Iran sluit waterpark na overtreding kledingvoorschriften
MASHHAD (ANP/AFP) - Iran heeft een waterpark gesloten omdat bezoekende vrouwen vaak de verplichte bedekkende kleding niet droegen, melden lokale media maandag. De autoriteiten hebben de voorbije maanden strengere maatregelen genomen tegen vrouwen en bedrijven die zich niet houden aan de strikte kledingvoorschriften van de islamitische republiek.
"Het waterpark Mojhaye Khoroushan is sinds zondagavond gesloten", zei manager Mohammad Babaei tegen persbureau Fars. Volgens hem hebben de autoriteiten het park gesloten vanwege het "negeren van de kuisheids- en hidjab-regels". Babaei zei dat het park zich aan de wet heeft gehouden en regelmatig bezoeksters heeft gewaarschuwd om de regels te respecteren.
Volgens de manager moeten ongeveer duizend werknemers vrezen voor hun baan. Mojhaye Khoroushan ligt in de stad Mashhad, de tweede stad van het land, en is een van de grootste overdekte waterparken ter wereld.
Camera's
In Iran is het sinds 1983 verplicht voor vrouwen om hoofd en nek te bedekken. Iraanse vrouwen hebben de regels steeds meer aan hun laars gelapt na de dood van de 22-jarige Mahsa Amini een jaar geleden. Zij stierf in politiehechtenis, waarop een golf van protesten volgde.
Om strenger toe te zien op het verbod zijn de afgelopen maanden meerdere bedrijven gesloten en zijn er op openbare plaatsen camera's geïnstalleerd om overtredingen te monitoren. In juli meldden staatsmedia dat er meer politiepatrouilles werden ingezet om wetsovertreders te kunnen betrappen.
Meer uit Buitenland
LJUBLJANA (ANP/AFP) - De parlementsverkiezingen in Slovenië worden volgens de exitpoll nipt gewonnen door de liberale Vrijheidsbeweging van premier Robert Golob. Zijn partij ging in de peilingen nek-aan-nek met de rechts-populistische SDS van oud-premier Janez Janša, een man die binnen de Europese Unie wordt gezien als een potentiële dwarsligger.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Vanaf maandag gaan agenten van immigratiedienst ICE de beveiliging op vliegvelden helpen, meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Dat is vanwege de discussie in het parlement over de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS), waar zowel ICE als luchthavenbeveiliging onder vallen.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - In België is stilgestaan bij de terroristische aanslagen van tien jaar geleden. In de Brusselse metro en op de luchthaven Zaventem gingen toen bommen af, waardoor 35 mensen om het leven kwamen. Honderden mensen raakten gewond.
10 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP/DPA) - Israëlische kolonisten hebben brand gesticht in Palestijnse dorpen op de bezette Westelijke Jordaanoever, meldt de Israëlische krijgsmacht (IDF). De aanvallen vonden plaats in de nacht van zaterdag op zondag.
11 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz heeft samen met premier Benjamin Netanyahu de Israëlische krijgsmacht (IDF) opgedragen om "sneller Libanese huizen te slopen in frontliniedorpen" in het zuiden van Libanon. Dat is naar eigen zeggen nodig om een eind te maken aan de "bedreigingen voor Israëlische gemeenschappen".
12 uur geledenARAD (ANP) - Het aantal gewonden na Iraanse aanvallen op de Zuid-Israëlische steden Arad en Dimona is opgelopen naar zeker 180, meldt Al Jazeera op basis van het Israëlische ministerie van Volksgezondheid. Iraanse raketten troffen de steden zaterdag. Op foto's en video's zijn zwaar beschadigde gebouwen te zien.
13 uur geledenMANAMA (ANP/RTR) - Een Patriot-raket van de Verenigde Staten was hoogstwaarschijnlijk betrokken bij een explosie in Bahrein waarbij tientallen burgers gewond raakten. Dat blijkt uit een expertanalyse die door persbureau Reuters is ingezien. Zowel Bahrein als Washington gaven Iran de schuld van de explosie op 9 maart. Daar werd geen bewijs voor geleverd.
14 uur geleden