
Iran vervangt door Israël gedode topmilitairen meteen
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft zijn door Israël gedode topmilitairen onmiddellijk vervangen. Zowel Irans Revolutionaire Garde als de krijgsmacht heeft weer een bevelhebber.
Israël doodde in de nacht van donderdag op vrijdag de stafchef van het Iraanse leger, generaal Mohammed Bagheri, en commandant Hossein Salami van de Garde. Die laatste functioneert in de praktijk als een schaduwkrijgsmacht. Beide machtige organen hebben ook een grote rol in bijvoorbeeld de Iraanse economie.
Salami is vervangen door Mohammad Pakpour. Abdolrahim Mousavi treedt aan als opvolger van Bagheri, heeft Irans opperste leider Ali Khamenei besloten.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV/JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Iran heeft zaterdagochtend opnieuw tientallen raketten afgevuurd op Israël. "In verschillende delen van het land zijn waarschuwingen afgegeven na raketlanceringen vanuit Iran richting Israëlisch grondgebied", meldde het Israëlische leger op X.
27 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Kim Sajet, de directeur van de National Portrait Gallery in Washington, stapt op. Dat meldt onder meer The New York Times op basis van een verklaring van Sajet in een interne e-mail van het Smithsonian, het instituut dat toezicht houdt op het museum. Eind mei deelde president Donald Trump dat hij Sajet wilde ontslaan, omdat hij haar om haar progressieve diversiteitsbeleid niet geschikt vond voor de functie.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft in een videoboodschap Iran meegedeeld dat er meer aanvallen zullen volgen. "Er komt meer aan. Het regime weet niet wat hem getroffen heeft, of wat hem nog zal treffen. Ze zijn nog nooit zo zwak geweest", zei Netanyahu.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP) - In Israëlische ziekenhuizen zijn veertig mensen opgenomen na de Iraanse raketaanval, meldt de BBC. Twee gewonden bevinden zich in kritieke toestand.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Iran heeft een derde reeks raketten op Israël afgevuurd. De Iraanse staatstelevisie heeft dat gemeld.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP) - In Israëlische ziekenhuizen zijn veertig mensen opgenomen na de Iraanse raketaanval, meldt de BBC. Twee gewonden bevinden zich in kritieke toestand.
8 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft in een videoboodschap Iran meegedeeld dat er meer aanvallen zullen volgen. "Er komt meer aan. Het regime weet niet wat hem getroffen heeft, of wat hem nog zal treffen. Ze zijn nog nooit zo zwak geweest", zei Netanyahu.
9 uur geleden