Iran vreest tweede golf coronabesmettingen
TEHERAN (ANP/RTR) - Iran neemt strengere maatregelen tegen de verspreiding van het coronavirus. Het toch al zwaar getroffen land vreest voor een tweede golf besmettingen.
Donderdag wordt een verbod van kracht voor het reizen met intercity's. Verder is de sluiting van de scholen verlengd en zijn bijeenkomsten verboden.
In Iran zijn meer dan 2000 mensen door het virus overleden en zijn ruim 27.000 besmettingen vastgesteld.
Autoriteiten klagen over het grote aantal mensen dat oproepen om thuis te blijven heeft genegeerd en toch op pad is gegaan om de feestdagen rond het Iraanse nieuwjaar (20 maart) bij familie of vrienden door te brengen. Die moeten "meteen terug naar huis", aldus een lid van het overheidscentrum dat tegen verspreiding van het virus vecht.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis heeft alarm geslagen over de situatie in het rampgebied in Nepal en Tibet. Gebieden zijn afgesloten van de buitenwereld, elektriciteit en telefoonverbindingen zijn weggevallen en het water blijft stijgen. "Vooral rond de rivier de Trishuli nemen de zorgen toe. Er wordt gevreesd voor een nieuwe vloedgolf."
12 minuten geledenOSLO (ANP) - De regering in Noorwegen heeft een periode van nationale rouw afgekondigd naar aanleiding van het overlijden van koning Harald. Die gaat per direct in en duurt tot en met de dag van de uitvaart.
41 minuten geledenOSLO (ANP) - Internationale media besteden veel aandacht aan de dood van de Noorse koning Harald, die vrijdag op 89-jarige leeftijd overleed in Oslo.
50 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het dodental in China na de overstromingsramp in het grensgebied met Nepal is gestegen van drie naar vijf. Er worden nog 558 mensen vermist, melden staatsmedia.
54 minuten geledenBELGRADO (ANP/AFP) - De voor oorlogsmisdaden veroordeelde oud-generaal Ratko Mladić wordt in Servië begraven met speciale eer, heeft de Servische minister Nenad Vujić gezegd. De Servische regering wacht nog op duidelijkheid vanuit Den Haag over de overdracht van het lichaam, aldus de justitieminister. Mladić zat in de gevangenis in Scheveningen een levenslange gevangenisstraf uit voor genocide, oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijkheid.
1 uur geledenOSLO (ANP) - Het lichaam van de overleden Noorse koning Harald wordt in de komende dagen naar de rode salon van het Koninklijk Paleis in Oslo gebracht. Zijn regalia, zoals zijn kroon, scepter en rijksappel, zullen daar bij hem worden neergelegd, meldt persbureau NTB.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Bill White, de Amerikaanse ambassadeur in België, moet weer op gesprek komen bij de Belgische minister van Buitenlandse Zaken Maxime Prévot. De aanleiding is een nieuwe uithaal van White naar de minister van Volksgezondheid Frank Vandenbroucke.
1 uur geleden