Iran tegen VS: we willen geen verdere escalatie
NEW YORK (ANP/AFP) - Iran heeft de Verenigde Staten geïnformeerd dat het geen verdere escalatie wil na een grote aanval op Israël. Minister van Buitenlandse Zaken Hossein Amir-Abdollahian zegt in een videoboodschap dat er geen behoefte is aan "meer spanning in de regio".
Afgelopen weekend vuurde Iran honderden raketten en drones af op Israël, als vergelding voor een dodelijk bombardement op een Iraanse diplomatieke post in Syrië. Het land houdt Israël daar verantwoordelijk voor.
Amir-Abdollahian, die in New York is voor een bezoek aan de VN, verklaarde dat zijn land "voor en na" de aanval op Israël met de VS heeft gecommuniceerd. De Amerikanen kregen volgens de minister te horen dat hun bases in de regio niet beschoten zouden worden.
Israël overweegt nu of en hoe het gaat reageren op de Iraanse aanval. Iran heeft gewaarschuwd dat het hard zal optreden tegen verdere "agressie".
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zullen Oman "helemaal kapot bombarderen" als het land in de weg staat bij het conflict met Iran in de Straat van Hormuz. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump tegen tv-zender Fox News. Oman en Iran onderhandelen over een veilige doorgang in de belangrijke zeestraat.
5 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat het zogenoemde memorandum van overeenstemming met de Verenigde Staten "irrelevant" is sinds de Amerikanen het schonden. De deadline van zestig dagen voor verdere gesprekken die maandag afloopt, is daarmee ook niet van belang, zegt de woordvoerder volgens Al Jazeera.
16 minuten geledenLE PORGE (ANP/AFP) - Inwoners van de Franse gemeente Le Porge hebben premier Sébastien Lecornu uitgejoeld om zijn aanpak van de natuurbranden in het gebied. Bij zijn aankomst in de getroffen regio hadden zich rond de tweehonderd mensen verzameld voor het gemeentehuis. Ze joelden, floten en riepen leuzen.
50 minuten geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Zeker 35 aanhangers van de Russische oppositiepartij Jabloko zijn maandag opgepakt, meldt partijleider Nikolaj Rybakov. Ze zijn aangehouden bij het hooggerechtshof, waar op dat moment het hoger beroep werd behandeld over de uitsluiting van de partij bij de komende parlementsverkiezingen in september.
1 uur geledenLUIK (ANP/BELGA) - Duitse en Noorse helikopters helpen vanaf maandag bij het blussen van de grote brand in het Belgische natuurgebied de Hoge Venen. Dat meldt de minister van Binnenlandse Zaken, Bernard Quintin. Het is de grootste natuurbrand ooit voor België.
2 uur geledenERBIL (ANP) - Het kantoor van de premier van de Koerdische Autonome Regio in Noord-Irak is aangevallen met Iraanse drones. Dat meldt premier Masrour Barzani op X. Volgens de lokale autoriteiten waren de drones geladen met explosieven, maar raakte niemand gewond.
3 uur geledenCATANIA (ANP) - In Sicilië is een Amerikaanse wandelaar om het leven gekomen die op de vulkaan de Etna door de bliksem werd getroffen. Volgens de krant La Sicilia liep hij tijdens een zware storm in een verboden gebied toen hij werd geraakt.
3 uur geleden