Iran slaat in blessuretijd met twee goals toe tegen Wales
AL RAYYAN (ANP) - Iran heeft bij het WK in Qatar op de valreep een 2-0-overwinning geboekt op Wales. Rouzbeh Cheshmi en Ramin Rezaeian maakten diep in de blessuretijd de treffers voor de ploeg van Carlos Queiroz.
Met de late zege komt Iran op 3 punten, Wales heeft 1 punt achter de naam. Engeland en de Verenigde Staten spelen vanavond om 20.00 uur de tweede wedstrijd in Groep B.
De spelers van Iran zongen voor aanvang van het duel deze keer het volkslied mee, in tegenstelling tot hun stille protest voor de eerste wedstrijd tegen Engeland (2-6). Ook op de tribunes waren de emoties bij de Iraanse fans zichtbaar. De echte passie op het veld werd echter pas getoond na de aftrap, waardoor de toeschouwers in het Ahmed bin Ali stadion een vermakelijke eerste helft zagen.
Kansen
Ondanks de goede wil, waren de kansen voor rust schaars. Een doelpunt van de Iraanse aanvaller Ali Gholizadeh werd afgekeurd vanwege buitenspel, waarna Sardar Azmoun pas in de laatste minuut van de eerste helft weer dicht bij een treffer was. Aan de andere kant blokte keeper Hossein Hosseini een inzet van Kieffer Moore. Gareth Bale wist in zijn 110e interland, een record, voor weinig gevaar te zorgen.
Iran werd vijf minuten na rust bijna beloond voor de inzet, maar Azmoun en Gholizadeh raakten binnen enkele seconden de palen links en rechts van Wayne Hennessey. De doelman zag in de slotfase rood na een harde charge buiten zijn strafschopgebied. Cheshmi en Rezaeian drukten vervolgens het overwicht uit in de laatste twee minuten van de blessuretijd.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.
5 uur geledenPARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.
7 uur geledenBREDA (ANP) - Aanvoerder Boy Kemper van NAC Breda noemt de degradatie van de club een harde klap. "Je staat 2-0 voor en toch is het doek gevallen. Dat doet enorm veel pijn", zei hij bij ESPN. De wedstrijd werd in de 82e minuut bij een 2-0-voorsprong voor NAC stilgelegd, nadat voor de tweede keer vuurwerk op het veld was gegooid.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Engelse titelrace een 1-0-overwinning geboekt bij West Ham United, dat in degradatieproblemen verkeert. De ploeg van trainer Mikel Arteta scoorde pas in de 83e minuut. Door de overwinning heeft de club uit Noord-Londen het kampioenschap nog altijd in eigen hand. Arsenal komt nog twee keer in actie en heeft 79 punten. Manchester City heeft met 74 punten nog drie wedstrijden te gaan.
9 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft met de overwinning op Heracles Almelo afstand genomen van FC Volendam in de onderste regionen van de Eredivisie. De ploeg van coach Anthony Correia won met 3-0 van de al gedegradeerde club uit Almelo door treffers van Guus Offerhaus, Tyrese Noslin en Jeff Hardeveld.
9 uur geleden