Iran sluit waterpark na overtreding kledingvoorschriften
MASHHAD (ANP/AFP) - Iran heeft een waterpark gesloten omdat bezoekende vrouwen vaak de verplichte bedekkende kleding niet droegen, melden lokale media maandag. De autoriteiten hebben de voorbije maanden strengere maatregelen genomen tegen vrouwen en bedrijven die zich niet houden aan de strikte kledingvoorschriften van de islamitische republiek.
"Het waterpark Mojhaye Khoroushan is sinds zondagavond gesloten", zei manager Mohammad Babaei tegen persbureau Fars. Volgens hem hebben de autoriteiten het park gesloten vanwege het "negeren van de kuisheids- en hidjab-regels". Babaei zei dat het park zich aan de wet heeft gehouden en regelmatig bezoeksters heeft gewaarschuwd om de regels te respecteren.
Volgens de manager moeten ongeveer duizend werknemers vrezen voor hun baan. Mojhaye Khoroushan ligt in de stad Mashhad, de tweede stad van het land, en is een van de grootste overdekte waterparken ter wereld.
Camera's
In Iran is het sinds 1983 verplicht voor vrouwen om hoofd en nek te bedekken. Iraanse vrouwen hebben de regels steeds meer aan hun laars gelapt na de dood van de 22-jarige Mahsa Amini een jaar geleden. Zij stierf in politiehechtenis, waarop een golf van protesten volgde.
Om strenger toe te zien op het verbod zijn de afgelopen maanden meerdere bedrijven gesloten en zijn er op openbare plaatsen camera's geïnstalleerd om overtredingen te monitoren. In juli meldden staatsmedia dat er meer politiepatrouilles werden ingezet om wetsovertreders te kunnen betrappen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Iran heeft nogmaals gewaarschuwd dat het Israël kan aanvallen als de situatie in de regio escaleert. "Als de vijand een fout maakt, zal dat zonder twijfel zijn eigen veiligheid, de veiligheid van de regio en de veiligheid van het zionistische regime in gevaar brengen", verklaarde legerleider Amir Hatami volgens staatsmedia.
39 minuten geledenRAFAH (ANP/AFP) - Bij nieuwe Israëlische luchtaanvallen op de stad Gaza en Khan Younis zijn volgens plaatselijke gezondheidsautoriteiten zaterdag zeker 25 doden gevallen, onder wie zeker zes kinderen, aldus de nieuwszender Al-Jazeera. Mahmoud Basal, een woordvoerder van de Palestijnse burgerbescherming in de stad Gaza, meent dat de meeste slachtoffers van de bombardementen kinderen zijn. Hij zei dat onder meer een politiebureau in Gaza-Stad is gebombardeerd en raketten enorme schade en brand hebben veroorzaakt. Er zouden in Gaza voor zover bekend achttien doden zijn gevallen.
41 minuten geledenKYIV (ANP/AFP/BLOOMBERG/RTR) - Problemen op het elektriciteitsnet hebben de Oekraïense hoofdstad Kyiv en ook buurland Moldavië getroffen. Daar was sprake van stroomuitval in hoofdstad Chisinau en vielen onder meer verkeerslichten uit.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Elon Musk zegt opnieuw de uitnodigingen te hebben afgewezen om een eiland van zedendelinquent Jeffrey Epstein te bezoeken. Vrijdag meldde CNN op basis van nieuwe vrijgegeven documenten dat de miljardair en topman van Tesla via e-mail een trip probeerde te regelen, al bleef onduidelijk of Musk het eiland daadwerkelijk heeft bezocht.
3 uur geledenGAZA (ANP) - Zeker tien kinderen in de Gazastrook zijn sinds het begin van de winter overleden door onderkoeling. Dat zegt topman Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) in een bericht op X. "Naarmate de temperaturen dalen en de zware regenval toeneemt, worden kinderen en gezinnen die in slecht geïsoleerde, geïmproviseerde onderkomens verblijven, blootgesteld aan extreme omstandigheden, met weinig bescherming tegen de elementen."
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - De situatie in Syrië is nog niet stabiel genoeg om Syrische vluchtelingen vanuit de Europese Unie terug te sturen. Dat zegt Eurocommissaris Magnus Brunner (Migratie) in een interview met het Duitse persbureau dpa.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse autoriteiten beschikten in 2007 al over gedetailleerde informatie over de beschuldigingen tegen de rijke zedendeliquent Jeffrey Epstein. In een vrijgegeven conceptaanklacht uit die periode staan details over strafbare feiten waar hij toen niet voor is vervolgd omdat hij een omstreden deal kon sluiten met aanklagers, schrijven media als The New York Times en ABC News.
4 uur geleden