Iran sluit waterpark na overtreding kledingvoorschriften
MASHHAD (ANP/AFP) - Iran heeft een waterpark gesloten omdat bezoekende vrouwen vaak de verplichte bedekkende kleding niet droegen, melden lokale media maandag. De autoriteiten hebben de voorbije maanden strengere maatregelen genomen tegen vrouwen en bedrijven die zich niet houden aan de strikte kledingvoorschriften van de islamitische republiek.
"Het waterpark Mojhaye Khoroushan is sinds zondagavond gesloten", zei manager Mohammad Babaei tegen persbureau Fars. Volgens hem hebben de autoriteiten het park gesloten vanwege het "negeren van de kuisheids- en hidjab-regels". Babaei zei dat het park zich aan de wet heeft gehouden en regelmatig bezoeksters heeft gewaarschuwd om de regels te respecteren.
Volgens de manager moeten ongeveer duizend werknemers vrezen voor hun baan. Mojhaye Khoroushan ligt in de stad Mashhad, de tweede stad van het land, en is een van de grootste overdekte waterparken ter wereld.
Camera's
In Iran is het sinds 1983 verplicht voor vrouwen om hoofd en nek te bedekken. Iraanse vrouwen hebben de regels steeds meer aan hun laars gelapt na de dood van de 22-jarige Mahsa Amini een jaar geleden. Zij stierf in politiehechtenis, waarop een golf van protesten volgde.
Om strenger toe te zien op het verbod zijn de afgelopen maanden meerdere bedrijven gesloten en zijn er op openbare plaatsen camera's geïnstalleerd om overtredingen te monitoren. In juli meldden staatsmedia dat er meer politiepatrouilles werden ingezet om wetsovertreders te kunnen betrappen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance waarschuwt Europese leiders zijn chef, president Donald Trump, serieus te nemen. Hij zei dit op een vraag over Groenland, dat volgens Trump beter onderdeel van de VS kan zijn dan een autonoom deel van het Deense koninkrijk. In Washington wordt gesproken over mogelijkheden het grootste eiland ter wereld, met 57.000 inwoners, te kopen of gewoon in te nemen.
16 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - In de Iraanse hoofdstad Teheran en grote delen van het land is volgens waarnemers van de groep NetBlocks het internet uitgevallen. In het land zijn massale protesten tegen de hyperinflatie en de jarenlange schaarste aan essentiële goederen.
2 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - De machtige voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Jesús Rodríguez, heeft gezegd dat er veel gevangenen worden vrijgelaten, Venezolaanse en buitenlandse gedetineerden, als een gebaar van goede wil.
3 uur geledenKHAN YOUNIS (ANP/AFP/RTR) - Israëlische strijdkrachten hebben met verschillende aanvallen op Gaza donderdag zeker zeven Palestijnen gedood. Onder de slachtoffers zijn vier kinderen, zegt het burgerbeschermingsagentschap tegen persbureau AFP.
5 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP/RTR) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft zijn veto uitgesproken over een wet waarmee het congres de celstraf van 27 jaar voor Lula's voorganger, Jair Bolsonaro, aanzienlijk wil verlagen. Het parlement heeft het voorstel in meerderheid aangenomen, maar Lula dwarsboomt het voorlopig met zijn veto. Het congres kan het veto ongedaan maken.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron waarschuwt dat de Verenigde Staten zich afwenden van bondgenoten en zich onttrekken aan de internationale regels. "Multilaterale instellingen functioneren steeds minder effectief", verklaarde hij in een toespraak voor Franse ambassadeurs.
7 uur geledenKYIV (ANP) - De veiligheidsgaranties die de Verenigde Staten Oekraïne zouden willen bieden, zijn volgens Kyiv in principe klaar om te worden bezegeld. Het voorwerk is af en de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky kunnen het nu samen afronden, zegt de laatste.
8 uur geleden