Iran vraagt veroordeling van herinvoering sancties door VS
TEHERAN (ANP) - Iran vraagt de wereld de "roekeloze acties" van de Verenigde Staten te veroordelen. Dat land kondigde zaterdag eenzijdig aan de VN-sancties tegen Iran per direct weer in te stellen. "We verwachten dat de internationale gemeenschap zich unaniem uitspreekt tegen de roekeloze acties van het regime in het Witte Huis", aldus een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken.
Verschillende landen, waaronder Duitsland, Groot-Brittannië, Frankrijk en Irans nauwe bondgenoot Rusland, hebben de aankondiging van de VS al veroordeeld. Het besluit is "theatraal", niet legitiem en mist elk verband met de realiteit, zo zei het ministerie van Buitenlandse Zaken in Moskou.
De sancties tegen Iran werden in 2015 opgeheven nadat een deal was gesloten over het kernwapenprogramma van Iran. President Donald Trump trok de VS in 2018 uit die overeenkomst terug.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.
2 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.
2 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.
3 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.
3 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.
4 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon zijn zaterdag negen paramedici omgekomen. Dat schrijft directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) in een post op sociale media. Zeven anderen raakten gewond.
5 uur geleden