Iran verwerpt Europese oproep tot terughoudendheid
TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran heeft een oproep van Frankrijk, Duitsland en het Verenigd Koninkrijk tot terughoudendheid tegenover Israël verworpen. De boodschappen "ontbreken politieke logica en zijn in strijd met de beginselen van het internationaal recht", aldus het ministerie van Buitenlandse Zaken.
De spanningen in de regio zijn opgelopen door een dodelijke aanval op Ismail Haniyeh, de politieke leider van Hamas, vorige maand in Teheran. Iran houdt Israël verantwoordelijk voor het doden van Haniyeh en belooft wraak. De drie Europese landen drongen maandag in een gezamenlijke verklaring aan op kalmte vanuit Teheran.
De Franse president Emmanuel Macron, de Duitse bondskanselier Olaf Scholz en de Britse premier Keir Starmer riepen op "af te zien van aanvallen die de regionale spanningen verder zouden doen oplopen en de kans op een staakt-het-vuren en de vrijlating van gijzelaars in gevaar zouden brengen". Ook verklaarden de leiders dat Iran en diens bondgenoten verantwoordelijk worden gehouden voor "acties die deze kans op vrede en stabiliteit in gevaar brengen".
Een woordvoerder van het Iraanse ministerie stelt dat de landen met hun verklaring Iran vragen niet te reageren op "een schending van zijn soevereiniteit en territoriale integriteit". Ook vindt de woordvoerder het kwalijk dat ze zich niet uitspreken tegen Israël. Parijs, Berlijn en Londen zouden volgens de woordvoerder "voor eens en altijd moeten opkomen tegen de oorlog in Gaza en het oorlogszuchtige gedrag van Israël".
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De drone met springlading die eerder deze maand werd aangetroffen op de luchthaven van Leipzig vertoont kenmerken van drones die Rusland gebruikt. Dat meldt het Amerikaanse ABC News op gezag van een anonieme bron binnen de Amerikaanse inlichtingendiensten.
5 minuten geledenKATHMANDU (ANP) - Na de overstroming in Nepal worden 579 toeristen vermist, meldt de politie van het land aan de BBC. Onder hen zijn 466 buitenlanders uit 28 landen. Die aantallen zijn hoger dan eerdere cijfers waar het toerismebureau van het land mee kwam.
41 minuten geledenFRANKFURT (ANP/DPA/AFP) - Twee medewerkers van de luchthaven in het Duitse Frankfurt zijn overleden nadat ze malaria hadden opgelopen. Dat melden luchthavengroep Fraport en lokale autoriteiten. Vier anderen raakten eveneens besmet. Zij zijn inmiddels behandeld en hersteld.
43 minuten geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Iran zegt een akkoord te hebben bereikt met Oman over het delen van inkomsten uit de Straat van Hormuz. In een verklaring stelt de Iraanse Revolutionaire Garde voor beide kanten werkbare resultaten te hebben behaald. Details worden nog uitgewerkt, meldt persbureau Reuters op gezag van een anonieme Iraanse bron.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Acteur Tim Curry, bekend van zijn rollen in de film The Rocky Horror Picture Show en de tv-serie It, is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat melden Amerikaanse media als Variety en entertainmentwebsite TMZ. Curry kampte al jaren met gezondheidsproblemen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben sancties opgelegd tegen de actiegroep Palestine Action. Dat staat in een besluit van het ministerie van Financiën, waarin de groep wordt getypeerd als 'transnationale terroristische organisatie'.
2 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - De Nepalese premier Balendra Shah heeft opgeroepen tot eenheid na de dodelijke overstromingen in zijn land. Hij verzekert het volk dat hulp van de staat onderweg is, maar vraagt ook om geduld zodat de hulpverlening goed op gang kan komen.
2 uur geleden