Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iran verwijdert 27 camera's van atoomwaakhond

Iran verwijdert 27 camera's van atoomwaakhond

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran is van plan om 27 camera's van het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) te verwijderen. Rafael Grossi, de directeur-generaal van de atoomwaakhond, zei tijdens een persconferentie dat Iran die stap donderdag al wil nemen en dat hij de toekomst van het nucleaire akkoord uit 2015 somber inziet.

Naast de 27 camera's zet Teheran nog meer apparaten uit waarmee het IAEA het atoomprogramma van Iran monitort. Daarmee zijn vrijwel alle extra middelen om toezicht te houden uit het akkoord van 2015 teruggedraaid. Volgens Grossi kan dit een "fatale klap" zijn voor de nucleaire deal, waarover nog onderhandeld wordt. Hij denkt dat er nog maar drie of vier weken over zijn voordat het onmogelijk wordt om het akkoord nieuw leven in te blazen. Er blijven nog zo'n veertig camera's draaien in de nucleaire faciliteiten van Iran.

Volgens het originele akkoord zou Iran stoppen met nucleaire activiteiten, in ruil voor het opschorten van internationale sancties. Het IAEA heeft Iran berispt voor de stilliggende onderhandelingen. De Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk en Duitsland hebben deze week een resolutie opgesteld waarin ze Iran oproepen "volledig mee te werken" met het atoomagentschap. De resolutie is aangenomen door 30 van de 35 landen in het bestuur. Iran zou de camera's nu uitzetten als reactie op deze resolutie.

Het IAEA liet vorige maand in een rapport weten dat Iran vragen over verrijkt uranium op drie locaties die niet bekend waren onvoldoende had "opgehelderd". Een resolutie zou nodig zijn om een signaal af te geven dat het ontwijken van vragen van het IAEA consequenties heeft.

Meer uit Buitenland

Iran pakt buitenlanders op voor importeren Starlink-apparatuur

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft twee buitenlanders opgepakt wegens betrokkenheid bij het importeren van Starlink-apparatuur, berichten Iraanse media. Internetdiensten via satellieten, zoals die van Starlink, zijn in het land verboden.

1 uur geleden
Trump: Amerikaanse onderhandelaars maandag in Pakistan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Iran hard aan te pakken als het land niet akkoord gaat met een nieuwe deal. In een bericht op Truth Social schrijft hij dat Amerikaanse vertegenwoordigers maandagavond in Pakistan zijn voor onderhandelingen.

1 uur geleden
Nog acht personen in ziekenhuis na schietpartij Kyiv

KYIV (ANP/RTR) - Acht personen, onder wie een kind, liggen nog in het ziekenhuis nadat ze gewond waren geraakt bij een schietpartij in de Oekraïense hoofdstad Kyiv, meldt burgemeester Vitali Klytsjko. Hierbij kwamen zes mensen om het leven.

1 uur geleden
Regering en rebellen Congo maken afspraken over humanitaire hulp

KINSHASA (ANP/AFP) - De regering van de Democratische Republiek Congo en rebellengroep M23 hebben afspraken gemaakt over het vergemakkelijken van humanitaire hulpverlening aan de bevolking. Ook zullen beide partijen binnen tien dagen gevangenen vrijlaten.

1 uur geleden
Zelensky: Patriot-raketten kunnen elke week opraken

HILVERSUM (ANP) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky kunnen de belangrijke Patriot-raketten elke week opraken. Dat zei de president in het televisieprogramma Buitenhof. "Het ligt eraan of de aanvallen zwaar zijn of niet. En of we elke dag worden aangevallen, of dag en nacht."

2 uur geleden
Organisatie: poging tot brandstichting bij synagoge Londen

LONDEN (ANP/RTR) - Een synagoge in Londen is het doelwit geweest van een poging tot brandstichting. Dit wordt gemeld door Community Security Trust (CST), een Britse organisatie die zich inzet voor de veiligheid van de Joodse gemeenschap.

3 uur geleden
Bultrugwalvis Timmy verzorgd, reddingspoging gaat verder

WISMAR (ANP/DPA) - De poging om de voor de Duitse kust gestrande bultrugwalvis Timmy te redden, is zondag de vierde dag ingegaan. De bultrug is gewond en wordt verzorgd, aldus Duitse media.

5 uur geleden