Iran vraagt IMF om miljardenhulp tegen coronavirus
TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Iran vraagt miljardenhulp van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) voor de bestrijding van het coronavirus in het land. Teheran heeft een verzoek gedaan voor 5 miljard dollar aan financiering om de ziekte te bestrijden.
Het verzoek werd ingediend door de Iraanse centrale bank. Het IMF heeft 50 miljard dollar vrijgemaakt om landen bij te staan in het tegengaan van het coronavirus. De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Javad Zarif zei dat een verzoek voor "onmiddellijke toegang" tot de financiering is gedaan bij het IMF. Volgens hem moet het fonds aan de "juiste zijde van de geschiedenis staan en zijn verantwoordelijkheid nemen" door Iran te helpen.
Iran behoort tot de landen die het hardst zijn geraakt door de uitbraak van het coronavirus, met meer dan 9000 besmettingen en ruim 350 doden.
Meer uit Financieel
OAKLAND (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Elon Musk eist een megaschadevergoeding van tot wel 134 miljard dollar van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI en Microsoft. Volgens Musk heeft OpenAI hem namelijk bedrogen doordat de AI-startup een bedrijf is geworden met winstoogmerkplannen en daarbij financiƫle hulp heeft gekregen van Microsoft.
42 minuten geledenLONDEN (ANP) - Belron, het moederbedrijf van Carglass, werkt aan plannen voor een beursgang. Dat meldt Financial Times. Volgens bronnen tegen de Britse zakenkrant wordt daarbij gekeken naar een notering in New York of Amsterdam. Belron is 's werelds grootste bedrijf voor reparatie en vervanging van autoruiten.
1 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft vorig jaar een recordhoeveelheid stroom verbruikt, vooral gestuwd door elektrische auto's en datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt staatszender China Central Television (CCTV) die zich baseert op cijfers van de nationale energieautoriteit. Het stroomverbruik van China lag volgens CCTV daarbij ruim twee keer zo hoog als dat van de Verenigde Staten.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM zet rond de Winterspelen in Milaan en Cortina grotere vliegtuigen in omdat meer mensen naar Milaan willen vliegen dan gebruikelijk voor februari. Door de extra ruime toestellen zijn er zo'n 2600 stoelen meer beschikbaar en kan KLM meer vliegtickets verkopen.
3 uur geledenBASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.
13 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.
14 uur geleden