Iran sluit waterpark na overtreding kledingvoorschriften
MASHHAD (ANP/AFP) - Iran heeft een waterpark gesloten omdat bezoekende vrouwen vaak de verplichte bedekkende kleding niet droegen, melden lokale media maandag. De autoriteiten hebben de voorbije maanden strengere maatregelen genomen tegen vrouwen en bedrijven die zich niet houden aan de strikte kledingvoorschriften van de islamitische republiek.
"Het waterpark Mojhaye Khoroushan is sinds zondagavond gesloten", zei manager Mohammad Babaei tegen persbureau Fars. Volgens hem hebben de autoriteiten het park gesloten vanwege het "negeren van de kuisheids- en hidjab-regels". Babaei zei dat het park zich aan de wet heeft gehouden en regelmatig bezoeksters heeft gewaarschuwd om de regels te respecteren.
Volgens de manager moeten ongeveer duizend werknemers vrezen voor hun baan. Mojhaye Khoroushan ligt in de stad Mashhad, de tweede stad van het land, en is een van de grootste overdekte waterparken ter wereld.
Camera's
In Iran is het sinds 1983 verplicht voor vrouwen om hoofd en nek te bedekken. Iraanse vrouwen hebben de regels steeds meer aan hun laars gelapt na de dood van de 22-jarige Mahsa Amini een jaar geleden. Zij stierf in politiehechtenis, waarop een golf van protesten volgde.
Om strenger toe te zien op het verbod zijn de afgelopen maanden meerdere bedrijven gesloten en zijn er op openbare plaatsen camera's geïnstalleerd om overtredingen te monitoren. In juli meldden staatsmedia dat er meer politiepatrouilles werden ingezet om wetsovertreders te kunnen betrappen.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.
42 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.
3 uur geledenSINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.
10 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.
10 uur geledenSINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.
11 uur geleden