld, al zei president Donald Trump dat er geen aanwijzingen waren dat het land mijnen zou hebben gelegd.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft aanvallen uitgevoerd in het centrum van Beiroet. Op beelden van persbureau AFP is te zien hoe rook opstijgt uit een pand in de wijk Bachoura, die grenst aan het oude stadscentrum en vlak bij onder meer het kantoor van de Libanese premier en het parlement ligt. Volgens Israël was de aanval gericht tegen het door Iran gesteunde Hezbollah.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag is een onderzoek begonnen naar vermeende misdaden tegen de menselijkheid gepleegd door Belarus. Litouwen had het hof daartoe in 2024 verzocht.
2 uur geleden