Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iran wacht berisping om vastgelopen onderhandelingen kernverdrag

Iran wacht berisping om vastgelopen onderhandelingen kernverdrag

TEHERAN (ANP/AFP) - De Verenigde Staten, Groot-Brittannië, Frankrijk en Duitsland zijn van plan Iran deze week te berispen tijdens een vergadering van het internationaal atoomagentschap (IAEA) vanwege de vastgelopen onderhandelingen over het nucleaire verdrag. De landen hebben daartoe een resolutie opgesteld.

De resolutie roept Iran op "volledig mee te werken" aan de onderhandelingen om het kernwapenakkoord uit 2015 nieuw leven in te blazen. Die onderhandelingen begonnen in april 2021, maar zijn de afgelopen maanden stil komen te liggen. Het IAEA liet vorige maand in een rapport weten dat Iran vragen over verrijkt uranium op drie locaties die niet bekend waren niet had "opgehelderd". Een resolutie zou nodig zijn om een signaal af te geven dat het ontwijken van vragen van het IAEA consequenties heeft.

Iran heeft gewaarschuwd dat "politieke acties" door de VS en de Europese landen "een proportionele, effectieve en onmiddellijke reactie" zullen oproepen. China en Rusland zijn ook onderdeel van de onderhandelingen en hebben gewaarschuwd dat een resolutie tot berisping het onderhandelingsproces in de weg kan zitten.

In het oorspronkelijke verdrag uit 2015 beloofde Iran zijn nucleaire activiteiten te beperken in ruil voor de opheffing van internationale sancties. De deal moest voorkomen dat Iran kernwapens zou kunnen produceren. Iran ontkende die wapens te willen maken. De VS keerden zich drie jaar later tegen de afspraken, onder leiding van toenmalig president Donald Trump. Zijn opvolger Joe Biden wil dat het akkoord wordt hersteld.

Meer uit Buitenland

Senaat VS neemt begrotingspakket aan, toch grote kans op shutdown

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft twee begrotingspakketten aangenomen, maar de kans op een gedeeltelijke shutdown van de overheid in de Verenigde Staten wordt toch steeds groter.

1 uur geleden
Journalist Don Lemon weer vrij na arrestatie om anti-ICE-protest

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, is vrijgelaten op last van een federale rechter in Los Angeles. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.

1 uur geleden
Rodríguez stelt amnestie voor politieke gevangenen Venezuela voor

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft vrijdag een "amnestiewet" voorgesteld voor honderden politieke gevangenen in het land, meldt de Spaanse krant El País.

1 uur geleden
Guterres waarschuwt voor financiële ineenstorting VN

GENÈVE (ANP) - Secretaris-generaal António Guterres van de Verenigde Naties heeft de lidstaten laten weten dat de organisatie het risico loopt op een "dreigende financiële ineenstorting". Dat komt door onbetaalde contributies en een begrotingsregel die de organisatie dwingt ongebruikt geld terug te betalen, blijkt uit een brief van Guterres aan ambassadeurs.

1 uur geleden
Duizenden demonstranten bij ICE-protest Minneapolis

MINNEAPOLIS (ANP) - Duizenden mensen hebben zich verzameld in het centrum van Minneapolis om te protesteren tegen immigratiedienst ICE. CNN meldt dat demonstranten teksten scanderen en borden omhooghouden met de tekst 'ICE Out'.

3 uur geleden
Blue Origin pauzeert toeristische reizen naar de ruimte

WASHINGTON (ANP/RTR) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van miljardair Jeff Bezos, heeft vrijdag aangekondigd vluchten met het New Shepard-raketprogramma te pauzeren. Dat doet het bedrijf om zich te richten op het maanlandingsprogramma in samenwerking met NASA.

4 uur geleden
Amerikaanse journalist aangeklaagd om ICE-protest Minnesota

ST. PAUL (ANP/AFP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, wordt aangeklaagd voor het schenden van burgerrechten. De bekende oud-presentator van CNN werd opgepakt voor het verhinderen van een kerkdienst. Lemon was daar naar eigen zeggen om verslag te doen van een protest tegen immigratiedienst ICE.

4 uur geleden