Iran voert eerste protestgerelateerde executie uit
TEHERAN (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Iran heeft voor het eerst een persoon geëxecuteerd die was opgepakt tijdens de protesten van de laatste maanden. De man was volgens staatsmedia schuldig bevonden aan het verwonden van een veiligheidsmedewerker en het blokkeren van een straat in Teheran.
De betoger had een hoger beroep aangetekend, maar dat werd afgewezen door het hooggerechtshof.
In Iran vinden sinds halverwege september massale demonstraties plaats voor meer vrijheid en tegen het regime in Teheran. Bij deze protesten, die de autoriteiten zien als rellen, zijn duizenden mensen opgepakt. Zeker elf van hen zijn veroordeeld tot de doodstraf. Volgens de organisatie Iran Human Rights Watch zijn zo'n 450 betogers gedood door de Iraanse veiligheidsdiensten.
De protestgolf is voor Iran de grootste in jaren en begon na de dood van de 22-jarige Mahsa Amini. Deze vrouw van Koerdische afkomst stierf in detentie nadat ze door de moraalpolitie was opgepakt, omdat ze haar hoofddoek te los zou dragen.
Meer uit Buitenland
SYDNEY (ANP/AFP) - De Australische autoriteiten onderzoeken een bijna-botsing tussen twee passagiersvliegtuigen op de luchthaven van Sydney. Een bemanningslid raakte daarbij zondagochtend (lokale tijd) gewond en een vliegtuig raakte beschadigd. Sydney Airport is het drukste vliegveld van het land.
45 minuten geledenWASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Verenigde Staten hebben nog niet publiekelijk gereageerd op de voorwaarden die Iran zaterdag heeft gesteld voor de heropening van de Straat van Hormuz. Teheran eist onder meer dat de VS alle dreigingen aan Iran staken.
1 uur geledenCALI (ANP) - Op de eerste dag na de inauguratie van de Colombiaanse president Abelardo de la Espriella is een politieagent om het leven gekomen bij een aanval op een politiebureau. Daarnaast vielen in de buurt van Cali, waar De la Espriella werd ingezworen, gewonden bij een aanslag met een autobom op een tolstation.
4 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - De West-Canadese provincie British Columbia heeft de noodtoestand uitgeroepen vanwege de natuurbranden die er woeden. Meer dan 20.000 mensen in de provincie zijn geëvacueerd.
9 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky denkt dat zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin een nieuwe mobilisatie voorbereidt. Rusland zou die nieuwe troepen niet alleen gebruiken in Oekraïne, maar ook om de druk op de rest van Europa te verhogen.
10 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - Bij een helikopterongeluk in de buurt van Rio de Janeiro zijn vier mensen omgekomen, melden Braziliaanse media. Drie van de slachtoffers zouden Colombiaanse toeristen zijn.
10 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Turkije wil dat Oekraïne en Rusland stoppen met hun aanvallen op schepen op de Zwarte Zee. Minister van Buitenlandse Zaken Hakan Fidan riep bij staatspersbureau Anadolu op tot een zogenoemd 'moratorium' op de aanvallen.
11 uur geleden