Iran sluit waterpark na overtreding kledingvoorschriften
MASHHAD (ANP/AFP) - Iran heeft een waterpark gesloten omdat bezoekende vrouwen vaak de verplichte bedekkende kleding niet droegen, melden lokale media maandag. De autoriteiten hebben de voorbije maanden strengere maatregelen genomen tegen vrouwen en bedrijven die zich niet houden aan de strikte kledingvoorschriften van de islamitische republiek.
"Het waterpark Mojhaye Khoroushan is sinds zondagavond gesloten", zei manager Mohammad Babaei tegen persbureau Fars. Volgens hem hebben de autoriteiten het park gesloten vanwege het "negeren van de kuisheids- en hidjab-regels". Babaei zei dat het park zich aan de wet heeft gehouden en regelmatig bezoeksters heeft gewaarschuwd om de regels te respecteren.
Volgens de manager moeten ongeveer duizend werknemers vrezen voor hun baan. Mojhaye Khoroushan ligt in de stad Mashhad, de tweede stad van het land, en is een van de grootste overdekte waterparken ter wereld.
Camera's
In Iran is het sinds 1983 verplicht voor vrouwen om hoofd en nek te bedekken. Iraanse vrouwen hebben de regels steeds meer aan hun laars gelapt na de dood van de 22-jarige Mahsa Amini een jaar geleden. Zij stierf in politiehechtenis, waarop een golf van protesten volgde.
Om strenger toe te zien op het verbod zijn de afgelopen maanden meerdere bedrijven gesloten en zijn er op openbare plaatsen camera's geïnstalleerd om overtredingen te monitoren. In juli meldden staatsmedia dat er meer politiepatrouilles werden ingezet om wetsovertreders te kunnen betrappen.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/AFP) - De Chinese leider Xi Jinping brengt op 8 en 9 juni een bezoek aan Noord-Korea. De president werd uitgenodigd voor een staatsbezoek door de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un, meldt de Chinese staatstelevisie.
9 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft donderdag wetgeving aangenomen voor een hulppakket voor Oekraïne en nieuwe sancties tegen Rusland. Naast Democraten stemden ook achttien Republikeinen voor de wet, opnieuw een teken van verzet tegen president Donald Trump binnen de partij.
11 minuten geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Amerikaanse en Europese functionarissen zijn er na twee dagen onderhandelen niet in geslaagd overeenstemming te bereiken over een hoge vertegenwoordiger voor Bosnië en Herzegovina. Dat bevestigde de vertrekkende gezant Christian Schmidt, die aangeeft dat het overleg binnenkort wordt voortgezet.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel. Dat valt te lezen op de website van het ministerie van Financiën. Ook zijn sancties ingesteld tegen leden van de familie Castro, onder anderen tegen de zoon en kleinzoon van oud-president Raúl Castro.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Nederlander Rob Smeets is de nieuwe ceo van de haven Antwerpen-Brugge. Het havenbedrijf maakte zijn benoeming vrijdag bekend in een verklaring. Smeets volgt Jacques Vandermeiren op, die in april vervroegd opstapte.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel. Dat valt te lezen op de website van het ministerie van Financiën. Ook zijn sancties ingesteld tegen leden van de familie Castro, onder anderen tegen de zoon en kleinzoon van oud-president Raúl Castro.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De burgemeester van Greater Manchester, Andy Burnham, zegt het te willen opnemen tegen de Britse premier Keir Starmer (Labour) als hij de lokale verkiezingen wint. Dat deed de bewindsman tijdens een BBC-debat met andere kandidaten die willen meedingen naar die parlementszetel. In het Verenigd Koninkrijk kunnen alleen parlementariërs meedingen in een zogeheten leiderschapsverkiezing. Regionale winst in Makerfield kan hem die plek in het parlement opleveren.
6 uur geleden